• Romantický

Oto-na-ri (2009)

Pomalu plynoucí příběh o několika jedincích, jejich starostech, vztazích a životních snech. Sem tam milé, někdy i zábavné, ale nic zvláštního nepřinášející obsah a navíc s dosti předvídatelným závěrem. Výrazněji mne zaujala snad akorát ta jejich společná středoškolská písnička. 65%

Zhluboka dýchat! (2004)

Řekl bych delší dobu pohodový, ale dosti nudný a stereotypní snímek o pár brigádnících a svým způsobem zoufalcích v jedné osobě. Nicméně zhruba od půlky se můj názor začíná měnit a vcelku prostý obsah se překlopí v atraktivní sledování. Jednotliví účastníci začínají vypouštět na povrch svá tajemství a vnitřní bolísky zatímco se jejich vztahy utužují a úsilí v dosáhnutí cíle, tedy kompletní sklizně v termínu, radikálně stoupá. Opomenout nemohu ani nevtíravou, ale působivou a k okolnostem hezky zvolenou hudbu. 75%

Saido kâ ni inu (2007)

Snímek sleduje dívenku Kaoru, kterou náhle opustí matka. Její otec udržuje vztah s jistou Yoko a ta se začne dětem věnovat. Yoko je ovšem trochu bláznivá, nedospělá, ztřeštěná a nezodpovědná mladá dáma, nicméně s Kaoru se velmi sblíží a divák má možnost sledovat jejich společné chvíle. Bohužel, mne nedokázala oslovit žádná ze dvou hlavních rovin filmu - humorná či dramatická, obojí působí prázdně a nedotaženě. Takže ač zde mám svou oblíbenou Yuko, je to s bídou na 3*. 55%

Gongjooeui namja (2011) (seriál)

Úvodní dosti rozverné díly příliš nevypovídají o následujícím průběhu děje. K seriálu mne dovedla již dříve známá pěkná skladba v podání Baek Ji-yeong a zhlédnutí litovat rozhodně nebudu, i když zmíněná skladba přijde ke slovu jen v úvodu seriálu. Romantiky stále víc než dost, ale především zaujme kvalitně zpracované intrikaření, boj o moc a s tím spojené padání hlav. Postavy jsou většinou dobře vykreslené a zahrané, mnoho z nich se plácá v okolnostech kde se mísí pojmy jako přátelství, zrada či láska, mnohdy včetně vnitřního boje nejen hlavního hrdinky či hrdiny. Ono i hlavní padouch to nemá v hlavně úplně jasné. Logika jako obvykle občas hapruje, zejména v posledních dílech nad tím zůstává rozum stát. Závěr už je moc natahovaný a zakončení samotné mi pak absolutně nesedlo. Ale i přes tyto neduhy v kategorii historických romantických dramat tento kousek obstojí dobře. 74%

Kurara: hokusai no musume (2017) (TV film)

Poutavě zpracovaný příběh o dceři slavného malíře, její role s má milovaná Aoi zhostila více než dobře - milá, zábavná, půvabná a působivá jak je u ní dobrým zvykem. Nicméně krom tématu uměleckého se najde i prostor na trochu romantiky, tedy na její vztah s dávným přítelem Zenjiro. Mezi dvě části tohoto filmu je vložen krátký rozhovor s hlavní herečkou jež ještě o něco více napomůže porozumění dané tématiky. Během sledování se na obrazovce rovněž mihne slušné množství krásných maleb. Zhlédnutí tohoto kousku tedy mohu doporučit, zejména příznivcům Aoi či daného uměleckého směru. Zájemci si však musí vystačit s anglickými titulky a obtížnou dostupností videa (které si nejen pro případné zájemce uschovávám).

Šťastné chvíle (2000)

Milý, zábavný a dost dojemný snímek nejen o jednom chudém zoufalci s dobrým srdcem co by vzhledem k okolnostem pro slepou cizí dívku udělal vše co může i nemůže splnit... P.S. Film byl vysílán na ČT v r. 2008 a je trochu škoda, že dnes nelze sehnat české titulky, alespoň já je nikde neobjevil.

Bimileun eobda (2016)

Tak úvod byl poněkud nudnější a člověk měl co dělat, aby se v té haldě jmen vůbec vyznal, ale postupně se to hezky rozjelo do celkem zajímavého thrilleru na téma ztráty dcery, politické kampaně, špíny jež se kolem toho točí, ale zejména zjištění o tom, co vlastně ona dívka byla zač a jaký žila život. Son Ye-jin je jako obvykle velmi působivá, zejména rozčílit se umí vážně solidně :-) Závěr pak nabízí velmi hutnou atmosféru a nejedno překvapení...

Yongsun (2016)

Z mého pohledu nepříliš poutavý příběh o středoškolačce a jejím vztahu s učitelem. Očekával bych o něco více humoru, ale tady se vše točí jen kolem pana učitele, jeho přítelkyně a nově příchozí macechy. Závěrečné minuty sice mají zlepšující se tendenci, ale celkově to u mne neobstálo, ač na hlavní hrdinku se samozřejmě dívalo víc než dobře :-)

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Zvláštní zpracování i obsah, ovšem jinak až na pár zdařilejších momentů nuda, nuda a zase nuda. A jako obvykle, klasická tuna věcí co mi na amerických filmech ukrutně vadí se zde vyskytovala více než v hojném množství. Tímhle kouskem se v ČT Art do mého vkusu vážně netrefili...

Geomant (2001)

Kouzla, duchové, démoni, nějaká ta romantika, akce, zdařilá hudba, poněkud přetažený závěr, ale stále dohromady solidně fungující dílo jež jsem dokázal sledovat celkem se zájmem. 73%