• Romantický

Pokušení (2009)

Vždy slušná Amanda Seyfried se nám tu pěkně vybarvila. Vlastně jsem si ji ani v takové roli nedovedla představit. Jinak jsem ale čekala mnohem větší psycho. Zdá se mi, že tam chyběla ještě trocha koření a vychytralosti. Konec na mě byl až moc rychlý a nekomplikovaný...opět jeden průměr.

Probuzení (2007)

Obrovské překvapení, které asi budu ještě chvíli rozdýchávat. Miluji, když mě film takhle dostane a já ho pak musím ukazovat všem kolem mě. Tohle bude jeden z těch, na který se semnou každý z mého okolí bude muset kouknout. Na filmu se mi líbí několik nečekaných zvratů a nekončící intriky. Na konci mi ještě chybělo nějaké setkání Claytona se zrádci. Jessica Alba hraje dobře, Hayden Christensen překvapivě ještě líp. Pěkný thriller. 4,6*

Git (2004)

Milý a trošku němý film s velice jednoduchým dějem. Je pravdou, že se trochu vleče, ale po většinu filmu jsem se nenudila. Něco jiného bych asi říkala, kdyby měl film plné dvě hodiny. Takhle to bylo naprosto ideální. Přirovnala bych ho ke krásné relaxační hudbě, která vás nechá odpočinout. Jen ta minuta na záchodě tam být nemusela..ikdyž je to jedna z věcí, která dělá film přirozeným. Trošku slabší 4*.

Hrdinové (2006) (seriál)

Po Ztracených jsem potřebovala něco, co mi je alespoň trochu nahradí. Je tu šance, že Hrdinové to časem zvládnou... První série je opravdu chytlavá a dějově zajímavá. Jednotlivé postavy jsou až překvapivě detailně vykresleny. Druhá série nastoupila ale docela pomateně a opouští mě prvotní nadšení. Mám pocit, že ve 3. sérii už se začíná přehrávat a vymýšlí se jedna hloupost za druhou.. 3,5*Oblíbené postavy: Claire

Láska přes lístečky (2009)

Tak jednoduché a tak krásné... Skoro bych řekla, že se jedná o umělecké dílo, odmyslíme-li ne příliš dobře vybranou hudbu. Ten filnální obraz byl ale skvělý. Navíc chválím perfektní výběr herců. Jen jediná věc mi vadí...ta přehnaná naivita..přes papírky k lásce.

Waiting for Forever (2010)

Moje hodnocení vůbec není čisté, protože mě láká dát 4*. Na druhou stranu si je vůbec nezaslouží. Rachel Bilson tady není ve své kůži, ale mužská část u mě boduje na plné čáře. Zaujal mě docela originální děj, který je ale vlastně skoro o ničem. Je také pravda, že je film trochu nevyrovnaný. Některé části filmu jsou poměrně odfláknuté a nevysvětlené. Pak je tu ale kouzlo, které průměrný film většinou nemívá. A právě to kouzlo mi hezky zamotalo hlavu..3,3*

Siworae (2000)

Také trochu lituji, že jsem nejprve viděla Dům u jezera. V hlavě jsem pořád srovnávala. Il mare je lepší, ale ne úplně o moc. Nápad je přenádherný, takže film má skvělý základ. Způsob podání odpovídá obsahu a herci (hlavně moje oblíbenkyně, krásná Ji-hyeon Jeon) se pro své role hodí. Siworae je trošku odlišný než ostatní jihokorejské filmy, které jsem předtím viděla. Vše se táhne v takovém smutném a nebláznivém duchu bez tradičních nudlí. Líbí se mi to, ale přesto mi tady chybí ještě "něco" k dokonalosti.

Gladiátor (2000)

Russell Crowe si roli Maxima maximálně zasloužil. Při každé scéně jsem za něj byla hrdá. Z každého jeho pohybu šla cítit touha po pomstě. Opravdový historický velkofilm s fantastickou hudbou! Takových já si vážím...."Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v přístím životě."

Maraton (2005)

Ano, jsem dojatá.. Silné téma, které místy připomíná Forresta Gumpa a místy Rain mana. Přesto si zachoval svoji originalitu a půvab. Seung-u Jo předvedl jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec. Ikdyž scénář není nijak složitý, člověka upoutá. A tak téměř z ničeho tu máme nádherný film, který je kvalitní po všech stránkách. Některé (zejména běžecké) záběry jsou doslova pastvou pro oči. Krásné.

Bulšit (2001)

Dost neslušná parodie na spoustu známých filmů. Musím přiznat, že ikdyž se jedná o úplně primitivní humor, nasmála jsem se hodně. Jinak dějově samozřejmě o ničem, herecké výkony také nulové. Takže mé ** jsou pouze za to, že jsem se bavila. Na druhou stranu lepší než pokus o trapnou a nepovedenou romantickou komedii.