• Romantický

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Dokumenty by měly být o zajímavých věcech a plné překvapení. Scénář napíše život, o režii se postará realita a herci jsou nahrazeni lidmi, kteří mají co říct nebo ukázat. Proto tady nehodnotím kvalitu kamery, ani hudbu. Přejet Afriku trabantem se mi jeví jako dobrý nápad. Partička odvážlivců je sympatická, pohodová a nechybí jí odhodlání předsevzetí splnit. Z filmu jde cítit dobrodružství a je vidět, že se naši cestovatelé nebáli poznávat. Mých 5* je za odvahu, trpělivost, pevné nervy (!!!!) a perfektní cestopis. Díky!

Amélie z Montmartru (2001)

Na Amélii i tomto filmu o ní se mi nejvíce líbí, že si všímá maličkostí. Ona si žije svůj vlastní šťastný a barevný svět. Amélie je rozhodě jiná než ostatní dívky..ale občas jsem si říkala, jestli ta snaha být jinou není až přehnaná. Audrey Tautou byla rozhodně tou nejlepší volbou. Neznám totiž mnoho hereček, které by byly vzhledem tolik zajímavé a neokoukané. Málokdy dávám francouzskému filmu 4 nebo 5*, ani teď je bohužel nedám. Přesto ve mně něco pěkného zůstalo.

Bareuge salja (2007)

Originální komedie plná svěžího a inteligentního humoru, který je rovnoměrně rozházen do celého filmu. Konec je neskutečně vychytaný, až skoro geniální. Obzvlášť deštníkový přechod do autobusu byl ve spojení s fantastickou hudbou působivý... A řekněte mi, kde znásilníte ženu tím, že uděláte pár kliků a pověsíte jí na krk cedulku??

Minyeoneun goirowa (2006)

Jížní Korea mi opět připomněla, proč miluji jejich filmy. Hlavní představitelka mě hned několikrát rozbrečela..a dvakrát dokonce zpěvem. Dokázala mě ale také mnohokrát rozesmát... nebála se udělat cvoka sama ze sebe. Příběh je sice jedno velké klišé, ale oni do toho skočili naplno a já mám pocit, že tohle je originál. Jsem maximálně spokojená a nemám co vytknout, proto 5*.

Auta 2 (2011)

Pravda je, že akčních animáků je málo. Tomuhle ale akce rozhodně nechybí. Ze začátku musím vyzvednout několik vtipných scén (wasabi, záchody..). Líbilo se mi i pár minut na letišti. Můj celkový dojem je ale pomotaná hlava. Krásné barvy zamíchané v jeden nepochopitelně strakatý obraz. Téměř 2 hodiny jsou na animovaný film pro děti až příliš. 3D tentokrát docela vyvedené. 3*. Kraťas před filmem (Havajské prázdniny) se mi líbil více než samotný film. Tak to být asi nemělo, že?

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Film postavený na Megan Fox nemůže dopadnout dobře. Jako ozdoba Transformers se možná hodí, ale hlavní role jí spíše škodí. Naopak Amanda Seyfried mě opět překvapila a dokazuje mi, že zvládne zahrát téměř různé role. Vůbec se mi ale nelíbila hudba k filmu. Měla jsem pocit, že směřuje film úplně jinam než bylo v plánu. To mi značně znepříjemnilo sledování. Režie také není prvotřídní..proto 2,5*.

Alfa a Omega (2010)

V porovnání s animáky dnešní doby je tenhle opravdu nepovedený. O žádné velké dobrodružství se tu nejednalo a vtip tu postrádám úplně. Příběh není poutavý pro malé dítě, ani pro dospělého. Animace není také nijak zvlášť vyvedená. Mám pocit, že se jedná spíše o romantiku pro děti..což je docela nelogické. Pro mně adept na nejhorší animovaný film za posledních 10 let...sotva 2*.

Neřízená střela (2010)

Nejsem zrovna fanynka filmů na kterých se podílela Francie, ale s tímhle jsem docela spokojená. Úchvatná Emily Blunt je po téhle roli ještě mnohem úchvatnější. Každé slovo i pohyb přináší s takovou milou lehkostí a nadhledem. Pochválit musím také její kostýmy. Potěšilo mě i obsazení Ruperta Grinta, kterého jsem mimo Harryho Pottera hrát neviděla. Spousta zábavných scén a velká dávka originality mě nakonec donutily dát (ne úplně čisté) 4*. Pěkný film.

Pokání (2007)

Pokání mi kupodivu přijde v porovnání s Pýchou a předsudkem dějově o něco zajímavější. Kostýmy i atmosféra mi celkově vyhovuje. Líbí se mi ta vhodná vážnost situace. Celkově mám pocit, že ten film něco znamená a nese nějakou myšlenku. Herecké obsazení je dobré, i když Keira nevyniká tak, jak by podle mě měla. Ale ano, dobře zvládnutý film, který si ještě párkrát ráda pustím. 4*

Old Boy (2003)

Film, který má hrdinu. Film, který má charizma. Film, který má charizmatického hrdinu. Od jihokorejské romantiky pomalu přecházím i na něco ostřejšího. Jistě, že Old boy byla ta nejlepší volba. Nabízí totiž všechno... od fakt tvrdých rvaček přes pojídání chobotnice zaživa... až po úžasnou (ale opravdu úžasnou hudbu) a fantastické hlášky. Takže můj vzkaz všem: Bez ohledu na to, jestli jsi kluk a nebo holka, tohle musíš vidět!