• Krátkometrážní

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Pro mě v tom je kus nostalgie a oceňuju, že příběh vidím zase trochu jinak, ale je to dost dětský. Podruhý si to zcela určitě nepustím.

Severní Marseilles (2020)

Nemám tušení, nakolik snímek realisticky vykresluje póvl z Marseille, ale jestli to tam tak aspoň trochu vypadá, je to kurevsky smutný. Mělo to i větší potenciál. 4* za to, že to je inspirovaný skutečným příběhem.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Je to dost dlouhý, na můj vkus moc přehnaný, ale u Wicka se s tím musí počítat. Jinak ale nemám moc co vytknout, děj ok, Reeves taky, vedlejší "kladné" postavy taky a pes výbornej.

Půjčená žena (1945)

Komedie se záměnnou postav mám moc rád, a i když je zápletka jednoduchá, pobaví a je to možná lehčí nadprůměr. Navíc chemie mezi ústřední trojicí funguje skvěle.

610 metrů nad zemí (2022)

Přestože jde o dvě krávy, co lezou na vysokej stožár, takže mých sympatií moc nepoberou, nedá se tomu upřít vynalézavost a že je to kurevsky napínavý, něco ve stylu 127 Hours. příběh *** | humor - | akce - | napětí **** | pustil bych si znovu **

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Taková divná napodobenina Star Wars, kterou kdybych neviděl, nic mi chybět nebude. Ten svět sám o sobě mi vůbec nevadil, ale dějově to je bída. Je to ohraná písnička, po sté to samé.

A Lady Takes a Chance (1943)

Není to vyloženě špatný, je to milý, ale děj je tak moc jednoduchej, že jsem se místy nemohl dočkat, až to skončí.

Svědek obžaloby (1957)

Na Wilderovi zbožňuju, že i do vážných témat umí propašovat humorné prvky, jako v případě tohoto dramatu. Když se k tomu přidá brilantní scénář, je na co koukat.

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuálně to je dobrý, i když někdy záběry vypadaly jak z počítačový hry (fakt bych nevěřil, že HFR vypadá tak blbě, kdybych to neviděl na vlastní oči), ale dějově žádnej zázrak - nedokázalo mě to vtáhnout. V obou ohledech se mi víc líbila jednička. Asi tentokrát chyběl onen wow efekt.

Black Adam (2022)

Problém DC světa je, že jejich postavy buď neznám, nebo jsou mi ukradené. Nedokáže zaujmout natolik, abych si k postavě vytvořil vztah. Což jsem si k Dwaynovi vytvořil, ale zbytek osazenstva mi byl dost u prdele. Už je těch sci-fi komiksovek moc a nepřinášejí nic moc nového. Tady byly asi tři vtipný hlášky, zbytek bych oželel.