• Krátkometrážní

The 39 Steps (1935)

Tenhle Hitchcockův styl odlehčený špetkou romantiky a humoru mě baví. Stačí vážně jen trochu a jeho filmy jsou pro mě rázem dobře stravitelné. Navíc nechybí tempo, dobrodružstí a všudypřítomná konspirační záhada. # příběh 7 | humor 2 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6

Temný rytíř povstal (2012)

Mám jedinou, ale zásadní, výtku, kvůli které si film nezaslouží plný počet - slabý motiv záporáka. K tomu, aby chtěl zničit celé město, bych čekal něco víc. Díky tomu u mě někdy v půli povadnul zájem a film už nenabral svou předchozí "šťávu". Jinak první třetina dějově a režisérsky geniální, celkově pak velkolepé (měl jsem za to že přes megaefekty je tu Michael Bay; a to nemyslím nijak špatně vůči žádnému z obou režisérů) a hudba impozantní. Pokud by snad někdo našel slabší místo - slyšel jsem, že prý je to místy moc ukecaný nebo pomalejší - pokud ano, tak nás přes něj Nolan se Zimmerem mílovými kroky přenesou. Osobně jsem ale nic takového nezaznamenal. Obsazení taky parádní (do nejmenšího detailu - viz např. pidirole pro Cilliana Murphyho), opravdu jsem si užíval hlas a dikci Anne Hathaway. Záporák byl kokot, co mě už od začátku štval, takže asi dobrej. Závěr je skvěle zvládnutý. Škoda jen, že neměl záporák motiv, který by mi nezkazil dojem. Jako divákovi je mi daleko věrohodnější záporák typu Hanse Grubera, jehož motivem jsou prachy. # [viděno: kino] # příběh 8 | hudba 10 | humor 1 | akce 7 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8

Zmizení staré dámy (1938)

Líbí se mi vývoj příběhu, nutil mě několikrát pochybovat o tom, čemu mám věřit. Líbí se mi skloubení mnoha žánrů (detektivka s lehkým nádechem komedie, romance, dramatu a válečného stylu) a prolínání mezi nimi. Líbí se mi hlavní hrdinka a líbí se mi filmy odehrávající ve vlaku. Ale nelíbí se mi, že Hitchcock nechává postavy, aby se leckdy chovaly neadekvátně situaci, nelogicky (kdosi mi vleze do pokoje a já ho nevyhodím; střílí se a já se neschovám; vůbec okolo celé střelby pokulhává logika na všechny čtyři). Přesto nelituju, že jsem si film pustil. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 8 | humor 2 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7

After the Thin Man (1936)

Další zamotaná detektivka se skvělým duem "bavičů" William Powell a Myrna Loy. Ale budu si ji muset někdy zopáknout s češtinou, přece jen stíhat detektivku s anglickými titulky není legrace. # [viděno: TV, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 7 | humor 3 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7

Leopardí žena (1938)

Od začátku úsměvné a nevěřil bych, že se z toho vyklube tak zábavná screwball komedie. Sice stojí na náhodách, ale čert to vem. Duo Grant, Hepburn válí a ostatní postavy taky. Lži a nedorozumění jsou perfektní. Dokonce nemám Katharine co vytknout, a to je co říct. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | humor 6 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8

Come Live with Me (1941)

V jednoduchosti je krása. Romantika postaru, jak má být. Skvělý James Stewart a široký úsměv Hedy Lemarr v předem čitelné, ale krásné romantické komedii. # [viděno: TV, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 8 | hudba 7 | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8

Její milionář (1937)

Přesně takovou screwball komedii jsem chtěl vidět. Romantika není tím nosným prvkem, není to úplně střelený, ale přesto s dobrým spádem, poutavostí a tradiční zápletkou se záměnou osob. Ne že bych se neustále za břicho popadal, ale bavilo mě to. Je fajn, když pro změnu nehraje prim hlavní duo "zamilovaných", ale značnou část práce odvede bohatý cholerický tatík Edward Arnauld (připomínající Sašu Rašilova z Trampot oficiála Tříšťky). Je to víceméně tuctový snímek, ale popravdě, kolik podobných je? # [viděno: monitor, 2.0 -> 5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8

Nahá pravda (1937)

Chybí hudba a má dost pomalý rozjezd. Ale zhruba od půlky jsem se dočkal slušné zábavy. I když kvalit "těch lepších" veseloher nedosahuje. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 6 | hudba 3 | humor 5 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7

Děvče se špatnou pověstí (1936)

Pár výbuchů smíchu jsem absolvoval, jinak "standardně" humorně laděná veselohra. Nezapomenu na "grotesku" na rybách, tradičně skvělého Powella a bezprostřední (jako vždy) Myrnu Loy. # [viděno: TV, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | hudba 7 | humor 5 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7