Náš den přijde (2010)

Absolutně mě minula výpovědní hodnota tohoto rádoby existenciálního "díla". Při sledování dvou magorů, jak někoho ohrožují kuší, nutí nebohé svatebčany k veřejným sexuálním orgiím a náhodné kolemjdoucí se nezdráhají přímo prošpikovat šípem, jsem na pochybách, co si vlastně mám z filmu abstrahovat. Již od začátku se tyto paka dají dohromady, hlavně z popudu postavy, co zde hraje Cassel, a přitom vůbec není nastíněn byť sebemenší důvod jeho počínání. Co se týče toho druhého, tak uslyšíme pár nadávek na jeho zrzavou barvu vlasů a tim to hasne. Pak akorát celý film slyším, jak ho toto sere a Vincent Cassel mu úspěšně navrtává do hlavy další a další zvrácené teze z vlastní hlavy. Mentální zrzavec, který ani neví jestli je na holky nebo na kluky, je úspěšně manipulován ještě větším magorem, kterého zaplať pán bůh hraje teda ten Vincent Cassel, a díky tomu nedám odpad. Pokus o psychologickou sondu do člověka narušeného odmítavým prostředím se podle mě nezdařil, působil spíše jen jako jakýsi debilně zvrhlý "road trip thriller" o dvou dementech, ze kterých ten větší je ten psychiatr (Vincent Cassel), a tento fakt mě ještě více znepokojil a zmátl. Proč se onen psychiatr tak choval, zůstává velkou záhadou, proč byl onen zrzavec tak debilní, zůstává záhadou nemenší.

Hory mají oči (2006)

Tohle patří snad mezi to nejlepší z dílny pana Ájy. Koukat na to, je místy očistec. Nenudí to. Atmosféra je dusná - hlavně v přívěsu - a herci nejsou stupidní ani nesympatičtí. Před 29 lety nás poctil pan Craven originálem tohoto díla, který zvládl taky dobře a já, i když remaky nemám v lásce, přiznávám, že toto je remake povedený, trikově správně vylepšený, s ještě dusnější atmosférou. Pan Aja, na rozdíl od pana Cravena, si vůbec nemusel lámat hlavu s dějem, který je úplně stejný, prostě sprostý opis, ale celkově tento film, "naštěstí pro něho", vyzvedl v mých očích o jeden level výše. V roce 1977 to byl nejspíš pro diváky šok. To Craven začínal a ještě měl "čistou" hlavu. Byl schopen vymyslet něco dost originálního a skandálního. A neliboval si ve vyloženě stupidních zakončeních svých "hororových" děl. Co totiž následuje v jeho tvorbě od roku -85 až -95 se mi hodně težko vizuálně zpracovává. V roce pak 2006 takový film, od pana Ájy, není zrovna překvapením, ale když při oné scéně v přívěsu, na té si pan Aja dal sakra záležet, čumim v kině jen s otevřenou hubou a dívenky odcházejí na záchod zvracet, řikám si, že originál poctil remakem tentokrát ten správný muž na správném místě. Jen ten konec nemusel být tak klišoidní a typický made in USA "Happy Ending" mi taky vadil.

Vem si mou duši (2010)

V rámci Cravenománie (prověrka všech "jeho" filmů) - cituji: "Pan Craven se prostě "Vyvřískal" a teď už jen lapá po dechu!" - Ale místama je to až tak stupidní, až je to vtipný. proto ty dvě *.

Sucker Punch (2011)

Vizuálně fakt hezké. Obsazené herečky taky opravdu hezké. Děj ne úplně nudný. Myšlenka nakonec ne úplně neoriginální. Celkově to zabaví a nenaštve úplnou debilitou. Jen je opravdu škoda, že "snové" sekvence nemají nějakou spojitost. Každý úsek je pak jen akčně vizuální nářez sám pro sebe, který děj ochuzuje o nějakou tu opravdu dobrou celkovou zápletku, nebo aby aspoň tu záplatku nakonec nějak dokreslil. Pane Snyder, prostě něco jako "300" už asi neuděláte.

Utečeme na jih (1978)

Tenhle film má do dobrýho westernu daleko jak trepka k savci. Jen to prostředí ujde. Nicholsonovo šklebení, olizování, žvejkání, plivání a skákání spíš připomíná "Beana v cirkuse" než drsnýho pistolníka. Děj neni naštěstí zas tak nudnej (právě díky tomu šklebení), i když zápletka je poněkud jetá, až rádoby romantická. Kdybych neměl pro Nicholsona slabost jdu o dost níž, nejspíš až na odpad.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Velká, opravdu velká nuda. Několikrát jsem zkoušel tento film docenit v celé jeho stopáži a uměleckosti. Bohužel jsem vždy usnul. To, že tento počin natočil Stanley Kubrick (film "Osvícení" od něj je dokonalý), na tom nic nemění!

Prci, prci, prcičky (1999)

Nebýt písničky od Madonny, tak snad tento film vůbec nevstoupí do podvědomí jistých diváků, včetně mě!

40 dnů a 40 nocí (2002)

Josh Hartnett sucks!!! U mě herec na stejné úrovni jako další trapáček Ashton Kutcher. Snaží se, ale talent nemá, a ani to charisma zde není. Slečny jsou sice pohledné, ale děj tupý a nevtipný. Amíci v komediích prohrávají na celé čáře a jejich strop jsou provařené Prci, prci, mrdy!

Požehnání smrti (1981)

Viděno v rámci Cravenománie (prověrka všech "jeho" filmů) - 3.4.2011. Zpočátku vše OK. Děj normální, celkem napínavý, ne debilní a i jakž takž záživný. Sharon Stone fakt hezká. Maren Jensen dobře hraje. Amishové jsou vtipně úplně mimo až magoři. A ten kluk, co se má ženit, je přesvědčivě nadrženej. Pak ale příde konec! Ono zakončení pana Cravena je skutku originální. Pro mě však v tu chvíli nehorázná Cravina! P.S. Pro mě ne horor, nýbrž thriller!

Vražedná sekera II (2010) odpad!

Nemožná kokotina. Ani hlavní postavu nehraje stejná herečka. No, ale, děs běs to je, to jo ... - Ale dívat se na to! Stačila už tak debilní jednička. Ale ta byla ještě v mezích mé tolerance. Toto nikoli.