Na krásnom modrom Dunaji (1994)

Nechápu, jak může mít tento film tak mizerné hodnocení, když je to jednoznačně nejsrandonější porevoluční komedie (která si - a to zřejmě někoho irituje moc - na nic jiného, než být komedií, ambice nedělá). Já jsem se prostě smál nahlas prakticky od prvního záběru. Je to také možná tím, že Slováci mají trochu jiný smysl pro humor, který Češi díky své provinční řevnivosti nedokážou přijmout, anebo je to prostě tím, že Slováci nemůžou být z principu lepší než Troškův Kameňákov, jako nemůžou být lepší v ničem. Dost ubohý postoj v tom případě. Kdybychom se o podobnou volovinu, jakou je tento film, pokusili my, bylo by to trapné, hrané, nepůvodní a nudné. Těmhle slovenským debilům já jsem po celou dobu věřil, že jsou doopravdy takoví debilové, jací v tom filmu jsou. Klobouk dolů!

Doprdelesvěta! (2009) (amatérský film)

Možná proto, že jsem od toho nic nečekal, o to víc jsem byl příjemně překvapenej. Fakt jsem se bavil.

Čekání na déšť (1978)

Skutečně - Lolita po česku, stokrát lepší než známější, o 19 let starší, holywoodsky zmachlený remake s Jeremy Ironsem. Odvážnější v tom, že téhle Lolitě je ještě o 2 roky míň. Vkusnější v tom, že tady k ničemu nakonec nedojde a vše je tak, jak by to ve skutečnosti asi bylo, a ne jak by si to papá režizér býval přál. Dráždivější v tom, jak dovede balancovat na hraně, přitom však je vidět, že tu o žádné balancování nejde. Navíc, malá Dita Kaplanová je typově úplná Umička Thurmanová, a v taneční scéně na střeše paneláku nám dokáže, že ji strčí do kapsy i s její kultovní scénou s Travoltou z restaurace v Pulp Fiction.

Klec pro dva (1967)

Mistrovsky zvládnuté komorní drama, přesně to, co si představuji pod pojmem umělecký film. Opravdu bych rád něco tomuhle filmu vytknul, ale nemůžu nic najít.

Lea (1996) odpad!

Jsou filmy, které jsou prostě jen špatné, a nijak vás to nevyvede z míry. Pak jsou filmy, které vás naserou, protože jsou strašně, strašně zoufalé, ale ke všemu si ještě hrají na umění. Tenhle tedy spolehlivě patří do druhé kategorie. První půlku jsem ještě jakž takž přetrpěl, tu druhou už jen s posuvníkem. Vše v tomhle filmu je nepravděpodobné, tudíž nesmyslné a vycucané z prstu. Není to žádný citlivý vhled do psychologie dvou lidí, je to jen prázdné filmové žvanění. Hapka tomu se svou neuvěřitelně pitomou "hudbou" nasadil korunu (a sebral poslední hvězdu za snahu, kterou jnak i těm sebehorším českým filmům vždycky dávám). A srovnávat to s pelíšky... k smíchu.

Dva ohně (1949)

Neuvěřitelně debilní oslava zlodějny a vohnoutství.

Ďábelské líbánky (1970)

O "autorské" dvojici Brodský-Brejchová bezezbytku platí "Ševče, drž se svého kopyta!" Námět je od začátku do konce tak přitažený za vlasy, že ani scénárista Dietl už si s tím neporadil a nedokázal tomu dát hlavu ani patu. Škoda, protože kdyby to bylo malinko víc z reality a nechtělo si to furt hrát na něco světovýho, mohl to být docela hezký český film, hlavně díky dvojce Libíček-Jirásková, která se fakt povedla.

Černá sobota (1960)

Bek je nesympatický už sám o sobě, a s mírou jeho uvědomělosti jdou nesympatie prudce nahoru. Navíc do půlky filmu není jasno, co vlastně sledujeme, jednu chvíli to vypadá na rodinné drama, pak zas na kriminálku a nakonec na obyčejnou hospodářku. Jisté napětí se filmu nedá upřít, ale kam se to hrabe na majora Zemana.

Ošklivá slečna (1959)

Film postavený na zvrácených hodnotách nemůže být ve výsledku nic než... zvrácený. Tři hvězdičky za skvělé herecké výkony.