Den nezávislosti (1996)

Triky super. Děj už pokulhává, ale Smith - i když ho nemám rád - hláškuje kvalitně a samotní emzáci to povyšují. Super výrok: Hleďte! Už se nám otevírají! Oni nás vítají!

Superman: Soudný den (2007)

Dost drsné - na animák. Výjimečně dostává Suprman na držku. Ale je jasný, jak to skončí.

Úkryt (2002)

Velmi zajímavá kamera. Napínavý děj. A Jodie Foster je kočka a umí skvěle hrát.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Ha, nejlepší je duel ve stodole Zorro vs. Elena. Anton Bandaska je tady herec na svém místě, španělskou krev nezapře. Kateřina Zéta-Jóta je tady tak krásná a rázná zároveň, že už to lepší být nemůže. Tony Hopsinka už tolik neválí, ale bez něj by to nešlo. Plus dokonale debilní záporák. Chtěl bych být Zorrem! Romantická akční komedie pro začátečníky šermu.

Animatrix (2003)

Zajímavý dodatek. Ovšem ne všechny historky sou tak záživné. Souboj na začátku je nápaditý. Pak už to není ono.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Skvělý vizuál, skvělé hlášky, vůbec nenudící děj. Charisma z Butlera jen teče. Historicky nemožné, divácky totálně zábavné. Skvělý rozdíl - Peršani takoví "mutanti", Sparťani - takoví "kulturisti". This is Sparta! Moc dobrá pohádka na dobrou noc.

Ong-bak (2003)

Zrodila se mlátička Tony Jaa. Nevěřil sem. Uviděl sem. Překvapeně zíral jen. Bitky jsou opravdu "high-tech".

Vesničko má středisková (1985)

Zajdi do krematoria! Ať víš, jak to tam vypadá! Povedený český film. Takových je bohužel málo. V dnešní době.