• Krátkometrážní

Kluci nepláčou (1999)

Snad první film, kde se holka vydává za kluka a věřil bych jí to. Hilary je ještě přesvědčivější než – shodou okolností – Chloë Sevigny v Hit & Miss. Škoda, že to zašlo tak daleko. Bohužel až na konci jsem pochipil, že šlo o příběh podle skutečnosti. Každopádně bezmoc a omezování slabších mě ve filmu velice sere. Nic příjemnýho na pokoukání. Tenhle kousek mě utvrdil v tom, že vyšinutý a ostatním nebezpečný lidi by měli být někde zavřený, stejně tak jako o nutnosti pravidla třikrát a dost. A taky v tom, že Sarsgaard vypadal odjakživa jako úchyl se skelným pohledem, kterýmu bych se obloukem vyhnul. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 4

Slova (2012)

Film jsem si pustil kvůli Olivii a Zoe, ale byl to právě příběh, který mě dostal, byl neskutečně poutavý, zejména v první polovině. Škoda závěru, kdy jsem měl pocit, že se mnou scénárista vyjebal, mohl přinést něco víc. Skvěle se předvedl Jeremy Irons. A mně neznámá Nora Arnezeder byla moc krásná. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba 7 | humor 0 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Kazatel Kalašnikov (2011)

Nesympatický hlavní hrdina se dá na víru a dospěje až tak daleko, že se vypraví do Súdánu pomáhat dětem. Přitom dokáže rozprodávat vlastní majetek a kašlat na rodinu, aby měl na svého koníčka prachy. Nechci to zlehčovat, ale tohle je téma na dokument, ve filmu mě fakt nebere. Přičtu náboženské žvásty a umím si stejnou paralelu představit u musilmů... Poučení je, že zlo plodí zlo. A pak ve mně film vyvolává vnitřní boj, jestli děti se samopalem musí být vždy hajzlové, nebo ne. Sečteno podtrženo, viděl jsem to v průběhu několika měsíců snad po pěti částech. A až na výjimky nuda nudoucí – největší problém ale je to, o čem film je. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 3

Thunderball (1965)

Slabší než Goldfinger, méně akce, příběh tolik nešlape. Stopáž mi místy připadala zbytečně natažená. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5

Řidičák (1988)

Chtěl jsem něco s Heather a komediálního. Heather se tam nemohla až tolik projevit, ale jinak to je typická teen-age záležitost své doby – kvalitní hudba, nemožné hadry a debilní kámoši, co se chovají jak kokoti (to konec konců vydrželo dodnes). Ve filmu jsou věci, co měly původně bavit, ale spíš vás štvou. Přesto mu nechybí „drajv“, a když přičtu těch pár vtipných momentů, tak si 3* zaslouží. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 2 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Q (2011)

Erotický film pro nadržence, kteří chtějí víc než porno. Především sexuální napětí, které je hlavním tahákem snímku. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Goldfinger (1964)

Z prvních tří Bondů zdaleka ten nejlepší – děj není předem čitelný, Bond má svůj humor, přibylo akce. Líbí se mi záporák – normální reálný člověk. Bohužel má pár chvilek, které jsou z dnešního pohledu technicky/dějově úsměvné. Přesto určitě spokojenost. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 1 | akce 7 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7

Agent bez minulosti (2002)

Jedna z mých kultovních trilogií. Byť teď po asi 4. zhlédnutí mám pocit, že jsem si 1. díl trochu vysnil. Ne, že by to bylo napočtvrté zklamání, ani v nejmenším, jen jsem dostal méně akce a méně hudby, než jsem čekal. Teprve od dvojky to Moby a Powell pořádně rozbalí. # příběh 8 | hudba 7 | humor 0 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 9

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Nejpoutavější epizoda celé trilogie, možná i proto, že jsem si nepustil 4 apůl hodiny dlouho extended verzi (na kterou bych se ale přece jen jednou rád podíval). Takhle velkolepé bitvy jsem neviděl ani v Red Cliff. Zpracování jako u ostatních dílů na dokonalé úrovni, ale stále bych v některých okamžicích (obzvlášť na konci) ubral z příliš detailní výpravnosti. # [monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 8 | humor 0 | akce 5 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Lepší než Společenstvo prstenu, protože hned od začátku se něco děje (=není nuda), ale i tak mi připadá děj dost natahovaný. # [viděno: monitor, 5.1, extended] # příběh 7 | hudba 8 | humor 1 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6