True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Škoda až prílišnej podobnosti dvoch hlavných postáv k hlavným postavám z Twilight ságy. Prvá séria u mňa získava 4*, druhú sériu (3*) by som rozdelil na upírsku vetvu (5*) a vetvu odvíjajúcu sa v Bon Temps (1*). Celkový výsledok za 1. aj 2. sériu vďaka niektorým scénam 4*.

Zlaté oko (1995)

Brosnan a Connery su jediné 007, ktorým to aj verím. Connery bol skôr zvodník, ktorý všetko radšej rieši potichu a lstivo a Brosnan je ten akčný hrdina, ktorý sa nebojí použiť silné zbrane a nebojí sa zdevastovať polku mesta tankom. Za super naháňačku dávam 4*.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Lepšia ako jednička a to z nasledujúcich dôvodov: nehraje tam Vin Diesel, hraje tam Eva Mendes, je tam ďaleko viac nadupanejších áut a naháňačiek a navyše úprimnosť, že sa tvorcovia nehrajú na nič a ponúkajú presne to, po čom väčšina divákov takéhoto žánru túži.

Monstrum (2008)

Tá digitálna kamera tomu neuveriteľne slušala ako aj celý ten Blairwitchovský štýl. Oči i uši si na výbornom sci-fi thrilleri pochutili. U mozgu to bolo trošku horšie, keďže mi stále nejde do hlavy, ako môže niekto, komu ide o život stále so sebou ťahať kameru a dokonca stále sústredene natáčať. Ale ako inak to natočiť, že?

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Priemerná trojhviezdičková komédia s nie príliš inteligentným námetom, ale o to lepšími hlavnými hercami, ktorým to navyše spolu seklo a príjemne im sekundovali aj ostatní na čele s Michaelom Douglasom. Trochu som si musel zvyknúť na objavovanie sa duchov, ale inak bolo vcelku fajn. Trošku mi vadila tá emotívnosť v druhej polovici filmu. PS: Nepripomínalo vám to miznutie duchov Edwarda z New Moon?

Fanfán Tulipán (2003)

Ani sám neviem prečo, ale bavil som sa. Možno preto, lebo som nečakal veľkolepú výpravu ani žiadny zázrak z rúk režiséra. Film na ktorý určite rýchlo zabudnem, ale ten čas, ktorý som pri tom strávil, ma to bavilo.

Chilli, sex a samba (2000)

Síce rád varím, ale takýto blaf by som ani ja nenavaril. Len kvôli krásnej Penélope dávam 1*.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Nenáročná komédia z mojich raňajších rokov života, ktorú mám doma na DVD a ešte stále si ju rád pozriem pri varení a pod. Samozrejme nečakajte morálne ponaučenia a ktovieaké silné dialógy, jedná sa o čistokrvnú teenagerskú komédiu, ktorá ničím neurazí, a napriek absencii erotiky, dobre zabaví. 3* sú málo a tak s prihliadnutím na soundtrack dávam 4*.

Sex Drive (2008)

Mne sa táto komédia páčila, keďže mám rád Road Trip a aj American Pie a toto by som nazval ich kombináciou. Celkom slušné obsadenie, ktoré síce film nič moc nevylepšuje, ale hlavne ani nekazí. Nádherné muscle car, dobrá hudba a vtipné dialógy. Čo viac si od polobláznivej komédie priať? PS: Seth Green so svojím sarkastickým Amišom superopravárom sa mi kupodivu páčil tiež.

Veřejní nepřátelé (2009)

Film, v ktorom je kamera taká, ako by som to nazval? ...... susedia Česi majú pre to adekvátny výraz - roztěkaná. To čo veľmi dobre funguje v Bratstve Neohrozených v bojových scénach, tu nezafungovalo vôbec, dokonca to filmu uškodilo. Tá chladnosť u Bale-a akú mal v Batmanovi tu tiež vôbec nefungovala a Deppovi som akosi nemohol uveriť, že je gangster. Možno ak by si prehodili úlohy. Iba hudba ma poháňala v pred, bola taká aká má byť vo filme o 30. rokoch a fungovala na 100%. Pre mňa ako film mierne sklamanie = 3*.