pdzurilla

pdzurilla

Slovensko

• 30.8.2018  00:15
    Dubček (2018)

Skvelé herecké výkony a snaha zachytiť Augustové udalosti z politického pohľadu a z pohľadu hlavných aktérov Pražskej jari. Po desiatkach rokoch si tak ľudia môžu aspoň čiastočne predstaviť, čo všetko zažívali počas okupácie naši politici, ako niektorí (Husak), rýchlo zmenili kabát a ako mal až do posledných momentov pred okupáciou Dubček vierubv zdravý rozum a socializmus s ľudskou tvárou. Vo filme neuvidíte samotný akt okupácie, ktorý mohol byť podľa mňa spracovaný aj trochu lepšie, no napriek tomu dávam 5 z 5. A hlavne nezabudnime, aká je dnešná sloboda dôležitá a ako za ňu museli ľudia bojovať. Pre mladých by som to zaradil na zoznam povinnej filmografie.

• 20.10.2017  23:46
    Smrtihlav (2017)

Po zaujímavých traileroch prišlo nakoniec obrovské sklamanie v podobe konepčne chaoticky natočeného filmu. Človek by očakával, že sa pozrie na dejiny z pohľadu Heydricha a čo ho viedlo ku jeho koncepcii riešenia židovskej otázky". Namiesto toho sa dozvedáme na začiatku, len o jeho vyhodení z nemeckého námorniíctva a naverbovanie do SS. Potom to má celé už chaotický spád, od vyvraždenia SA, po začiatok vojny, jeho menovania za ríšsského protektora, jeho zavraždenie a pod. Prose celé zle. Chýbali mi akékoľvek emócie, trochu humorné mi prišlo spievanie československej hymny američanmi, ale inak pre mňa celý film obrovské sklamanie. Oproti @Antrhopoid slabý odvar! Jedna hviezdička už len za to, že je film z prostredia 2. svetovej vojny.

• 24.7.2012  22:34
    REC 3: Počátek (2012)

Úplné sklamanie, kto videl REC a REC 2 - neodporúčam si kaziť chuť a radšej si pre istotu pozrieť jeden z prvých dvoch filmov - trojka je absolútny a totálny gýč, ktorý nič nerieši, nič nevysvetľuje a neponúka ani čiastočné vysvetlenie toho, čo sa v predchádzajúcich dvoch filmoch udialo. Ak mal toto byť prequel tak ja som Matka Tereza. Odpad!

• 25.3.2012  16:39

Film, ktorý som nedokázal dopozerať do konca a už po polhodine som si musel dať prestávku. Amatérska kamera, patetickí herci a zápletka, ktorá je tak ľahko predvídateľná, že až. Najviac ma dojali "nočné scény" natočené počas slnečného dňa, pričom sa len trochu sfarbí obraz do modra. Slabé výkony hercov nezachránia ani pekné a neopozerané tváre v hlavných úlohách. A to som ešte nespomenul fakt, že zlí chlapci nechajú celý deň mŕtvolu dievčaťa na frekventovanej verande a nikto si ju nevšimne? Nuž ako myslíte.... Ak chcete niekoho nahnevať nekvalitnou snímkou, odporúčam vám ho poslať do kina práve na tento film.

• 7.8.2011  13:33

Videl som pôvodnú sériu planéty opíc, a napriek tomu, že klasika je klasika, Wyattovo Zrodenie Planéty opíc bude vo mne ešte veľmi dlho rezonovať. Okrem silného emocionálneho motívu, ktorý vás sprevádza počas celého filmu sa v záverečných fázach dostanete do štádia, kedy budete oveľa viac fandiť opiciam ako ľuďom, pretože sú to práve opice, kto sa správa ľudskejšie. Rovnako sa autori snažili zachovať aspoň čiastočnú paralelu s filmami z 20. storočia keď vedúcu osobnosť opičej revolúcie nazvali Cézarom a na druhej strane sa vracajú k pôvodnému príbehu ktorý hovorí o tom, že na počiatku opičieho veku sa opica vzoprela človeku a povedala "NIE!". Po dlhej dobe môžem povedať, že som videl veľmi kvalitný film z americkej produkcie a myslím si, že pokiaľ bude pripravená ďalšia časť môže to dospieť k remaku celej série filmov.

• 7.6.2011  22:56

Tento film bol aboslutnym sklamanim. Plytky dej, mnohe nedovysvetlene zapletky a otrocka schema z prveho dielu, neboli zarukou kvalitnej zabavy - aspon pre mna. Divak sa zabavi na absurdnych a jednoduchych vtipoch, ale neda mu to nic viac. Mnohé sceny su opakovane a filmu chyba dynamika, ktora dokazala z jednotky urobit skvelu legendu. Po zhladnuti druheho dielu som mal chut zhliadnut jednotku este raz alebo dvakrat. Najvtipnejsie na celom filme bol mr. chow a jeho smrtelny pad alebo sfertovana opička. Dej filmu je lahko predvidatelny a neprinasa takmer ziadne nove gagy alebo napatie.

• 3.6.2011  23:14
    Kazatel (2011)

Popravde je Priest pre mňa jedným obrovským sklamaním, ktorý je plný klišé a neponúka divákovi nič, čo by niekde inde nevidel. Nápad je síce dobrý, páčilo sa mi spracovanie, že dej samotný sa odohráva akoby počas "medzivojnového" obdobia medzi ľuďmi a upírmi, niektoré scény však boli prestrelené, ako napr. upír, ktorý dokáže žiť na slnku - blud. Druhú hviezdičku dávam za kulisy, pekné efekty a 3D spracovanie. Film však rozhodne neodporúčam ako horor.

• 31.5.2011  18:06
    Pan Nikdo (2009)

no priznam sa, že som tento film ani nedopozeral do konca, zaspal som niekde v polovici. pomerne nejasná časť so striedaním jeho životov mohla byť pre mňa zaujímavá, keby sa ešte rozvila viac zápletka, takto tomuto filmu nemôžem dať veľmi dobré hodnotenie.zároveň súhlasím s tým, že záverečná sekvencia nič nevysvetľuje a nehovorí nič, čo by nám umožnilo tento film zaradiť medzi extra super špeciálne, režisér to nedotiahol do konca.