• Krátkometrážní

Grandhotel Budapešť (2014)

Měl jsem přehnané očekávání. Buď je film nadhodnocený, nebo jeho humor a příběh nedokážu docenit. Není špatný, ale nenabízí nic, co by mě chytlo. Wes Anderson dělá prostě věci, co mě neberou, ať už Moonrise Kingdom nebo Darjeeling Limited. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **

Památkáři (2014)

Síla toho filmu, že se zakládá na skutečné události, takže se člověk trochu poučí. Pak nejsou špatně odvedené role hlavních postav, Ale to je asi tak všechno, zbytek není ničím výjimečný ani zapamatovatelný. Šel jsem do toho s tím, že půjde o něco ve stylu Dannyho parťáků, ale chyba lávky.

The Return of the Native (1994) (TV film)

Tak trochu shakespearovská romance. Upřímně, myslím si, že si ji pustí jen fandové Catherine, případně Clivea (kterýho jsem málem nepoznal), jinak mi to trochu zavání Pilcherovou; dnešní mluvou bych to popsal jako příběh vychcaný "trochu zlatokopky", která se poněkud přepočítá. Jo, je tam rozpolcenost, trochu katarze, ale je to strašně sladký a naivní.

Zpátky do ringu (2013)

Za ty vtipy. Ale nejvtipnější byly beztak závěrečný scény.

Pád do ticha (2003)

Zkraje jsem měl strach z komentovaného dokumentárního stylu, ale pak jsem za něj byl rád, hodně filmu pomáhal. Ukázka toho, co člověk vydrží, fakt paráda. # příběh ***** | hudba *** | humor – | akce – | napětí ** | pustil bych si znovu ***

Tak promiň, že žiju! (2012)

Koukatelný, párkrát i vtipný, ale smrdí z toho Pilcherová, takže jen pro silný nátury, co se hodně nudí a ví, co čeho jdou.

Frajeři ve Vegas (2013)

Říkal jsem si, čím můžou staříci překvapit, a světe div se, můžou! Není to bomba, ale nadprůměrná pohodová komedie jo. Zasmějete se, uslyšíte rady do života, někdo dostane za vyučenou. Jo, snůška klišé, ale s touhle čtyřkou je celkem sranda. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor ** | akce * | napětí – | pustil bycxh si znovu ***

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Jo, povedení X-Meni. Skoky do minulosti byly dobrá myšlenka a do příběhu pasovaly (i když mi lehce připomínala Inception), párkrát haprovala logika, ale jinak palec nahoru za hudbu, akci, zábavu (nejednou jsem se zasmál) a Jen, která si už vydobyla svoje místo v Hollywoodu, a tak dostala víc prostoru. A samozřejmě za Jackmana, na kterým to víceméně stálo. Mladší mutanti fakt jen paběrkovali. Ale i když spokojenost, tak stejně mě ten mutantí svět zas tak nebere. # [kino] # příběh **** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ***

Ona (2013)

Hodně zajímavá a originální mz3lenka – vztah s umělou inteligencí (v budoucnosti) a prostřednictvím toho ukázat žárlivost a lidskou potřebu monogamie a majetnosti. Ale je to dost dlouhý a mnohdy nudný. Jako kulisa na pozadí to špatný není, ale celý dvě hodiny bych to sledovat nevydržel. Pustil jsem si to hlavně kvůli ženskému hereckému obsazení, přičemž od Scarlett jsem slyšel jen hlas, ale i ten je dost sexy ;). # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu **

Ulička hanby (2014)

Prostě walk of shame s Liz Banks. Nic víc ani míň. Místy trapný, ale já se i zasmál a na mou únavu to byl ideální odpočinkovej film. Pochopitelně dabing z toho udělá nekoukatelnou sračku.