• Romantický

Seupoteulaiteu (2008) (seriál)

Tak určitě slabší seriál, ale rozhodně to není taková tragédie, jak tvrdí Vavča. Téma zpravodajství nepatří mezi nejatraktivnější, navíc zpracování opravdu není takové, že by veškeré dění dokázalo plně zaujmout. Nicméně mnohé herecké výkony nejsou vůbec špatné, ač ani Son Ye-jin zde nemá tolik prostoru, aby předvedla své nezpochybnitelné kvality i půvab. Dějství je takové trochu roztříštěné, ale přecijen celým seriálem se táhne jedno velké téma a zejména v závěru pak již dokáže upoutat a zvýšit napětí. Při absenci českých titulků pro mne osobně byl trochu problém všemu rozumnět – díky zaměření je seriál hodně ukecaný a řeší se tu vážnější témata, tudíž má (pod)průměrná Angličtina nebyla úplně postačující, přesto si ale nemyslím, že s českými titulky by se mé hodnocení posunulo nahoru či dolů. Zde zkrátka o průměrné, ale celkem sledovatelné dílo jež nabízí pohled do zákulisí zpravodajské práce. A jelikož v něm účinkuje Son Ye-jin, mé pozornosti uniknout nemohlo.

Shiki-Jitsu (2000)

Po 20 minutách jsem pochopil, že tohle neobvyklé dílo nebude nic pro mne...

Shinbu sueob (2004)

Mladá, půvabná a svůdná Ha Ji-won, dále pak již bohužel jen z průměru nijak nevybočující romantická komedie. 65%

Shineui (2012) (seriál)

4 díly a tím to končí, dalších 20 už bych prostě nedal. Seriál je až moc fraškoidní a především v mnoha ohledech působí ukrutně lacině - kostýmy, brnění, interiéry, exteriéry, slabé herecké výkony, podivné až ujeté postavy, nezajímavé dialogy a vývoj, tudíž upoutat mne fakt nedokáže. Ono pokud člověk akceptuje styl zpracování, koukat by se na to asi dalo, ale můj šálek kávy to není a hlavně, tohle dílo má tu ukrutnou smůlu, že si jej pouštím krátce po dokoukání téměř dokonalé Dong Yi - a tam si na všech jmenovaných věcech dali ukrutně záležet - zde asi chyběly peníze i další schopnosti všech zúčastněných.

Shinsaui poomgyuk (2012) (seriál)

Tenhle kousek končím po 3. částech ani tak ne z důvodu, že by byl tak špatný, ale prostě mi nesedí svým stylem. Nedá se popřít, že to je zábavné, ačkoli někdy až trapné, nicméně především hned od počátku jsem získal pocit, že tohle mi nepůjde úplně pod fousy a i přestože je s tou partičkou čtyřicátníků (mých vrstevníků) docela sranda, tak vydržet téměř 22h pozorovat ty jejich eskapády s ženami a vzájemné vztahy, to bych vážně nedal - a pocit, že by seriál mohl mít i nějaký významnější obsah jsem nezískal, zaměření je tu více než jasné.

Shinui sunmool - 14il (2014) (seriál)

Solidní krimi/drama kde o napětí vážně není nouze, velmi emotivní scény rovněž nechybí, v tomhle Korejci opět dokazují, že je to jejich parketa. Herní výkony hlavních hrdinů netřeba moc rozebírat, kvalita jak se sluší a patří, zejména pak náš bývalý detektiv dokáže velmi solidně pobavit. Ale i vedlejší role jsou obvykle podané dobře, v tomto ohledu žádné stížnosti. Příběh je pěkně napsaný a snad až moc spletitý, někdy jsem se v těch jménech lehce ztrácel :-) Bohužel zhruba od půlky začala jít výborná úroveň lehce dolů a čím dál častěji se objevovaly nelogické situace násilně posunující už až absurdně zašmodrchané události dál a dál, ale konec vše vysvětlí a dá divákovi možnost se nad tím vším hlouběji zamyslet – kam až může vést špína jež se vždy točí kolem moci a peněz. Závěrečný díl by snesl o pár minut prodloužit, bylo to moc našlapané a působil až useknutým dojmem když skončila poslední scéna. 81%

Shokora no mita sekai (2007)

Původně to měla být pouze reklama na telefony Sony Ericcson, ale nakonec z toho vznikl kratší film na téma zmizení jedné dámy. Snímek má jeden základní nedostatek - neexistují k tomu žádné použitelné titulky, tudíž bez znalosti japonštiny je to celkem oříšek. Nicméně i tak jsem se na to mrknul a snažil se alespoň něco malinko pochytat. No upřímně se to příliš nedařilo :-) Přesto ale shlédnutí nelituji, Yuko je tu kouzelná jako skoro všude kde se objeví a ač jsem díky jazykové bariéře celé rozuzlení příliš nepobral, nuda to nebyla - s titulky bych pravděpodobně hodnotil výše, takto 65%

Shutter (2004)

Inspirace japonskými horory je zde očividná, přesto jde o solidní duchařinu s dobrým úvodem, slabším středem a povedeným závěrem.

Sídliště (2016)

Slušný kousek jež vzniknul během pár týdnů, což ale jeho kvalitu nijak nesnižuje. Solidně napsané dialogy, kvalitní herecké výkony, komické situace, zajímavá zápletka, zkrátka příjemná oddychovka jež v kině pobavila a na festival jako stvořená. Když tak nad tím přemýšlím, tady by se mohla inspirovat zoufalá česká tvorba - tohle nestálo žádné velké prachy a funguje to pěkně - jenže k tomu je třeba dobrá režie, kamera, dialogy a kvalitní herci - což v naší zemi je jaksi problém... 73%

Siganitalja (2016)

Slušná jízda. Začátek je kapánek náročnější na orientaci, ale člověk postupně získá přehled co, kde, jak a proč se děje. Dávka napětí více než solidní, romantika nechybí, hudební složka velmi zdařilá, jen logika sem tam selhává - např. když ženskou někdo sleduje v autě a pak ji vybrzdí, normálně by z něj asi nevylezla aby si šla s řidičem popovídat když je strachy bez sebe. Nebudu tu prozrazovat závěr, ale úplně mi to nesedlo, to už bylo vážně nad úroveň snesitelnosti a že jsem na Koreu zvyklej :-) Celkově tedy hodně zdařilý kousek s pár nedostatky, a právě pro ně jsou to jen velmi silné 4*.