• Romantický

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Bídná hudba včetně písniček, zase vlezlá Bohdalka, nespisovná mluva, pitvořící se čerti, princezna i Žito herecky naprosto tragičtí, prostě jen odříkávají text. Scénář dost ubohý, dialogy to samé. Nemohu si pomoci, ale když princezna vojákům nastupujícím do služby při odjezdu říká "Pá pá", nepůsobí to zrovna pohádkově. To samé platí o hláškách typu "Sluší jim to cóó", ale holt takkové ujetosti současné mluvy se bohužel objevují prakticky ve všech současných "pohádkách". Zkrátka nejde to - v dnešní době chybí herci, hudební skladatelé, scénáristé, režiséři a zkrátka vůbec někdo, kdo dokáže pohádce vnuknout toho ducha a poetiku.

Ao lua ha dong (2006)

Až příliš dlouhý snímek o lásce, chudobě, oddanosti, odhodlání, obětování a krutostech války u něhož jsem se občas nudil a objevil pár pořádných děr ve scénáři. 67%

Matissneun cheonghon (2001) (seriál)

Láska prochází žaludkem. A u tohoto kousku to platí dvojnásob, jelikož je z 90% o lásce a jídle :-) Milý a zábavný příběh o několika mladých lidech jimž komplikuje život i vzájemný vztah nenávist jejich rodičů. Ale láska si nedá poroučet... Málokoho asi překvapí, že tohle dílo jsem si i při absenci českých titulků pustil jen a jen kvůli „Božské“ Son Ye-jin a nutno říct, že litovat nebudu. Seriál jako takový nijak nezklame a Ye-jin je taková miloučká nevinná dívenka, snad až moc mladičká a herecky ještě nevyzrálá, přesto už i tak nádherná a okouzlující. Trochu paradoxně ji tu ale zastiňuje jiná dívčí postava a tou je So Yu-jin v roli Shi-nae – tahle holka je zkrátka tak ukrutně moc milá, ztřeštěná a zábavná, že jsem si zde její roli pro ten herecký výkon moc oblíbil. Celý seriál je příjemně prošpikován mnoha událostmi i hlavním tématem, takže málokdy jsem se začínal nudit, ač závěrečné díly už lehce sklouzávají k telenovele.

Last Recipe: Kirin no šita no kioku (2017)

Hmm, neočekávaně působivé dílo jež kupodivu ohromí úplně v jiných směrech než jakým je příprava dokonalých pokrmů, ač kochat se jejich nádherou rozhodně má něco do sebe, zejména pro labužníky je film jako stvořený. Aby mohl hlavní hrdina splnit svůj úkol, musí se nejprve pustit do pátrání po samotných receptech čímž začíná odkrývat mnohé minulé příběhy a ty opravdu skýtají značná překvapení a zvraty. Velmi mne nadchlo zpracování historické dějové linky, přístup šéfkuchaře ke tvorbě pokrmů, jejich poselství a důvod tvorby, a jak v druhé časové linii hlavní hrdina postupně odkrývá emotivní příběhy z minulosti, začíná se měnit i jeho pohled na svět a lidi kolem sebe. Hudba k filmu velmi sedne a co se týče mé milované Aoi, tedy i hlavního důvodu zhlédnutí tohoto do děje velmi vtahujícího snímku, pak v rámci její vedlejší role nemám nač si stěžovat – dívka s nejkrásnějším úsměvem jakou kdy spatřil svět. P.S. Tento film by si rozhodně zasloužil české titulky.

Shutter (2004)

Inspirace japonskými horory je zde očividná, přesto jde o solidní duchařinu s dobrým úvodem, slabším středem a povedeným závěrem.

Červená želva (2016)

Jednoduchý, přesto dost zajímavý, emotivní i napínavý animáč. A krabíci byli super :-)

Shiki-Jitsu (2000)

Po 20 minutách jsem pochopil, že tohle neobvyklé dílo nebude nic pro mne...

Siti hyunteo (2011) (seriál)

Solidní a zábavný seriál, ač to tak při mém výčtu neduhů nebude ani vypadat. Na úvod nutno zmínit extrémně absurdní zápletku, zde si s věrohodností autoři moc starost nedělali. Rovněž těch náhod je už vážně moc a to samé se týče srdceryvných příběhů – čeho je moc, toho je příliš. Proti zápletkám nic nemám, ale mohly by občas probíhat realističtěji a logicky – např. když se dva honí auty po silnicích, nikde nikdo není, zvláštní... Hlavní dvojka je povedená a oba působí mile a zábavně, ale i zde platí, že to časem začíná být únavné, zkrátit o pár dílů by neškodilo. A půvabná veterinářka by v práci každý den nemusela mít šaty jako když jde na ples, navíc jí tam za celou dobu nepřišel jediný zákazník :-) Lee Min-ho není špatný herec, ale na zadek si z něho na rozdíl od křehké části populace vážně nesednu, nepředvádí zde ani jinde nic výjimečného. Souboj o způsob pomsty a vůbec vztahy mezi „synem a otcem“ a všechny ty věci kolem mají zajímavý náboj, ale přesto když to celé shrnu, tak podobně orientovaný Healer vyznívá lépe – tam to byly silné 4*, zde slabší.

Vegetariánka (2009)

Solidní úvod přemítající zejména o tématu nepochopení ze strany blízkých, následné nadhození příčin poruchy dané dámy pramenící zejména z traumat v dětství, k tomu všemu někdy až vysloveně tajemná dramatická hudba, později ale bohužel sklon k nudnější části o umělci a sklouzávání skoro až k pornu, takže celkový dojem vylepšuje až úplný závěr a to je na pozitivnější hodnocení příliš málo.

Kuan Meun Ho (2010)

Zábavná, milá a někdy až příliš ujetá romantická komedie na níž se příjemně dívá. Děj odehrávající se v Korei to celé zpestřuje, avšak něco tu chybí a závěr se příliš nepovedl, zkrátka jak se režie vzdálí od komediální části a překlopí děj do vážnosti, sledovatelnost upadá. Fajn vsuvkou pro mne jako fandu Son Ye-jin bylo sledování snímku April Snow :-) 66%