Rallye smrti 2 (2010)

Protagonista filmu má do J. Stathama daleko jako já do prezidenta zeměkoule. Děj je až céčkový a film těží jen ze svého předchůdce, který stejně nebyl bůhví co. Otázka pro pana Zdeňka Pohlreicha - Co vznikne, když se vaří z vývaru? Pára? Myslím, že dále komentovat netřeba.

Útěk do divočiny (2007)

Začnu netradičně - od konce. Ten mi přišel zbytečný. 140 minut na to čumim, čekám, jak to odpadne, a pak tohle? Docela zrada. Příběh jednoho debílka, co si hrál na Williho Foga, kterému se to pěkně vymstilo, a kterého hraje mně krajně nesympatický Emile Hirsch. Svou nelogickou a nepromyšlenou filozofií, stupiditou mládí a elánem jemu vlastním svádí kdekoho ke stejně nesmyslným činům a "mění" tak lidské osudy. Ne nezáživný, ale ve své podstatě nevýřečný film, který dokazuje, že Sean Penn je nejen dobrý herec, ale i celkem schopný režisér.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004) odpad!

Schwarzenegger postižený narcismem, mentálně retardovaný Jackie Chan, připitoměle nesympatický Steve Coogan a antisexy Cécile De France = total shit.

Útěk (1972)

O něco lepší než po 22 letech zhotovený remake (Útěk do Mexika, 1994). Steve McQueen je tutovka herec. Velmi dobře to zahrál. Děj odsýpá, nenudí, je i vtipný a akční zároveň. Škoda jen, že se i dnes nedrží tvůrci podobných filmů podle tohoto schématu.

Husk (2011)

Kupodivu dost záživný "ghost" horůrek. Konec sem sice moc nepobral, ale zabavilo a neurazilo. Typicky - zlatá střední cesta. P.S. popcorn fakt nemusim.

Open House (2010)

Pro tuto dobu velmi nezáživný a neoriginální "thriller". Nebetyčnou nudu a dementní dialogy kompenzuje jen přiblblý výraz pana "Psychopat(k)a" - Brian Geraghty a Tricia Helfer, která hraje prostě tim, že je prostě sexy. - (a to s podivem v jakékoli roli).

36. komnata Shaolinu (1978)

Hezké souboje a hezký tréning. Van Damme by se svým trénováním a kopáním jen čuměl.

Zahni, kde můžeš (2002)

Tohle je jen tak na uspání. Film, na který si po vypnutí vůbec nevzpomenete. Jediné lákadlo byla Maria Bello. Ale ta tam hraje pěkně vychca... děvku.

Superhvězda Superman (2011)

Animované, přeplácané, nudné, nenápadité. Z kolekce DC snad to nejhorší.

Světová invaze (2011)

Pro mě jedno velké zklamání roku. Tak velké jako od dob "Avatara". Přiznám se, že mým hodnocením zamával taky hodně Aaron Eckhart. Já ho totiž vůbec nemusim. A teprv ne jako vůdce vojenské jednotky ve filmu, o kterém jsem si myslel jaká to bude nekompromisní řežba. Aspoň podle trailleru to tak vypadalo. Omyl! Michelle Rodriguez zde měla strašně málo prostoru a to je fakt škoda, protože její dvě tři hlášky a grimasy ála sem sice ženská, ale moc na mě nečum, nebo ti uříznu koule, mě zkrátka pobaví vždy. Ale ty koule bych si uříznout nenechal. Zas tak hot není. Celý film v duchu - umírám - pomsti mě - nebreč, bude hůř - trocha střílení, trocha výbuchů - a opět umírám - nebreč - já to tak nenechám - už nikdo nezemře - ale ouha zemře - nebreč a střílej - je po nich - už jsme snídali, pane - je prostě chudý a nezáživný. Vzít to do ruky M. Bay, tak všude něco bouchá, cáká, víří, poletuje, hejbe se, řve se a nenudí to naprosto nucenou citovou vylejvárnou. Mě tento film přišel jako slepenec "Dnu nezávislosti" a "Války světů (2005)". A jako by to nestačilo, tak je to natočené stylem, že si teď myslím, že je pan Jonatán Liebesman skalní fanda akční hry "Gears of War". Já si střet dvou navzájem překážejících si entit představuji úplně, ale úplně jinak. "Mimozemáci" byli v tomto počinu úplně neschopní a nudní. Film postrádá hlavně pořádnou akci, kterou by takový počin měl mít, neboť z myšlenky samotné lze vytřískat asi jen tolik jako z moučného červa. Pokud chci natočit film, kde nás napadnou ti technologicky vyspělejší a zároveň na nás hodně nasraní, tak nechci happy end, nechci Liebesmana, nechci ani Eckharta! Chci 100% pure akce, kde budou lítat hlavy a pálit se maso. Kde budou lítat kusy budov, aut a lidí. Kde budem na pokraji vyhlazení. Kde opět slavná "Amerika" neukáže, jak si se vším poradí, jak má všechno pod palcem. Nebojte nejsem blázen, ani psychopat. Jen si zkrátka myslím, že když by nějaký ten "sajrajt" z vesmíru nás chtěl zničit nebo prostě zabrat naší matičku Zemi kvůli zdrojům (he, to by si pomohli!), tak se jim to prostě povede a Adios Amigos! Kam se tohle hrabe na "Válku světů (1953)". Stále doufám, že pokud se někdo rozhodne zfilmovat vynikající hru od Blizzardu - "Starcraft", tak to nedopadne takto. To by už bylo opravdu napováženou.