• Krátkometrážní

Kočka (2012)

Sympatická role holky-detektivky, která se dostává v přestrojení na vysokou do spolku slepic, pro méně sympatickou Miley Cyrus, která mi připomínala Amandu Bynes z jedné podobné komedie, pro jejíž pochopení stačí IQ60. Dějová linie přísně vzato neni úplně marná, ale žánrová klišé jsou na každém rohu. V rámci žánru koukatelný průměr, ale je to film, který si pustí jen ten, kdo ví, co od něj může čekat. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub]# příběh 5 | hudba 6 | humor 2 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4

Útěk z New Yorku (1981)

Celý je to tak primitivní, přímočar. Syntetická hudba ok, ale zabíjí akční film, akce nevýrazné. Trochu mi to připomíná Demolition Mana, ale tam byla kupa hlášek, mělo to šťávu; tady je jen určité poselství a mezitím se děj nezajímavě rádobyakčně plácá. Není to film, který by mě prudil, ale chybí mu nápad, špetka originality. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5

Pláč sovy (2009)

Hodinu jsem si říkal, že když už ne thriller, tak je to slušná detektivka, kde je hrdina (zkraje nesympaťák, ale rychle mě to pustilo) namočenej do průšvihu, důkazy ukazují na něj a vy tomu nechcete věřit, ale pochyby máte, nicméně druhá možnost co vás napadá, je ještě absurdnější. To mě bavilo. Ale autor chtěl zřejmě sdělit nějaké poselství, které jsem nepobral, a zazdil mi tím dojem z dobře rozjetého filmu. # Mimochodem, sebejistý hlas Julie Stiles se mi moc líbí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustli bych si znovu 5

Jiná země (2011)

Dva příběhy, které se vzájemně podpírají – (1) sci-fi (filosofické, žádná technika) o druhé Zemi a (2) příběh dívky, která zaviní autonehodu, při které zemře matka a dítě a později vyhledá otce, aby se omluvila. Přes mé výtky (včetně násilně vytvořené autonehody) jsem měl po skončení filmu dobrý pocit. Pro někoho téma k zamyšlení, pro někoho buda. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 4 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4

Transsibiřský expres (2008)

Mám rád film, co se odehrávají ve vlaku. Tohle je navíc slušný dobrodružný mrazivý thriller ze Sibiře. Příběh má podle mě dvě nelogická místa a trochu natažený závěr, ale kompenzuje to fungujícím napětím a skvělou Skvělá nerozumnou-rozumnou Emily Mortimer. Nadprůměr. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 5 | pustil bych si znovu 6

Teď a tady (2012)

Nechal jsem se v hodnocení ovlivnit silným přívěhem, protože na 4* to tak úplně neni; pár práznějších a melodramatičtějších momentů má. Co vůbec přináší? Karty jsou předem rozdány a vy se vžíváte to pocitů dívky, co umírá na rakovinu a chce ještě stihnout spoustu věcí. Drama odlehčené teenagerovskou rozjuchaností, které víceméně stojí na Dakotě. Ucházející hudba. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 7 | humor 1 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5

Sedm psychopatů (2012)

Trailer pěkně lže. Čekal jsem pořádnou jízdu a smršť vtipů a hlášek. A ona to byla totálně absurdní (ne ve špatném slova smyslu), skoro neakční konverzačka, která se pomalu táhne a doprovodná hudba za moc nestojí. Taková nedotažená tarantinovka, kterou drží hlavně herci. Jo, hlášky se našly („Přijedu tě zabít v úterý.“ „To by šlo. V úterý nic nemám.“), obzvlášť závěr je povedenej, ale trailer mě navnadil na něco víc. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 4 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5

About Cherry (2012)

Máma chlastá, tak dcera odejde z domu (chytrá holka) a dá se na porno. Zní to jak z laciného porna, ale není to tak přímočaré, má to vážnější podtext (bohužel kdykoliv jsem si začal říkat, že jde film do hloubky, přišla nějaká pecka a dojem byl v tahu, což umocňovalo nudu) a člověk najde jedno dvě ponaučení. Jinak jde o letmý, byť dost aktivní, pohled do zákulisí pornocastingů apod. Sice v tom hraje Heather a Franko, ale vypadá to jak nízkorozpočtový nezávislák. Za mě plus za Heather, která se jako vždy umí dobře ksichtit. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 4 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 3

Newsroom (2012) (seriál)

Fajn seriál, jen je škoda, že obsahuje tolik amerických reálií, které jsou mi celkem putna a navíc se při nich nechytám.

Hotel Transylvánie (2012)

Podle hodnocení, traileru a animací to nevypadalo úplně marně, ale přece jen to bylo infantilnější a trhlejší víc než jsem čekal. Nemálo vtipů padlo na úrodnou půdu, zasmál jsem se, ale zároveň jsem si nejednou říkal: aha, tohle mělo být vtipný, ale skutek utek. Ale potenciál tam byl! Když to vezmu kolem a kolem, postavičky byly sympatické a hudba v pohodě. Snímek se jen drží strašně při zemi a je snad cílen výhradně na malé nebo hloupé děti, protože děj by pochopil i dement s půlkou mozku (vždyť i ParaNorman byl víc k zamyšlení!). Ale dát 2* mi připadá moc krutý. # viděno: monitor, 5.1 # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 5 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5