Jája a Pája (1986) (seriál)

Dalsi serial od pana Benesa, ale na rozdiel od Pata a Mata o trosku slabsi. Jaja a Paja su pracovity dvaja nezbednici, ktorych deda Lebeda usmernuje a pokazde dokazu suseda Krkovicku dostat do uzkych. 80%

Televarieté (1970) (pořad)

Tazko sa tato seria hodnoti pretoze v dobach rezimu to bolo jak-tak zabavne no v dnesnej dobe by to bol jasny kandidat na brak. Musime zobrat v uvahu, ze protagonisti vystupujuci v tejto show mali zviazane ruky a nemohli si slobodne vyjadrovat svoje myslienky a nazory. Davam 60% za snahu bavit ludi aby mali ake-take rozptylenie i v dobach temna a strachu.

Sbohem, baby (2007)

Affleck nam dokazal, ze urcite snim treba pocitat v buducnosti a tymto snimkom ma presvedcil ze patri medzi ostrielanych reziserov. Zaujimavy namet, ktrory je bravurne zfilmovany a takmer polopate vysvetluje divakovi natienenu situaciu. Morgan Freeman tradicne podava skvely vykon spolu s Edom Harrisom. Dolezita otazka pre Vas je akoby ste sa rozhodli Vy??? U mna to rozhodnutie by bolo uplne ine nez film ponuka.

MacGyver (1985) (seriál)

S urcitom nostalgiou davam tri hviezdicky i ked tie herecke vykony za moc nestali. MacGyver si vsak vzdy vedel poradit a ako tinedzeri sme tento dobrodruzny serial hltali. Jednotlive diely boli velmi napadite a kazdy z nich mal co ponuknut. Richard Dean Anderson je proste charizmaticky herec a ako celok to nebol az take hrozne.

U mě dobrý (2008)

Nemozem si pomoct kedze cely priebeh filmu mi tam nieco chybalo. I napriek tomu, Ze Hrebejk je moj najoblubenejsi cesky reziser a ani kopec hviezd na cele s panom Polivkom a Somrom to nezachranilo. Tiez toho humoru bolo pomenej a niektori nemenovany herci predvadzali katastrofalny vykon. Sumasumarum 35%.

Zodiac (2007)

Zaujimavo vytvoreny pribeh na zaklade skutocnych udalosti, ktory ide do ciela a nikdy tam nepride. Tridsat rokov plynie nezadrzatelne rychlo a hlavny vysetrovatel nikdy nedolapi pachatela. Fincher je pan reziser, ale pribeh ide o nikial nikam a vrazdy, dokazovy material len pribudaju bez nejakeho vacsieho podtextu celemu vysetrovaniu. Naozaj neviem co nam tymto chceli povedat tvorcovia.

Úkryt (2002)

Dobry film, ktory neurazi ani neuchvati. Teror v uzavretom priestore sposobujuci klaustrofobiu so skusenou Jodie Foster a panom Whitakerom drzia tento snimok v tempe, ale bohuzial nieje nicim z rady vybocujuci. Napriek tomu je tu napetie, ktore sa da krajat a nemate moc chvil na vydychnutie ale celkovy dojem - priemer.

Valkýra (2008)

Pozadie 15-ho atentatu na Hitlera, ktore nam z minima ukazuje maximum. Strhujuci pribeh kde sa kazdy musi rozhodnut za kym stoji a toto rozhodnutie ma okamzity dopad na jeho dalsiu existenciu a nejde byt nestranny v tomto bezvychodiskovom dramate. Kazdy musi vybrat a postavit na niekoho stranu. Tato moznost respektive nemoznost stat stranou z tohto pribehu vytvara nieco viac nez obycajny film i s ohliadnutim do minulosti, ze sa to naozaj stalo. Slusne efekty v priebehu filmu nas presviedcaju, ze tu vyrobny stab urobil maximum aby celok vyzeral co najrealistickejsie. Takze zasluzene je tento pocin na plny pocet.

Bathory (2008)

Vidim tu velmi rozporuplne komentare ale ako sa hovori, ze proti gustu ziadny disputat. Mne sa to naopak pacilo a nebyt dvoch vymyselnikov Jaju a Paju tak by to bolo asi za 5. Doba mi pripadala vykreslena slusne i so vsetkou sebeckostou u ludi zhromazdujucich majetky a kamera nam ponukla nespocetne mnozstvo farieb a odtienov. Pribeh trosku kostrbaty, ale je tam citit ten Jakubiskov rukopis. Je prijemne vediet, ze dotoho dal i kus seba a nepocuval slepo producentov. Snad by som vymenil Deanu, pretoze to je herecka ktora ma svoj zenit uz zasebou a dal prilezitost inym talentovanim slecnam. Je to legenda a nie je mozne dokazat kto ma pravdu a kto nie. Celkovo vzate som bol velmi spokojny a mozem iba vrelo doporucit nech si kazdy urobit svoju mienku sam.

9 hráčů se smrtí (2005)

Davam iba jednu hviezdicku a to vdaka Dennisu Hopperovi, ktory ako jediny tu dava svojej role nieco viac ako standard. Ubohy pribeh, ale nedokaze udrzat sam a dalsi herci sa vsemozne snazia, ale nema to tvar a predvidatelny koniec nas nicim nedokaze zaujat.