To (2017)

Jelikož nejsem fanda hororů, tak tohle jsem musel protože King je můj oblíbenec a knihu jsem četl. Strašná škoda, že jsem se na konci dozvěděl, že se jedná o Chapter One. Pokud bylo v plánu to udělat na více dílů, mohlo to být podrobnější a více přiblíženo knize. Jasně, že 1000 stránková kniha s mnoha detaily se nemůže dát zfilmovat do jednoho ale o to víc mě mrzí, že už při natáčení tohohle bylo v plánu více dílů. Nicméně pro neznalého knihy si myslím že film je suprově natočen a má skvělou atmosféru. Prostě se to povedlo a strašně se mi líbila hudba. Mám ke Kingovi osobní sympatie, takže tenhle kousek prostě musí být vysoko, i když je to horror. Ještě podotknu, že jsem neviděl starší To z 90 roku.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Je mi jasné, že se tento film musí brát s nadhledem stejně jako první díl xXx. Všechno je to uděláno strašně blbě.. tým po vzoru Rychle a zběsile je sice super, ale nějak jsem nepochopil 2 ze 3 charakterů.. co bylo tak super na týpkovi s kapucí a chráničem zubů? Na nereálné kousky jsme zvyklí z původního xXx ale tohle se opravdu nepovedlo.. divím se, že se k tomu Vin vůbec vracel. Už nová Dimenze byla blbost.. no aspoň tam bylo to hezký GTRko :) Jedna hvězda za to, že to je prostě akčňárna.. ale zatraceně blbá :D

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Tohle fakt nejde. Nejstupidnější pořad v TV. Chápu, že Youtubeři mjí nějakou informační hodnotu, ale to jsou ti co určtiě nejsou v tomto pořadu. Pro děti okej.. Chtěli udělat něco jako Letsplaye v TV ale moc jim to nejde, osobně Letsplaye nechápu, teda kromě např. PewDiePie, ten už to vytáhl na jinej level a některý další se najdou.

Kód Enigmy (2014)

Tady prostě nemůžu jinak 5*. Viděl jsem to v češtině a hned druhý den jsem to musel vidět v originále. Cumberbatch se tímto stal jedním z mých nejoblíbenějších herců, protože nikdy nedokážu poznat ten jeho výraz v obličeji a to "co si právě myslí". O Alanovi Turringovi jsme se učili a nikdy mě nenapadlo, že jeho příběh mě ještě jednou a tak osloví. Samozřejmě, že to nebyla jen jeho zásluha, ale já prostě obdivuju lidi, co tohle mohli vymyslet. Hudba je dokonalá a perfektně se k tomu hodí. I napodruhé jsem při zadání správné kombinace do enigmy dostal husí kůži a hned v následující scéně opět. Benedikt by si za tohle Oscara zasloužil, i když Bradley Cooper za snipera taktéž.

Železná srdce (2014)

Na toto jsem se opravdu těšil. Válečné filmy mám hodně rád a moje očekávání byly tedy hodně vysoko. film parádně nastartoval, rozjížděl se, pokračoval večeří v dobytém německém městě a vrcholil bitvou tanků proti tigerovi. Bohužel od tohohle místa se měl film ubírat aspoň trošku více realistickou stopáží. Nějak nechápu záměr režiséra udělat z Brangeliny nesmrtelného superhrdiny, kterého nic netrefí (ano na to jsme zvyklí ale když stojí uprostřed pole na tanku?!) 2 miliony německých vojáků, kteří nabíhají na smrt tanku, i když vlastně měli spoustu pancršreků.. Bez poslední hrdinské scény bych film hodnotil víc tak, na 4* bohužel jsem zde po závěru měl chuť dát i 2. Holt to museli nějak sprově zakončit, ale tenhle film si to rozhodně nezasloužil.

Hurikán (2002) odpad!

Neskutečná blbost herecké výkony.. možná i horší než Megapiraňa, ta byla aspoň vtipná :D

Doupě (2014)

Jedinou hvězdičku dávám za "Leita" a již zemřelého Paula Walkera, kterému by věnování filmu slušeno na 100% více u nových dílů Rychle a zběsile. Zhovadilej remake [url=http://www.csfd.cz/film/182621-okrsek-13/]Okrsku 13[/url], který patří k mým hodně oblíbeným filmům a navíc jsem ani nevěděl, že se jedná o remake, když jsem si to pustil. Kdyby tu blbou kameru aspoň zachránil dobrej soundtrack, ale narvat do toho neskutečně blbej dubstep (osobně dubstep mám rád ale tenhle byl strašnej), to fakt ne. Málokdy píšu komentáře, ale k tomuhle jsem vážně musel.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

No. Na to, že to mělo 2 a půl hodiny tak jsem se konečně těšil, kdy se dostaví nějaká akce. Až se dostavila tak byl konec.. No začátek a navození příběhu bylo dlouhý, že na samotnou akci v podání jedničky nezbyl čas. A až se k tomu režišér dostal zasekl se na kohoutku co ze stromů srčí vodu a jedovaté mlze, která se dá smít ve vodě :D To mě docela rozesmálo. Až tozačalo gradovat tak to prostě utnuli.. To jsem Vážně nečekal a když jsem se pak dozvěděl, že to není dvojdíl.. nepochopím. Další díl teprve bude dvojdíl.. Konec mě vážně naladil na ten další díl ale jestli bude ten dvojdíl podobnej jak tenhel tak nevím oc se s tímhle titulem stane.. Pro mě podprůměr, srovnal bych to s očekáváním a poté shládnutím Muže z oceli.

Ip Man 2 (2010)

Tohle má prostě všechno.. neskutečná atmosféra, hudba, bojová choreografie. Něco už je příliš fantasy ale to se dá odpustit, dohromady tvoří parádní celek stejně jako první díl. Mr. IP patří mezi hrdiny, kteří na plátnech snad vůbec nejsou a já osobně mám tuhle filmovou (skutečnou) postavu velice rád.. Konec druhého dílu je opravdu grandiózní v podoběho mladého učence :))

Jen Bůh odpouští (2013)

Kdybych si nepřečetl tady na ČSFD obsah, tak to z filmu nemám šanci pochopit..