• Thriller

Nikdo tě nezachrání (2023)

picovina na hranici odpadu, ale prekvapujici docela slusna atmosfera v ramci moznosti, hlavne ze startu. Kdyby misto tech loutek byly nejake super zdechliny jako v Silent place nebo War of tomorrow apod nejaci tripodi plus poradny survival, asi by to bylo mnohem koukatelnejsi a mensi komedie nez loutkovi emzaci. Pocet situaci kdy si hrdinka v ohrozeni vylozene pocka, na to co se bude dit je otravny. Zkazeny film, misty az do komedie, debilni konec.

Jakub Zitron Ťapák: Ruku na srdce (2023) (pořad)

remeslne kvalitni special s sirokym zaberem pro ruznorode obecenstvo, a to jsem jeho standupy ze startu moc nemusel... nektere jeho lepsi vtipy mi tam chybely, ale chapu, ze nemusi hned vsechno vybabrat na prvni special

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

docela fekal porad, ale vlastne jsem se bavil, prvni pokus me moc nevzal, pokracovani uz je film s nejakou story a viditelnym vetsim rozpoctem. Zasmal jsem se hlavne ve scenach s doktorem :D to je tygr

Kozub: Bez urážky! (2023) (pořad) odpad!

tohle teda je echt spatne Stepo, a proc cely ten trapny zacatek a nesmyslna interakce s lidmi... komornejsi rozhovory apod jsou vzdycky v pohode, a cekal jsem nejaky takovy standard, i nejake bizarni zamysleni a la Cerman, trochu fekalu a kdyztak pozitivni prekvapeni... a to se teda nekonalo. Special od Simony je uplne jinde a nedavno jsem videl Ferencuv special, v bledemodrem i pres par jeho horsich joku. Mohl by si rict, woe je to muj humor a drzhubu, ale asi by to chtelo si dat speka a s odstupem se na to objektivne kouknout a bud se polepsit a nebo se na to vysrat :) ****Tak nakonec jsem to zkoukl cele, abych treba nekrivdil, no a musim to zmenit na zaslouzeny odpad.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

2. dil serie zatal sekeru do meho zajmu o Indyho, koukam ze 666. nejlepsi film na csfd. Prvni film (Ark) jsem poprve videl prilis maly, a pak v TV uz me tolik nikdy nevtahl, i pres to, ze nejvice archeo klise pak objevivsi i v jinych filmech a parodiich pochazi z nej. Byl tam myslim i ujeceny dabing Karen Allen, ale scen si pamatuju mnoho a mnoho narozdil treba od Crystal Skull. Temple of Doom me chytil tehda hektickym startem, tajemstvim, chram, hostina, indicka vesnicka ve me zazehnula touhu po poradnem cestovani mimo turisticke destinace a zeme, ackoli v te dobe jsem mohl leda cestovat do polske trznice nebo chatek rodinnou popelnici. Charismaticky zaporak, kult, zachrana deti, dobrodruzstvi, detsky prvek ve forme Shortyho, ktereho uz jsem znal z dalsiho perfektniho filmu meho detstvi, ktery skoro ve vsem rezonoval s tim mym v 80. letech, The Goonies. Film na me fungoval spise jako celek, protoze nektere sceny filmu jsem uz tehda vnimal jako lehce horsi. Popravde, ted uz na me tento dil prilis nepusobi, a pokud Indyho, tak si asi vzdycky uz radeji dam duo s Connerym, a misto toho posledniho Indyho uz se asi priste spis znovu mrknu na Uncharted s Marky Markem.

Poslední mohykán (1947)

zvlastni zapletka, spise taskarice prevedena do filmu, bez marvana by to byl asi nudny pametnicky film, ale takto je to koncert

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

jako stary kkt jsem nostalgicky spokojeny, film jsem videl v bramborove kvalite, ostatne i jako vsechny predchozi vetsinou na VHS, o to vice jsem se mohl venovat pribehu a insta filtr bil do oci jen v par scenach, na platne holt divak privre oci, pac nejak toho mladeho Forda tam dostat museli. Spousta veci nebylo koser, leccos moc vyeskalovane a prehnane, nektere veci, zapletky i lokace uz jsem nekdy videl (adventury a jine hry), chudak Indy cely film tahl sam mezi spoustou zapomenutelnych NPC, Manfred neni Shorty, Helena neni Elsa.. jedina mlada a atraktivni jako posledni okurka v rok stare sklenici se zakalenym lakem, Shonda tam byla jen jako zbytecny black product placement na tri spatne zahrane steky, ale i tak je to porad stary dobry Indy, coz jsem se teda bal, ze nebude. Prislo mi to mnohem lepsi nez kristalova lebka, z ktere si nepamatuju nic, jen scenu s piskem u sochy. Kazdopadne cely tento modernejsi styl Indyho se blizi spise uncharted a saints row blaznivejsim chasing misim, a stejne jako po dohrani zminenych her se i tento Indy zrejme rychle vykouri z hlavy. Jinak v podstate pekna tecka za karierou vetrem oslehaneho hrdiny, za kterou se nemusi stydet, ale epicke zakonceni serie by muselo byt lepsi nez temple of the doom a postavit se do cela pelotonu, coz se nestalo, je to blockbuster plny honicek, ktery by dobre padnul na jakehokoli akcniho hrdinu. Teoreticky to jeste pujde jednou podojit s Fordem v mensi roli jako kdysi Connery, ale vic se bojim, ze nekdo bude chtit navazat s nejakym beta male sulinem nebo muzatkou, doufam ze ne ta kysela okurka. Na zaver nevim upe jak moc prinesl madharchod pohled nove generace Stevene :) 4-5* dle veku/nostalgie divaka. viz #Douglas: take se mi zasklily oci na konci filmu v uplne jine scene nez nam naservirovali na zlatem podnose

Influencer (2022)

mohlo to byt teda stavnatejsi a bylo by to zajimavejsi, takto to byl jen odvar s peknymi lokacemi, ale cekal jsem uplnou sragoru podle nazvu a ono jakztakz koukatelny film, kde influencerstvi je vicemene jen prostredim filmu a neotravuje, ale zacatek jsem preskocil, tak ruku do ohne za to nedam.

Svatba na odstřel (2022)

trapne... namet vcelku fajn, provedeni a scenar a vtipy des, umim si predstavit uplne v pohode film, ale tohle bylo hloupe, plne pitvoreni az pro deti nebo publikum typu sum travy. S JLo jsem videl jen tu pokojskou dab. v TV,... prekvapilo me jak neprijemny hlas ma, musel jsem davat mute, kdyz rvala