Hrabě Monte Cristo (2002)

Výborné herecké obsadenie v príbehu zrady a pomsty z pera svetového klasika Dumasa. Autori sa nedržali tak striktne predlohy ako snímka z roku 1975 s Chamberlainom, no napriek tomu bola pre mňa príjemným prekvapením.

Medvědí bratři (2003)

Nezvyčajný príbeh o dospievaní chlapca, z ktorého sa stane muž, vlastne medveď. Výborný príbeh, skvelá animácia a výber prostredia robia z tohoto animáku jeden z mojich najobľúbenejších.

Láska nebeská (2003)

Tomuto filmu som sa už dlhšie vyhýbal a k jeho zhliadnutí ma nepresvedčilo ani vysoké hodnotenie na CSFD. Úprimne ani neviem prečo, pretože romantické komédie si celkom rád pozriem. Ale film vo mne vyvolával akýsi zvláštny pocit nežiadanosti. Obsadenie bolo až príliš hviezdne, komentáre a hodnotenia ostatných užívateľov až príliš dobré. Možno som sa bál, že ma film sklame, neviem. A teraz, deň po zhliadnutí, môžem s pokojným svedomím napísať, že film má hodnotenie úplne zaslúžené. Jedinú chybičku som našiel v miernom časovom nevyvážení podávania jednotlivých príbehov, ale na konci filmu som mal tak priblblo sladký úsmev na tvári, že mi to bolo úplne jedno. PS: Rowana Atkinsona vôbec nemusím, ale jeho cameo bolo užasné, ostatne, tak ako celý film.

Smrt čeká všude (2008)

Čo sa mi na tomto filme páčilo: postavy? kostra príbehu? dialógy? atmosféra? NIE! Nič z toho ma až natoľko neoslovilo a predsa sa mi film páčil. Možno preto, že to bolo podané tak realisticky. V dobrom vojnovom filme nemusí nutne každých 5 minút niečo vybuchnúť. Za sniper battle dávam 1* naviac.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Pozrel som posledný diel a jednu hviezdu udeľujem za SuperStar Awards a za to, že deti pozerajú SuperStar a netúlajú sa po vonku s drogami (aj keď väčšina z nich už niečo berie, inak si neviem vysvetliť ten záujem).

Rande měsíce (2006)

Tento film mal ťažiť hlavne z dvojice Dane Cook - Jessica Simpson, nepodarilo sa. Nie že by ich výkony neboli dostatočné, ale medzi hlavnou dvojicou to vôbec neiskrí. Film sa snaží byť nasilu vtipný a ja som sa asi po 15 min. začal nudiť a dúfať v skorý koniec.

Čtyři bratři (2005)

Milé prekvapenie, pretože som absolútne nič neočakával a dostalo sa mi vcelku slušného filmového pôžitku. Všetkým 4 bratom a zvlášť Wahlbergovi tie roly polohajzlíkov neuveriteľne slušali.

Murphy Brown (1988) (seriál)

Čo tu budem vypisovať blbosti typu: "inteligentný humor", "skvelo vykreslené postavy" a pod. To už všetci dobre viete, a keď neviete, tak si pozrite pár častí a vedieť budete. Tento sitcom je jeden z mojich najobľúbenejších a je len škoda, že československé televízie si to neuvedomujú a púšťajú donekonečna telenovely, kriminálky a pod., ktorými už sú ľudia precpaní až až. Tento legendárny sitcom, by ešte aj teraz porazil 90% novovytvorených sitcomov.

(1998)

Skúsil by som to napísať vo vzorci, ale na toto žiadny vzorec netreba - stačí len jedna obrovská "0". Zvuk a strih je jediné čo sa ako tak dá pripísať k dobru. Ale rádoby-matematické žvásty schizofrenika doplnené judaistickými kecmi o spáse (bez urážky, ale inak ako kecy sa to nazvať nedá) môžem len ťažko považovať za dobrý film. Kamera, ktorá mala dopĺňať už tak úbohú atmosféru, bola príšerná.