• Romantický

Phoebe v říši divů (2008)

Vždy mi vadily rozmazlené děti, které si vše vydupou. A tenhle film je přesně o jedné takové malé vyděračce. Nutno říct, že ji Elle Fanning sehrála více než dobře. Její sestřička je také kouzelná. Ale scénář je jedno velké rozmazlené a nervydrásající psycho. Vadila mi tady přemíra slova "chci, chci, chci..." a nekončící trpělivost rodičů. Naopak bych uvítala pohádkovější fantazii malé Phoebe.

Volání o pomoc (2007)

Vážný Sandler rozhodně není nic pro mě a teď už to vím víc než jistě. Scénář je zbytečně zdlouhavý. V kratší verzi by asi nebyl špatný. Způsob podání a herecké obsazení je ale příšerný. Spousta scén zbytečně přehraná a některé zase nedodělané. Film mě nijak nenaplnil a dotkl se mě opravdu jen pár slovy, které zřejmě stejně brzy zapomenu.

Malá Miss Sunshine (2006)

Rozhodně jedno z nejpovedenějších road movies všech dob. Je jen málo filmových scén, u kterých se nemohu a nemohu přestat smát. Jednou z nich je "ta pódiová" z Little Miss Sunshine. Abigail Breslin je neuvěřitelná! Kromě této scény je tu ale bohužel dost suchých míst na to, aby byl film 100%.

Kiwi! (2006) (studentský film)

Myšlenka předčí všechno kolem..a tady je myšlenka hluboká. Animace není ani 90%, ale co chceme od jednoho studenta. Hudba film nijak neruší, ale nic extra to také není. Přesto si Kiwi pustím třeba desetkrát za sebou..

Rande v Římě (2010)

Hodně povedený začátek mě nachystal na slibnou komedii i romantiku. Ta scéna s vázou mě šíleně rozesmála(!!!)Jenže po odjezdu z Říma to šlo rapidně z kopce. Kristen Bell mi tentokrát přišla docela nudná. Scénář je celkově padlý na hlavu. Výběr zamilovaných bláznů není špatný, ale jejich role jsou dost omezené. Nejvtipnější bylo určitě pidi auto ve výtahu. Celkově mi to připomíná průměrné komedie Amandy Bynes..škoda.

Dopisy pro Julii (2010)

Úžasná italská atmosféra plná uliček a kvalitního jídla...to miluji! Do toho bláznivá romantička a trochu zatvrdlý Romeo. Pěkný příběh o hledání staré a nové lásky. Opět dost naivní, ale silné. Navíc pro balkónové scény a hezký soundtrack jsem měla vždycky slabost. Ikdyž nesnáším trapné nedorozumění typu "Ale nééé, to je moje sestřenice, to není moje přítelkyně...". Ale u toho jsem zavřela oči a zacapala si uši. Myslím, že "milý" je pro tenhle film to pravé slovo. Amanda Seyfried si u mě napravila reputaci. Pěkné.

Voda pro slony (2011)

Cirkus si konečně zasloužil povedený film. Witherspoon si u mě tímto vysloužila místo v TOP10 nejoblíbenějších hereček. Spojení Reese a Pattinsona byla opravdu dobrá volba. Bála jsem se, že film bude "moc těžký". Nakonec jsem jsem neměla žádný problém strávit ho, protože je natočen s obrovskou lehkostí. Mimořádně povedené jsou i kostýmy a účesy. Scénář také krásný, takže jsou tam.

Lemra líná (2006)

Lemra líná, i přes veškerou naivitu, patří k mým oblíbeným filmům. Kombinace Sarah J. Parker a Matthew McConaugheyho mi přijde nad míru vyrovnaná. Scénář jedno velké, ale hezké, klišé. Největší hvězdou pro mě byla ale jednoznačně Zooey Deschanel a její pták. Povedená oddychovka u které jsem se rozhodně nenudila.

Smetánka (2008) (seriál)

Naivita Megan je sice do očí bijící, ale tak už to v amerických seriálech bývá. Některé věci tu fungují sice překvapivě dobře, přesto seriál není ničím nijak zvlášť originální. Vadí mi, že zápletky nejsou moc propracované a nejdou z nich cítit emoce. Jako komedie to také úplně nefunguje. Lepší průměr..3,5*.

Amorův úlet (2006)

Film, který mě nemohl zklamat, jedině překvapit..a tak se taky stalo. Pro mě hoodně povedená komedie v čele se skvělou Islou Fisher. Jason Biggs opět nezklamal a svoji roli ustál na výbornou. Desítky originálních vtipů mě skoro donutily válet se smíchy po zemi (např. netěhotná těhulka). Jediné co nemohu tvůrců odpustit, jsou sexuální scénky Andersonova rodičů..ty byly spíš trapné, než-li vtipné. Ale to je jen malá piha na kráse. "Proč objímá toho poldu?" "Já ti to pak vysvětlím, miláčku." "Ne, vážně, proč objímá toho poldu?"... 4,5*.