• Romantický

Podfukářky (2019)

Mám radost, že zase jednou vylepším nějakému filmu hodnocení, protože poslední dobou jsem byla spíš ta, co ho kazí. Protože je mi ale jedno, jestli můj smích zapříčiní méně či více inteligentní humor, nemůžu to tady odbýt průměrem. Smích je prostě smích a holky mě nekontrolovatelně rozesmály hned několikrát. Ani já Rebel nemusím, ale na druhou stranu obdivuji, že si ze sebe dokáže udělat srandu a v kombinaci se skvělou Anne Hathaway mi až tak nevadila. 3,5*

Eternals (2021)

Slečna hlásí, že Eternals u nás diváky netáhnou, ve velkém sále je nás nakonec rovných sedm. Načasování premiéry bohužel nebylo nejšťastnější, a konkurence s tím nemá co dělat. Ale o tomhle tady mluvit nechci, pojďme k filmu. Nemyslím si, že by mě kdy Marvel takhle znudil a zklamal. Nerozumím potřebě dělat z filmu něco, pro co si typický divák rozhodně nepřišel. Nač se snažit o hloubku, když postavy mají tak jednoduché charaktery? To mi tam radši pošlete pár oblud navíc a vyberte příště víc cool týpky. Tyhle pokusy se mi nelíbí. Z postav se mi asi nejvíc zamlouvat Kumail a jeho kameraman, ten mě aspoň dvakrát pobavil. Na Ma Dong-seoka jsem se těšila, ale stejně ho mám o dost radši, když i trochu hraje. Jestli chcete akci a emoce, běžte radši na Bonda, ten je super hrdina.

Friendzone (2021)

Takhle já si romcom určitě nepředstavuji. Romantika skoro žádná, komedie velmi slabá. Parta kamarádek sem tam sice hodí nějaký povedený vtípek, ale ta správná chemie mezi nimi taky není. I tak ale převyšují hlavního hrdinu, který absolutně postrádá jakýkoliv charisma.  A konec to celý vlastně ještě víc shodil. 2*

22. července (2018)

Nakonec se ukázalo, že odsouvat zhlédnutí ze strachu, že budu po skončení naprosto rozsekaná, bylo celkem zbytečné. Paul Greengrass se tentokrát nesoustředí ani tak na brutalitu útoku, jako na následné vyrovnání se obětí s tím, co se jim stalo. A taky na absurditu toho, jak je zacházeno s útočníkem. To mě bolelo nakonec asi nejvíc. Jako drama dobrý, všichni se snažili, ale na mě to - nevím proč - zapůsobilo ve finále spíše povrchově. 3,5*

Záchranný plán (2018) (seriál)

Na každé epizodě i postavě bych našla věci, které mě nadchly, ale i ty, které by šlo velmi lehce zkritizovat. Mám pocit, že tenhle seriál snad ani nelze zhodnotit objektivně. Hodně záleží na tom, jak moc se dokážete ztotožnit s postavami a jejich poměrně kontroverzními povahami. Mně, ač jsem je ne vždy chápala, bylo jejich chování vlastně docela blízké. A stejně tak hudební doprovod a humor. 4*

Tísňové volání (2018)

Když celý film stojí na jediném chlápkovi, je potřeba, aby se vám - jedno jakým způsobem - zalíbil. Já z něj měla ale docela rozporuplné pocity. Ačkoliv mi přišlo, že podal herecky dobrý a uvěřitelný výkon, neskutečně mě štvala jeho nadřazenost a jednání se svými kolegy i lidmi na druhé straně linky. Dost mě to rušilo a výsledkem bylo, že mě zajímalo už jen to, co se děje tam, kam nevidíme. Dalo by se říct, že tenhle film je o jednom jediném okamžiku. A ten u mě zafungoval. Potom se to ale tak nějak nešikovně rozplynulo, najednou byl konec a mně to takhle prostě nestačilo. Slabší 4*

The F**k-It List (2020)

Kdyby byl film v jazyce, který ani trochu neovládám, chápala bych, že mi unikla pointa, ale já rozuměla všemu, co osoby na obrazovce říkali, nicméně stejně nechápu, o čem ten film sakra byl. Tady je špatně snad všechno. Přísahám, že nevím, s kým byl hlavní hrdina kamarád, jaký měl vztah s rodiči a co tím vším vlastně chtěl dokázat. Poslední bod je asi omluvitelný, protože má jít podle všeho o nespokojeného puberťáka, který tak ale nepůsobí, a já jsem z toho proto ještě větší jelen. Je to tady? Zestárla jsem natolik, že nechápu dnešní mladé lidi?! Znamená to, že už nejsem mladá?! F**k it.

My čtyři (2021)

Já bych ty čtyři až tak neodsuzovala. Chápu, že ne všichni si ujíždí na netradičních formách vztahů, ale že to bude kontroverzní, bylo snad jasné od samého začátku. Chcete-li klasickou romantiku, kde hlavní roli hraje jeden muž a jedna žena nebo máte-li problém tolerovat životní styl ostatních, radši se na film asi nedívejte. Zbytečně vás to zvedne ze židle. Humor byl na můj vkus místy až přehnaný a trochu mě mrzí, že tvůrci nedokázali tak dobré téma dostat do větší hloubky a zajímavějších rozhovorů. Každopádně se jim ale podle mě podařilo navodit unikátní nejasnou atmosféru, ve které mě bavilo být. Paula patří v mých očích k herečkách, které jsou zajímavé a divák je chce vidět víc a víc. Německá Mila Kunis (fakt jsem chvílemi nevěřila, že to není ona) je herecky slabší a dělá z filmu o něco povrchnější záležitost, což je škoda. Kluci za mě byli neutrální, ale nic nepokazili. Klidně bych zvládla i reprízu. 3*

Eorin euiroiin (2019)

U těchto typů filmů mám vždycky pocit, že bych měla vysoké hodnocení nějak obhajovat, protože tohle si prostě užít nemůžete. I v tomhle případě jsem se během zhlédnutí cítila naprosto zoufalá, znechucená a musela jsem přistoupit k nejedné pauze. To, že došlo na slzy je asi celkem jasné. Jestli mě konec uspokojil, to říct nemůžu, ale doufám v minimálně takový u všech, kterým je nebo bylo ubližováno. Na herecký výkon Seon Yoo snad brzy zapomenu, protože do teď jsem na ni koukala celkem ráda. Podílet se na natáčení něčeho takového muselo být psychicky strašně těžký, v tomhle před všemi zúčastněnými smekám.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Do čeho jsem se to pustila mi došlo až ve chvíli, kdy se přede mnou rozlehla nekončící bílá krajina. Víc monotónní to už snad být nemůže, říkám si. Jenže Mads se po pár minutách, kdy váhám, jestli tahle jeho role nebyla vyloženě hloupost, rozhodne, že to tak nenechá a začne se s tím sněhem prát. A najednou zapomínám, že kolem nic není, najednou mu fandím a prožívám každý jeho krok. S průměrným hercem bych do toho nešla. S Madsem si to klidně zopakuji. Silné 3*