Boj (2007)

Očekávání velké. Shlédnutí mrzuté. Čekal jsem velmi hezké bitky ala duel Statham vs. Li. Nic takového. Jen rádoby "chytrý" děj, pokoušející se šlapat na paty kvalitnějším akčním thrillerům. Ty ho ovšem zašlápnou. P.S. Jedna hvězda za Stathama a druhá za Liho. Aspoň, že si zahráli spolu.

Kurýr 3 (2008)

Škoda slov. Jak píši v profilu. Nenávidím trapné, komerční natahování prvních vydařených filmů do sérií. Krásná ukázka. P.S. Pane Statham, docházejí Vám prachy? Nebo zkrátka tu zásilku musíte doručit za každou cenu? Vy ji určitě doručíte! Ale tímto dílem leda tak do pr....! P.S.S. Jedna hvězda jen za to, že je to zase Kurýr, a ne třeba "Portýr".

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

Tak tady jsem opravdu narazil na dno svých představ až se mi hlava přitom rozpůlila. Akční žánr nemusím pořád, ale rád si jím spestřím ospalý večer. Po shlédnutí tohoto snímku (spíše slátaniny, stupidní, akční, rádoby vtipné hovadiny), mám akčního až po krk. Pana Stathama mám rád, pro tento žánr je jak dělaný. Viz Kurýr (pouze 1). Podle mě, měl toto odříct, protože tímto u mě klesl hodně dolů a doufám, že se zase vytáhne. V akčním žánru si na logiku moc nepotrpím, ale když už pan Statham hoří (celý, doslova celý) a to ještě špatně trikově, je to už fakt přehnané a já nemůžu jinak než říci: "Tento film je ostuda žánru, hlavního představitele a celkově štábu." Už u jedničky jsem měl na kahánku, vydejchal jsem to jen kvůli panu Stathamovi, ale stejně jsem moc dobře nespal. P.S. Kéž bych mohl dát mínus 5 hvězd.

G. I. Joe (2009)

Opět zklamání a bezesná noc. Comics sice neznám, ale mám neblahé tušení, že takhle sračkový nebyl. Načančané až hrůza, a to já nenávidím. Nejlacinější: typické americké - jako epizoda: good boy se dá opět dohromady s bad girl, kterou kdysi klátil, společně sejmou prime gangstera a nakonec si daj francka? Už si to nepamatuju. Opět mimo moji představu. Opět mimo film jako takový. Už plakát vypovídá sám o sobě. Když jsem ho viděl, hned jsem slevil ze svého očekávání. Pane Sommers, Chobotnice celkem ušla, když jsem ji viděl asi ve 12 letech, Mumie I. byla zábavná akční pohádka, Mumie II. byla nezábavná, akční zbytečně protáhlá pohádka, a Van Helsing byl paskvil, který se otírá o Bladea a Underworld.(Pokud to někdo viděl dříve, nemá Helsing absolutně šanci). Co z toho vyplývá? Netočte tento žánr, hlavně ne podle comicsových předloh a možná díky Vám usnu. P.S. Pane Quaid, mám vás rád, ale v tomto filmu jste opravdu nezaperlil. Doporučuji více zvažovat kam se "vesrat". P.S.S. Jedna hvězda za černého ninju. Ten jediný byl sympatický a opravdu "to uměl".

Šakal (1997)

Zpětně musím poopravit hodnocení. Tento film jsem viděl velmi dávno. Tehdy se mi líbil. S přibývajícími léty však přibývá moudrost a ubývá hvězdiček. Vezmeme to matematicky: minus jedna * za Gerea, minus jedna * za mrtvýho Bruce, minus jedna * za to, že je to úplně mimo knihu, minus jedna * za to, že je to patetickej americkej remake. Ve výsledku zbývá jedna *. Ale jednu přidám ze slitování.

Za plotem (2006)

Tak tady to můžu říct naplno: "Výborný, super a ještě jednou skvělý!" Krásná animace, dobrá hudba, vtipné hlášky, dobré gagy, vtipné situace, spoustu nápadů jak diváka zase překvapit a rozesmát, zkrátka toto je u mě top v sekci výborných a vtipných animovaných filmečků pro celou rodinu, a to doslova pro celou rodinu, protože se u toho musí zasmát snad každý.

