• Romantický

Misono Universe (2015)

Zajímavý nápad, nevyužitý potenciál. Když se potkají dva zoufalci (Kazumi a „Alík“), začíná se rozvíjet opravdu jen lehce romantický příběh jež spíše předhazuje téma zoufalosti a osamělosti dvou ztroskotanců, kteří se zuby nehty drží při životě jen díky pár věcem, kterých se nehodlají za žádných okolností vzdát – to platí především o Kazumi, „Alík“ si toho moc nepamatuje. Ale časem amnézie začne ustupovat a dojde na konfrontaci s minulým životem a tedy i volbou, kterou cestou se vydat. Nikaidō Fumi je dobrá herečka a zaujala mne např. v Himizu od Sona, ale tento snímek nenabízí moc prostoru k předvedení hereckých kvalit či ženského půvabu, takže celkově jsem odcházel z kina s rozpačitým dojmem a těch aktuálních 66% zde vcelku odpovídá.

Misseu waipeu (2015)

Začátek poněkud až moc praštěný a komediální, střed už se sledovat dal a závěr o něco lepší když se naše milá dáma trochu probrala, ovšem nutno konstatovat, že nic originálního a vše dosti průhledné a očekávatelné.

Mlha nad mořem (2014)

Druhá půlka sice zvedá úroveň směrem vzhůru, nicméně jako celek to postrádá trochu víc spád a zajímavost, ačkoli psychologie postav je v závěru víc než solidní.

Modrá brána (2002)

Středoškolská romantika v značně nudném provedení. Gwei Lun-Mei zde ještě nedorostla do krásy a navíc vypadá jako kluk, takže ve výsledku další nepovedený kousek, ve kterém účinkuje.

Mohykán se vrací domů (2016)

Solidní kousek na úvod festivalu Eiga-Sai. Nemocný tatík, mohykán i jeho dívka podávají výborné a zábavné herecké výkony, tzn. komediální stránka věci v jinak smutnějším tématu dominuje a daří se dobře, v kině bylo celkem veselo. Oproti tomu stopáž by snesla malinko pokrátit, některé scény pokoušející se o humor nefungují a co se týče těch vážnějších, často působí stejně neúčinně jako někdy až nucená snaha o odlehčení. Nicméně jako celek film určitě obstojí a za zhlédnutí stojí. Zmínil bych ještě unikátní školní kapelu - to je opravdu nádherná sbírka japonských děvčat, která svým výrazem a vizáží určitě nepatří mezi tu část japonských dívek jež vás okouzlí :-) Oproti tomu hlavní hrdinka už je jiná liga a vlastně ani dívka jež se v rámci zahájení festivalu postarala s kolegou o hudební vsuvku před samotnou projekcí na ni nijak zvlášť neztrácela, milé a zábavné zpestření večera. 74%

Moksum geon yeonae (2016)

Začátek sice vypadal zoufale uboze, ale nakonec se z filmu vyklubala docela solidní romantická komedie se slušnou dávkou napětí a leckdy i zdařilého humoru, špetka romantiky nemůže samozřejmě chybět. Co se týče Ha Ji-won, tak člověk jen zírá, jak to té holce v tom věku pořád neskutečně sluší - a to je přitom stará jako já :-)

Moojungdoshi (2013) (seriál)

No, od začátku jsem z toho měl zvláštní pocit a ten se nevytratil až do 7. části kde končím. Má to sice hezky zašmodrchané vztahy a pozadí (možná až moc), ale celé to dění mi nějak nesedlo, většina postav rovněž (včetně hlavního hrdiny), více zaujmout mne dokázal snad jen "doktor" a půvabná Nam Gyoo-ri v roli Soo-min, bohužel o její roli to říci nelze - způsob, jakým se stane tajnou agentkou, je vážně ukrutně přitažený za vlasy a absurdní. A těch absurdit je v celém seriálu mnohem víc. Takže ač seriál věřím nabídne hodně zajímavý a zamotaný příběh, svým způsobem zpracování, nepřitažlivostí postav a průběhem upoutat nedokázal. Na rozkošné Nam Gyoo-ri sice mohu oči nechat, ale pokračovat víceméně jen díky ní, to prostě nedokáži, ač je to lákavá motivace.

Můj bratr Tom (2001)

Zvláštní, úchylné, nezajímavé, hloupé a nudné...

Můj soused Totoro (1988)

Miluju Totora a to mi prosím už dávno není 10 let :-) Krásné prostředí, dojemné i zábavné, okouzlující Totoro, roztomilý kočkobus a to vše doprovázeno nádhernou hudbou, Joe Hisaishi snad ani špatný soundtrack neumí :-) Překrásná pohádka pro všechny generace, jako u většiny Miyazakiho filmů sedím v závěru filmu absolutně ohromen, bez ohledu na počet shlédnutí.

Murim yeodaesaeng (2008)

Překvapivě povedená a zábavná komedie smíchaná s romantikou a pořádnou dávkou akční fantasy. Úvod je sice dost prdlý, ale nakonec jsem se velmi dobře bavil a opravdu nemalý podíl na tom má "lištička" Shin Min-a - ta holka je prostě tak neuvěřitelně zábavná a roztomilá až to bolí :-)