• Thriller

Anihilace (2018)

Kontemplativnější Krajní meze s vyšším rozpočtem. 🎬 72%

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Drahošova topornost, ošívání a občas až neurvalost s potřebou se neustále vyhraňovat. To byly jediné rušivé momenty jinak poklidné, uvolněné a věcné debaty. Ta sice nemělá tak hustou atmosféru jako estráda na Primě, za to však velice příjemnou Světlanu Witowskou jakožto vítězku celého večera.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tři billboardy za Ebbingem v Missouri (ano, takhle by mi to znělo lépe, a přitom to stačilo jenom přeložit) je opravdu hodně výživný a, když to přeženu, až epický film (vždyť v závěru jsem si na nějakého Harrelsona ani nevzpomněl), a z toho, co jsem viděl, zatím ten nejlepší od McDonagha. Ano, McDonaghova obligátní snaha být originální a jiný, je zde cítit již od samotného názvu, ale není ani zdaleka tak ubíjející jako u Sedmi psychopatů. Dialogy s nádechem až tarantinovské uštěpačnosti občas zašustí papírem, ale jsou fakt nápadité a vtipné. Někdy divák v obavách až trne, jaká krutost se stane v další scéně (uf, já normálně čekal, že se bude kašlat krev i na děcka nebo manželku). To není moc příjemné, avšak udržuje to mírné napětí a nakonec to McDonagh dokázal vybalancovat, vyhnout se nějaké fakt trapné scéně a zachovat si střídmost a cit. Závěr sice jakoby ztrácí dech, ale s mírným odstupem jsem v něm našel to kouzlo. ⭐️⭐️⭐️⭐️

Thelma (2017)

Sexy as fuck! ⭐️⭐️⭐️⭐️

Věčný žid (1940)

Já teda nikdy o Židech neměl příliš jasný obrázek, ale tenhle dokument jakoby mi otevíral oči. Normálně je začínám nějak nemít v lásce a to jsem teprve v 18. minutě. :) Každopádně ta jednostrannost a zášť ve filmu hrozně ruší.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Třetí série je o 100% lepší než druhá, ze které si pamatuji jenom indiána. Zde válejí všichni herci ve všech rolích, přičemž dvojrole McGregora patří k tomu nejlepšímu z celého seriálu. Kdo tuhle sérii staví až za tu druhou je totální kokot!!! Nashle.

Christine (2016)

Věrohodná a citlivá studie disharmonické osobnosti, která v sobě nese i něco podobenství o moderním člověku. Nedokážu posoudit, do jaké míry je snímek psychologicky a faktograficky věrný skutečným událostem, s ohledem na popisovanou tra gédii však v sobě nezapře záměr autorů zachovat si cit a důstojnost. 78% ⭐️⭐️⭐️⭐️

Hra (2011)

Afrika nepatří do Evropy, stejně jako kuna nepatří do kurníku. Věci jsou už tak nějak naučené mít své přirozené místo, které by měl člověk respektovat a nehrát si na Boha. O ničem jiném to není.

Vetřelec: Covenant (2017)

Tak jsem byl po delší době v kině a moje zadnice z těch sedaček poznala středověk. To jen na okraj. K filmu asi jenom krátce. Covenant přináší jedno ústřední sdělení, které je zásadní pro celou sérii. To je dobře, a je to jedno ze dvou pozitiv snímku. Tím druhým, které podstatně souvisí s prvním, je Fassbender. A to je vše (neříkám, že je to málo). Scénář vám nenabídne dostatečně propracované postavy, ani kdovíjak ikonické scény, ba ani herci, krom Fasse, neexcelovali. Snímek samotný vás svoji atmosférou vyloženě nepohltí a celkově působí tak nějak epizodně a postradatelně. A ten béčkový závěr byl skoro na facku ("Davide??" ... "Já chci ven!"). S odřenýma ceckama: 70% ⭐️⭐️⭐️⭐️