• Pohádka

Mé jméno je Nikdo (1973)

Zrejme jeden z najlepších (ak nie najlepší) film s Terencom Hillom. Je to štýlové, zábavné a záver celkom poteší.

Moře lásky (1989)

Výborný scenár, výborní herci, výborný film. A tiež vtipný ("nebojte sa, je to dobrý človek"). Skôr 4 a pol *

Múza (1999)

Škoda, že múza sa nasťahovala len k filmovej postave, ktorú hral Albert Brooks a nie aj k nemu v skutočnosti :-)

Muž na Měsíci (1999)

Jeden z najslabších filmov Miloša Formana a zároveň jeden z najlepších filmov Jima Carrieho. Keď sa na to človek pozerá z pohľadu predchádzajúcich filmov slávneho režiséra, trošilinku sklamanie, ale v kontexte súčasného filmu stále vysoký nadpriemer.

Muž v ohni (2004)

Som prekvapeny tolkymi dobrymi reakciami. Podla mna je to dost nezvladnuty film. Po "zabiti" dievcatka sa nahle zmeni zaner a je z toho hlupy akcny film, aby sa to uplne nakoniec zvrtlo na neznesitelnu melodramu. Az na herecke vykony podpriemer.

Na svobodě (1978)

Priemerný film, bez výraznejšieho nápadu. Ktovie ako vyznel v čase svojho vzniku, ale mne sa zdá teda dosť nudný. Divím sa, že tam hral Hoffman.

Navždy a daleko (1992)

Priemerný romantický produkt so zodpovedajúcim obsadením a patrične debilným koncom.

Nesnesitelná krutost (2003)

Dosť zábavné, veľmi dobrý Clooney, ale predsa len Big Lebowski je určite o tú hviezdičku lepší.

Nirvana (1997)

Strašná hluposť. Ale jedna vec je zaujímavá. Veľa vecí akoby z tohto filmu prebrali do Matrixu. Aj keby to tak bolo, tento film strašne hlúpy. Ale čo už sa dá čakať od filmu s Lambertom, že?