Dark Touch (2013)

Zabaví, neurazí. Klišé to je. Blbé ale ne. Hodně velká škoda tak debilního a utlého konce. Rozjíždí se to více než slibně.

Bermudská příšera (2014) (TV film)

Z "déčkových" filmů ten záživnější a méně debilní. Linda Hamilton už zažila lepší časy. Škoda, že ji neobsadili také do nové debility Terminátor - Genesys. Se Šwarcíkem by tvořili super duo důchodcovských mumií, co se vypořádají s terminátorem.

Království (1994) (seriál)

Pro někoho geniální dílo. Pro mě neskutečná nuda a usínací záležitost. V tomto ohledu fakt hrůza. Věc názoru, no. Jen jsem byl upřímný. Jedna * je z lítosti. Z lítosti nad ztraceným časem.

Americký sniper (2014)

Já se tímto snímkem doslova pronudil. Eastwood je schopný režisér - snad nejlepší z těch herců, co fušují i do režie, ale toto mě neoslovilo. Herectví B. Coopera mi nepřišlo nijak úžasné. Co na tom ostatní vidí? - Mluví s křivou hubou - asi aby vypadal jako drsný americký honák, pak čumí do blba - asi aby navodil atmosféru deprese z války, nebo někoho mlátí - asi aby působil jako narušený drsňák, co ale má k tomu důvod, vždyť je pod takovým tlakem, a sem tam někoho sejme - nedej Bože i sem tam nějaké to dítě - asi nechce, proto se vždy tak zpotil (výkon hodný Oskara - ironie), ale to dítě ohrožuje jeho kamarády, jeho bratry, musí konat v rámci vyššího dobra. Bůh mu odpustí. Osobně o incidentu v Iráku vím kulový a stejně tak o historii a politice v USA, ale mně osobně se Američané protivý svou debilitou a pokrytectvím. Dělají jedno a nestydí se Vám do očí říkat druhé. V jejich filmové tvorbě je to znát víc než přípustno. Tento snímek mi přišel neméně takový. Konec byl navíc takový oslavný. Až patetický. Netvrdím, že nějaký ten pozitivní výsledek oné války nebyl, ale také tvrdím, že mi není po chuti opěvovat a koukat se zbožně na chlápka, co střílí děti i ženy, i když je to v rámci bezpečnosti mise a jejích členů. "Ochrana životů lidí, co zachraňují životy". Jenže, a tak to na mě i působilo z filmu, málokdy to odnesou jen ti "zlí", spoustu vedlejších ztrát, které byli způsobeny intervencí USA, nikdo nevrátí. Příde mi pak pokrytecké vyznamenávat a vyzdvihovat člověka, který tam krosí kulometem vše, co se hýbe a hájí se tím, že jsou to nepřátelé. Ono jim totiž asi nedochází, že ti "nepřátelé" k tomu mohli být donuceni a pak ze zoufalství nebo ve falešné víře dělají ty strašné věci. Tento snímek, já osobně, nemohu opěvavat, ať by byl sebelepší a i kdyby se mi líbil po dějové a akční stránce sebevíc. To pozadí událostí mi jinak nedá. Čili hodnotím spíše pocit z odehraných událostí oné doby, než film samotný. Tak jako tak je to příšerné a nezaslouží si to žádnou glorifikaci !!!

Mercenaries: Speciální komando (2014)

Plakát upoutá - tím to končí. Znělá jména schopných a pohledných žen v obsazení. Tím to končí. Na zabití času only.

Co děláme v temnotách (2014)

Nuda a debilita. Dvě hvězdy za originální provedení - to jediné snad stojí za zmínku a taky dát méně by bylo nefér při srovnání kokotin třeba od Asylum. A abych nezapomněl - triky překvapivě velmi dobré. Ovšem vtipy? - Ani náhodou!

Čistič (2002)

Nijak nápadité, ale napínavé dostatečně. Ty vole, to byli dementi - v tom městě. SPOILER: Oni ho nechytili. To filmu dost přidalo. Žádný happy end. A McDowell správná volba. Takový dědeček - kdo by si pomyslel, že ...

Velká šestka (2014)

Nápadem ani tak ne, ale provedením a jednotlivými detaily (vtipy, gagy, vykreslené charaktery) se toto pro mě stává do teď nejlepším animákem. Vedle "Za plotem". Vtipné dostatečně, animace se posouvá tímto o kousek dále. Tohle prostě, podle mě, zábavností hravě strčí všechny doteď hrané komiksové předlohy (Avengers, Watchmen, Thor, atd....) - bez debat mnohem poutavější a promyšlenější. Tady je vidět, že lidé si s tím dali práci a přemýšleli nad každou vteřinou filmu. Není to žádný rádoby intelektuální výplach se super triky (animace špičková), které zakryjí nulový děj - narážím na unylý Nolanův Interstellar. Jo, tak ok, jsem infantilní. Přiznávám. Ale příjde doba, kdy pixely mistrně zformované udělají, co pan režisér chce a díky geniálním mozkům programátorů to i zahrají lépe než sebelepší herec/čka v tamním Hollywoodu. (Schválně si někdy všimněte gest a mimiky - zde v tomto animáku brilantní - jsou herci/čky, kteří jsou jak kus dřeva a nezmůžou se na jediný přijatelný výraz. (např. poleno Kellan Lutz) - a těmto nezpracovatelným kládám tímto odzvonilo. Věk lidí je u konce. Věk pixelů právě nastal. Tenhle animák mě prostě dostal do kolen. Grandiózně provedené.

Výchozí bod (2014)

Já se tedy neskutečně nudil. Vydržel jsem to do poloviny, pak jsem to vzdal. Na vině byl nejen nudný průběh děje, ale i nesympatické obsazení v celém filmu. Rádoby hluboká a napínavá podívaná - pro mě nudná - nemůžu si pomoct a chci být upřímný.

Návrat Falcona (2014)

V rámci White-ologie (filmy s M. J. Whitem) dobrý průměr. Až mě to překvapilo, jak to bylo koukatelný. Takový "Android Cop", to je hrůza a nuda, ale tohle se dá. Takže s potěšením ta tři *, pane White. Vypadáte na svůj věk skvěle a ještě Vám to pořád dobře kope.