• Romantický

Sowon (2013)

Těžce emotivní snímek, ostatně už dle obsahu musí být každému jasné, že tohle nebude snadné sousto. Poměrně realisticky podaný přiběh o tom, jací lidé dokáží být šmejdi (včetně novinářů), ale též o lásce, prátelství, kamarádství a obrovském odhodlání se s celou situací vyrovnat a dál žít - ať už z pohledu rodičů, okolí či samotné Sowon, která po tom hrůzném dni dokonce má strach ze svého otce jelikož je to prostě muž. Dětská duše je křehká a složitá, a vyléčit takovou bolístku je prakticky nemožné. Závěr ukáže jak funguje soudnictví nejen u nás, tedy že zákon často na ochranu parchantů dbá více než na ty postižené, tvrdá realita a hodně mne to vytáčí. Hudba se velmi zdařila a mnoha scénách ještě více podpoří emotivní prožitek. Malinko mi nesedly poslední minutky filmu, ale holt autor asi nechtěl končit film extrémně depresivně. Ono pozitivních momentů se zde opravdu příliš nenachází, napadá mne snad jen roztomilý a zábavný Kokomong :-) Pochvalu asi ale bez debat zaslouží maličká a roztomilá Lee Re za parádní výkon stejně jako ve snímku Jak ukrást psa, tam byla taky výborná. 91%

Ssanghwajeom (2008)

Poměrně příjemné překvápko tenhle snímek - netradiční zápletka, kvalitní herecké výkony, povedená hudba, pěkné dekorace, kostýmy i exteriéry, slušné akční scény i působivý pohled do nitra zoufalosti hlavních aktérů. A na korejský snímek opravdu dosti velké množství erotiky včetně solidních detailů (viděl jsem directorku zřejmě), no snažili se herci docela fest :-) 75%

Sseom (2004)

Celkem netradiční akční krimi jež se mi dostávalo pod kůži poměrně dlouhou dobu podobně jako schopnost orientovat se v celém dějství (těch jmen a postav tam lítalo nějak moc), ale druhá půle již dokáže upoutat, a to nejen díky mystery příměsi co se hlavní hrdinky týče. Prostě taková pohodová akční jednohubka jež nenadchne ani neurazí, s trochou romantiky jak už u Korejců bývá zvykem.

Sseshibong (2015)

Od tohoto filmu jsem čekal vzhledem k tématu a místním hodnocením docela hodně a o to víc jsem byl zklamán. Han Hyo-ju to sice moc moc slušelo, ale jinak mne to nějak minulo - humoru relativně málo, romanticko-dramatická část na mne nezapůsobila a nevýhodou určitě bude i můj hudební vkus, ty písničky mne moc nebraly. Možná, že kdyby byly ty texty přeložené v titulcích, film by získal větší hloubku, ale nebyly...

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Tenhle kousek od Sona byl na můj vkus až příliš - moc násilí, brutality, sexu, perverzností zvráceností, nechutností, ulítlostí či hysterie. Mám smysl pro "divné" filmy, ale toto mi zkrátka nesedlo. Dobrou půlhodinku jsem se ukrutně nudil, prostředek lehce prozíval a ač závěr byl relativně solidní, tak celkový dojem zůstal negativní - 47%.

Strawberry Night (2013)

Asi až příliš dlouhé, spíše krimi/drama než thriller točící se kolem vražd několika členů Yakuzy. Yuko role tvrdé a dost paličaté detektivky příliš nesluší a ani zde nepředvádí nic zvláštního, ostatně i celý snímek divákovi nenabízí v žádném ohledu extra zajímavou podívanou a nedokáže upoutat, navíc mi sledování lehce komplikovala abscence českých titulků. 65%

Strawberry Shortcakes (2006)

Trochu atypicky podaná směsice životních příběhů, problémů a snů několika dívek, s nemalou dávkou erotiky k tomu. Zpracováním je film zajisté vymykající se standardům, ale rovněž není určen úplně pro každého a já patřím mezi ty, jež nedokázal plně oslovit, ač některé příběhy zaujmout dokázaly.

Studená ryba (2010)

Kdo nezná Sona, asi bude v šoku. A upřímně, já jsem se na film začal dívat aniž bych věděl, že je z jeho pera. Nicméně tím se alespoň vysvětluje to neskutečné množství oplzlostí a především naprosto šokující téma a vývoj příběhu jež si pohrává s tématem nespokojenosti s vlastním životem - ovšem ukazuje ho v takovém světle, jaký si málokdo dokáže představit. Celý příběh sice není úplně uvěřitelný (policie by zajisté hlavní postavu už dávno bedlivě sledovala), to ale na jeho zábavnosti nic neubírá a kdo snese trochu více erotiky, násilí i krve, ten zklamán nebude.

Stvořeni pro lásku (2000)

Pro podobné milostné pletichy o ničem jaksi nemám pochopení...