2012 (2009)

Na tento film jsem se těšil. Chtěl jsem ho vidět hlavně kvůli traileru, kde se "gigatsunami" valí přes Himaláje. Spolu se znělkou a nápisem "Jak by vláda ochránila lidstvo před koncem světa?" - "Nijak!" zafungoval a já byl napnutý jak struna. To, co jsem pak spatřil, mě opět zklamalo. A jak píšu ve svém profilu, nemohl jsem kvůli tomu 2 dny spát. Plno předvídatelných "akčních" scén, kde táta - hrdina např. vylézá z kráteru a naskočí v poslední chvíli do letadla, je nad mé síly tolerance. Když vidím valící se "tsunami" přes Himaláje, pomyslím si, že náš svět jde do háje. A to kompletně. Se žádným načančaným happyendem jako tady. Konec mě zklamal nejvíc. Část děje uvnitř "hyperlodě", kde opět táta - hrdina zachraňuje vše a všechny okolo, mě málem sesadila ze židle. Snad nejtrapnější je epizoda, ohledně milostného románku, který se rozvine opět mezi tátou - hrdinou a jeho bývalou manželkou - prosím pomoz mi. Opět jsem čekal něco více a opět jsem byl zklamán. Snad ale ne tolik, jako u T4. Pane Emmerich, když chci natočit film o konci světa, tak natočím film o konci světa. Ne! Milostnou patlaninu, kde předlohou je nejspíš pasáž z Bible - Noemova archa a vykompenzuji to dobrými počítačovými triky. (Mimochodem, zemětřesení nic moc, ale tsunami umíte dobré). Pane Cusack, Váš obličej se zkrátka nehodí pro drsné typy. Příšte neberte hned, radši to promyslete. P.S. Jedna hvězda za triky, další hvězda za hlášku: "Jsme před vrškem severní strany Everestu, pane"

Normal (2009)

Žádné sáhodlouhé komentování. Prostě nuda. Film mně osobně přišel jako levná, rádoby filozofická (nebo jak někteří píší - umělecká) nabodobenina Mlčení jehňátek. A to s tím, že Milan Kňažko má do "Hannibala" tak daleko, jako já k prezidentu U.S.A. Ze začátku to šlo, nejlepší byl soukromý dialog Kňažka a jeho právníka v cele. Pak to šlo z kopce. A já šel ze židle, protože jsem usnul. Havlová se tam nehodila (úlet), promluvy herců toporný, nepřirozený, vůbec jsem se nevžil do děje. P.S. Pane Kňažko a spol., hrajete jako byste měli v zadku zaražený kolík. Uvolněte se trochu, pak Vám to možná i uvěřím. P.S.S. Pane Ševčík, zkuste třeba nějakou pohádku. Tam ta Vaše rádoby umělecká stylizace třeba více vynikne.

Poseidon (2006)

Titanic to neni, je to dost naivní, nelogický, ale co na tom? Děj odsýpá, je to i dost napínavý, triky nejsou levný a místama je to i vtipný. Russella mi bylo líto. - Pobavilo, nenaštvalo a nenudilo.

District 9 (2009)

Po dlouhé době sci-fi, o kterém rád prohlásím, že se mi opravdu líbilo a užil jsem si ho. Zajímavé pojetí podivného soužití dvou entit. Lidé opět nezklamali a hezky je Blomkamp ukázal jako kretény, co chtěj využít sympatické mimozemáky ke všemu, co by jim mohlo prospět. Já osobně bych více uvítal konec, že se nějakým způsobem dovolají pomoci a ona zmíněná pomoc si to s náma vyřidí po svym, když zjistí, co jsme to s nima vlastně prováděli. Trikově, dějově i herecky sem si pochutnal. Jen bojový stroj na závěr mi přišel obšlehnutý z Matrixu, jinak originální ve velmi dostačující normě.