Občan X (1995) (TV film)

Snímek brilantní atmosférou. Ta byla ohledně vyšetřování podaná mistrovsky. Ten pocit zoufalství z nedostatku stop k dopadení snad největší zrůdy v dějinách kriminality byl cítit až ven z obrazovky. Měl jsem stejně zatnutý žaludek a kruhy pod očima jako onen zarputilý a houževnatý detektiv. Nehledě na skvěle zahrané jednotlivé role a excelentní ukázku dementní a totálně neobratné ruské byrokracie - to byl další skvost.

Kde vládne zbraň (2014) odpad!

Totálně nudná a o ničem podívaná, kde hlavní lákadlo byl Hárlej Kemr, ale ten hrál na nic. Ono v tomto filmu ani nebylo co hrát. Hlavní představitel byl tak strašné pako, jak ve své roli, tak i herecky, že jsem měl co dělat, abych to kvůli němu nevypnul už v polovině. Matně si vzpomínám, kdy naposled jsem viděl tak nezáživnou a stupidně o ničem "gangsterku", kde ani jedna postava není "normální", dobře zahraná, uvěřitelná a tím i zajímavá. Naprosto zbytečných 105 minut. Že se vůbec obtěžují, točit takové nezáživné kraviny.

Sněžní pavouci (2007) (TV film)

Debilní tak, až je to vtipné a zábavné. Herecké výkony samy o sobě pobaví. Stejně jako myšlenka filmu.

Sedmý syn (2014)

Trikově dobré, dějově však velmi špatné. Jeff s tou plnou hubou byl trapný, Julianne má na víc a ten mladík mi připadal jak poleno. Náplň filmu je nijaká. Souhlasím, jak tady uživatelé píší, budu tedy spíš parafrázovat - děj se neposouvá odněkud někam. Jen ukazuje na sebe nalepené scény. Mladík se má učit umění templářů. Ve filmu žádný výcvik pořádně vidět není. Stvůry jsou sice hezké, ale je to přeplácané. Bitky jsou s nimi navíc strašně nenápadité - jeden by předpokládal, že právě tady by se ta uzda fantazie měla popustit nejvíce. Je to nudné a o ničem. Míň * nedám jen proto, že bych pak tento snímek řadil k větším hovadinám a nesmyslům a to si zase nezaslouží.

American Mary (2012)

Film samotný nic moc. Ale Katharine vypadal v těch černých podvazcích prostě neodolatelně. Za to jednu * přidávám. Prostředí je správně ponuré, jednotlivé postavy jsou total ujeté, to prostředí dobře dokresluje, není to nudné ani debilní. Konec je správně smutný. Nejhorší na tom však je, že "lidé", kteří jsou ochotní platit nehorázné částky za to, aby jako lidé už nevypadali, doopravdy jsou mezi námi, nechápu je, jsou mimo a lituji je. Kdyby bylo jasné, že jde jen o výplod bujné fantasie scénáristy a režiséra, není to tak "depresivní". Jeden se nestačí divit s Kým/Čím to tady na Zemi žije.

Among Friends (2012)

Když se začnete kamarádit s debilními a amorálními hovady, je dost pravděpodobné, že Vám z toho hrábne a jednoho dne pro ně přichystáte očistec v podobě videí a pastiček. S názorem hlavní představitelky a mučitelky v jedné osobě zcela souhlasím. Byli to sráčové. Film na zabití času dobrý, jinak nijak originální, ani drsný ani napínavý, ani nijak více přínosný.

Jméno růže (1986)

Detektivka s historickým pozadím. Sean je prostě frajer. A mladičký Slater mu velmi dobře sekunduje. Já osobně bych však před věděním a starým namyšleným kozlem dal přednost mladé, nadržené a dobře vypadající kozičce. Dějově zajímavé, herecky kvalitní a atmosférou pohlcující. U mě fakt dobrý.

Ghost in the Shell (1995)

Jedna * za opravdu povedenou animaci. Hlavní představitelku udělali zbytečně moc "sexy" - na robota. Jinak strašná nuda. Opravdu strašná. Zahackoval se mi mozek a málem jsem usnul. AD: Tak jsem pro pořádek skouknul obojí - vzor i remake - v původním filmu se tam podle mne soustředili na skvělou hudbu, podmanivost jednotlivých scén a sdělení myšlenek pomocí hlasu hlavní hrdinky ... nedávalo mi to moc smysl a v ději jsem se ztrácel ... na konci jsem vlastně věděl úplný prd, co vlastně tvůrci chtěli divákovi sdělit - ve filmové verzi - remaku - jsem se těšil hlavně na prdelku Scarlett J. obeplou koženou černou kombinézou ... což nakonec vůbec tak nebylo ... dějově se mi to konečně pak osvětlilo ... o čem ten duch v mušli vlastně má být ... remake to dějově pro mne velmi ujasnil a podal mnohem lépe ... však se vytratila podmanivá hudba a kouzlo jistých scén ... nemohli vybrat lépe než Scarlett ... byla velmi podobná originálu ... a jestli jednou budou fakt takový roboty vyrábět jak na běžícím pásu ... tak jestli se toho ještě nějak schopně dožiju, tak si to-ji hned pořídím ... do jakýho módu to-ji zapnu můžete hádat třikrát ...

Poslední pevnost (2001)

Dobré. Redford to pojistil. Dějově poutavé. Ale těžko uvěřitelné.

Nezlomný (2014)

Epické jistě ne. Jen dobře natočené, zahrané, atd. Emotivně však ne silné, ne vystupňované, ne uvěřitelné a ne poutavé. Jen jsem se díval, ale nic "necítil". Např. Schindlerův seznam - to je jiný kafe.