Dřív než půjdu spát (2014)

šokující zvrat ? ani ne, když se odpověd nabízela na začatku poslendí třetiny. solidní film, Nicole i Colin klasicky sehraná dvojka. finále celkem tuctové..

REC 4: Apokalypsa (2014)

jednička a dvojka parádní, trojka o ničem a 4 evropský paskvil s tragikomickým scenařem, postavami i herectvím.. Manuela Velasco je ovšem kočka :)

Na vítězné vlně (2014)

hořke zklamaní.po pulhodině vypnuto.brutalně šíleným a gay způsobem zfilmovaný americky patos do nejhrubšího zrna. taťka leží po infarktu polomrtvej a plnobledej a syn řekne "...ale tati, budeš mě trenovat ne ? a s brekem odchází".. tohle fakt nežeru..šílenost.nemužu hodnotit protože jsem rád že jsem nedokoukal

Strážci Galaxie (2014)

ale jo, tyhle filmy vůbec nevyhledávám, omrknul jsem jen ze zvědavosti a bylo to ok. humor fajn a místy hodně povedený, akce klišé jako obvykle, občasná nepřehlednost v některých megalomanských scénách, ale vím že na cílenou skupinu to muselo udělat šilenej dojem. jako neutrální divák, bez hypu k těmto projektům , shledávám ok

V oku tornáda (2014)

řeknu to asi takto: všichni kdo kritizovali (a popisovali) film Prometheus takto: debilní chování lidí / skvělý vizuál, by si měli pustit tento film a ještě jednou se nad sebou zamyslet... Tornádo všechno ukázalo v trailerech (kromě big-ass velkého finálního tornada) , zbytek je spíš hloupoučké americké chování lidí, kteří raději zachrání svou hand kameru než vlastní žiivot. pokud se logika filmu točí kolem toho, že mam super těžke auto s dvěma (2) hroty, které se zaboří do země maximálně tak na cca 30 cm a věřím, že ŽÁDNÉ tornádo auto od země neodtrhne, tak je asi chyba ve scenaři nebo v mozku scenaristy... efekty byly fajn, nudu mužou pubescentní diváci vyplnit čuměním do vystřihu mladé kočky. bohužel když x km všude kolem létají letadla (díky tornádu) ale dva redneci přežijí vše, i vcucnutí do vortexu, tak se tento film musí řadit do kategorie komedie, nikoliv katastrofického filmu.

Nejhledanější muž (2014)

půjdu proti proudu. neberu všem nadšencům jejich chválozpěvy. mě film s jeho dost komorní poklidnou a anti-dynamickou povahou nijak nezaujal. Hoffman hraje prakticky sám sebe. Mít film pod taktovkou Greengrass, byla by to jiná sodovka. film jsem nedosledoval, takže nehodnotím. zklamání..

Želvy Ninja (2014)

parádní popcornová akce, kterou kazí jen produkt dnešní zkažene doby megan fox. humor sedí, akce je na začatku velmi dobrá , přiběh samozejmě klišé, fitchner je jasně nalajnovaný zloduch už od opening credits.. final fight je trošku joke, dvojka jasně nalajnovaná. chybělo mi více přehlednosti při rvačkách želviček s vojakama, střih je taky místy divnej... ale je radoby vtipnej humor a humor ktery je opravdu spíše infantilní ale zaroven funkční pro daný film. liebesman umí točit hloupou zábavu a želvy ninja jsou toho zařným dukazem. tak jako Diesel nikdy nebude hrát v hlubokomyslném dramatu , liebesman nebude točit nic jinehom že právě tuto látku, takže co sakra čekáte ? paradní kousek...

Annabelle (2014)

odpad to určitě není, ale je to vyloženě zklamání.. nuda, klišé, nesympatická a nesympaticky napsaná herečke a herec, který hereckou školu navštěvoval asi jenom online... James Wan si musí tukat na čelo

Equalizer (2014)

sice pomalý a relativně "nudný" rozjezd v rámci až moc detailní představovačky Denzelovy osobnosti, ale rozjezd stojí za to. akce v "baru" sice klišovitá ale stone-mothafuckin-cold washington´s eyes and look prostě vítězí nad willisovým charismatem. jeho "tajmný CIA" background byl cool a hlaška na venkově "nepřišel pro pomoc ale pro svolení" byla epic... akce se mi neskutečně líbila, miniepizodky hm to ponecham na každem, někdy šly jakoby mimo výseč.. ale všechno zachraňuje finále... žadna minutévá stupidní akce ale krásně zpracovanej lov. washingtonova postava říkejte si co chcete ale plně uvěřitelná. velké tlusté pls pro mě bylo zvolení hudby od Zacka hemseyho "Vengeance" (trailer song pro poslední serii 24hodin). Velmi příjemné překvapení jelikoiž hudbu, pokud je dobrá, si neskutečně užívám přesně při těchto scénách. celkkově hodnotím jako skvělý akční thriller s pár zápory jak obecnými tak individuálními, ale které filmy to dneska nemají..

Zmizelá (2014)

všechno v pořádu, skvělej film, ale často řtu, že se jedná o nejlepší fincherovo dílo... nesouhlasím...