• Romantický

Šarlatán (2020)

Moje hodnocení je trochu neobjektivní, protože když se mi poštěstí vidět český film v kině mimo naši zemi, jsem dojatá a pyšná. Zvláště pak, kdy je to v končinách, kde bych náš film nečekala. Takže u mě šlo spíš o to, kde a jak jsem film viděla, než o to, jaký byl. Líbil se mi složitý a nejasný charakter šarlatána, líbila se mi kamera, ale atmosféra mi byla občas víc nepříjemná, než bych si přála. Kvůli tomu, a několika rušivým scénám se na reprízu asi nechystám. PS: Tak jsem si myslela, že není možné, abych tady zapomněla ohodnotit film, a ono to přece jen jde. Díky, uživateli, cos mi Šarlatána svým hodnocením dnes připomněl. 3,5*

Babysitting (2014)

U komedie se chci hlavně zasmát a tenhle bod v mém případě Babysitting splnil na jedničku. To, že v tom musí hrát hlavní roli zase party mi přijde škoda, ale hold je to takhle asi nejjistější. A mezi všemi těmi filmy, kdy se domácí pařba vymkne z rukou, tenhle vyniká minimálně určitou vyspělostí a široce nastavenými hranicemi humoru. V podstatě se naváží úplně do všech a do všeho. A tak by to podle mě v komedii mělo být. Slabší 4*

Rytíři spravedlnosti (2020)

Rytíři toho nabízí tolik, že mám pocit, jako bych doteď koukala jen na samé omezené filmy. Chceš drama a emoce? Dostaneš je. Chceš akci? Máš ji mít! Chceš se zasmát? No, jasně. Mads Mikkelsen je herec, o kterým nikdy nepochybuji, ale že bude mít takový pěsti, to bych nečekala. A celá ta parta, stejně jako kombinace žánrů jde tak nějak hezky dohromady. Ach, Dánsko. 4,5*

3 Idiots (2009)

Má to svoje kouzlo, o tom žádná. Líbil se mi i styl humoru, inteligentní a nevtíravý. Kluci jsou sympatičtí, Virus pro mě byl naopak na hraně snesitelnosti. Problém je ale v tom, že to bylo tááák strašně dlouhý. A tam, kde jsem se pravděpodobně měla dojímat, jsem se nedojímala. Na druhou stranu musím uznat, že mě tentokrát chytil i hudební doprovod. 3*

Dezertér (2021) (seriál)

Sice fandím kratšímu seriálovému formátu, ale tady by rozhodně neuškodilo trochu víc to rozvinout. Vím, že v tomhle žánru je žádoucí, aby měly postavy od diváka určitý odstup, ale stejně bych byla ráda pronikla hloub do jejich nitra. Nebo aspoň do nitra hlavního hrdiny. Hae-in svoji roli zahrál víc než obstojně, ale vyjma konce, kde dostal prostor trochu se vyřádit, je jeho role napsaná celkem ploše. Soundtrack je zase o něco víc anglický, ale tomuhle trendu se vyhnout nejde. A vlastně si na to ani až tak nestěžuji. Na konci mi ukápla slza, takže v pořádku. 4*

Alice (2019)

Alice mi atmosférou a stylem, jakým byla natočena, mimořádně sedla. Emilie je jako Alice přesvědčivá a velmi přirozeně v divákovi vyvolává sympatie. A na druhé straně stojí asi nejzoufalejší typ sociopata, jakého si dokážu představit. Vůbec pro mě nebylo těžké se zakoukat, protože oba hrají výborně. K dokonalosti mi chybí snad jen propracovanější rozuzlení. Tohle beru, ale nedostavilo se u mě úplné naplnění.

Chvilky (2018)

Takových zpestření bych si v české kinematografii přála víc. Civilní, smutně vtipný film, který stojí na dialozích a osobnosti hlavní hrdinky. Jenovéfa mi byla sympatická vždycky. Baví mě, jak je svá, jak skvěle z jejích úst zní ironie a taky jak je "normální". Jo, malinko mi chybí zakončení, ale na druhou stranu si cením toho, že nám jednou někdo neradí, jak máme žít. 3,5*

Malcolm a Marie (2021)

Malcolm a Marie a jejich přes hodinu a půl trvající hádka, ve které se motají stále v jednom kruhu. Překvapivě mi ani nevadilo, že to nemá žádný vývoj, protože film je vizuálně hezký a i přes obsah a dialogy, ve kterých se ti dva snaží navzájem se co nejvíce ranit, jsem u sledování zůstala v klidu a pěkně jsem si odpočinula. Nevím, jestli by to byla pro Sama pochvala nebo urážka, ale já jsem radši, než kdybych naopak upadla do depky. Takže za mě dobrý.

Navillera (2021) (seriál)

To bylo krásný. Krásný, příjemný a trochu smutný. Rodina a její síla v té nejčistší podobě. Před panem Parkem smekám, protože střihnout si v jeho věku hlavní roli v takovém seriálu, to je úžasně motivující. Že je to sympaťák už vím dávno, ale stejně jsem ráda, že jsem si jeho herecký talent mohla užít v tomhle množství. A Song Kang? Jen těžko dokážu pochopit, že se člověk zvládne za půl roku naučit takhle dokonale baletit. Věřím, že bude mít spoustu fanynek i jako herec, i když já mezi ně zatím patřím jen napolo. V tančících scénách, a když trochu roztál nebo se naopak nahněval, prostě když se jakkoliv emočně vyjadřoval, byla jsem jeho. Ve chvílích, kdy byl chladný a tvářil se, že ho nebaví žít - což bylo bohužel často - se mi líbil o dost méně. Ale ta chemie, o které tady píšou holky, ta mezi ústřední dvojicí opravdu je, a seriál dělá naprosto jedinečným. 4,5*

Bláznivě zamilovaní (2021) (seriál)

Ti dva byli tak šílení a sladcí, že bych je vedle sebe s radostí viděla ještě o něco déle. Bylo to zábavné, zároveň ale taky dost hluboké a z jedné jejich hádky mi bylo tak moc nepříjemně, jako bych se jí přímo účastnila. Každopádně vyváženost mezi humornou a vážnou stránkou je podle mě mimořádně vydařená. Woo Jeong není na první pohled zrovna hezoun, ale dohání to takovou dávkou charisma, že se mi z něho podlamují nohy i v sedě. A Oh Yeon-seo konečně dostala prostor pořádně se vyřádit. Co mě ale potěšilo ještě víc, že i uprostřed Seoulu dokáže ožít duch pořádné korejské vesnice (protože ty ženský si ji tam prostě jely). Můj druhý KakaoTV seriál mě usvědčil v tom, že se máme do budoucna na co těšit. Ať už jde o kratší stopáž, nepravidelný počet dílů nebo otevřenost v seriálech, je to nový vítr a mě to prostě baví. 5*