Mates Hradecky

Mates Hradecky

Martin Havel

okres Hradec Králové
filmově závislý


1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 8 15 22 25 26 27 28 29
  • 25.8.2012  12:55

  Tak to byla sódovka...zalila mě Rumunská nová vlna.Pomalý rozjezd,roztřesená ruční kamera, klaustrofóbní prostředí nápravného zařízení-vše spolu ale šlape dobře. Happy end se nekoná, tvrdá ruka zákona.

  • 23.7.2012  13:48

  Celkově slabší laurelhardyovka, pomalý rozjezd, ovšem exelentní scéna z lůžkového kupé...

  • 23.7.2012  13:45

  Kristin Scott Thomasová hraje až hrom divo bije. Je to opravdu ta éterická blondýnečka z jeskyně Anglického pacienta?Smekněte slamák pánové...

  • 22.7.2012  14:40

  One Man Show Paula Giamattiho - věděli jste,že jeho duše jest velikostí i vzhledu cizrny?

  • 22.7.2012  14:36

  Zloději kol v Pekingu aneb neorealismus po čínsku. Zoufalému mladíkovi z venkova někdo odcizí bicykl coby pracovní nástroj nutný k přežití.Velkým úsilím se mu podaří kolo vypátrat,ale kdo je tu vlastně zloděj? Jedna scéna z tohoto filmu zapsala se nesmazatelně na můj kulovitý hardisk. Okamžik, kdy parta studentů surově ztluče majitele kola a snaží se mu ho vzít-jeho srdceryvný nářek bude dlouho znít v mých uších...

  • 15.7.2012  15:55

  Westernový příběh dle skutečné události z prostředí dánského odboje.Jeden si říká Plamen /dle barvy vlasů-celý Vašek Neckář za mlada/ a druhý Citron /přezdívka nejasná-Vietnamec to není,snad podle jaterní cirhózy/. Čistí ulice města od kolaborantů a zrádců a brousí si zuby na vysokou-démonického šéfa gestapa s účesem ála Karel Hála.Vše vygraduje v závěrečném souboji ve stylu-my jdeme do finále a za všechno vážně dík...možná přijde i kouzelník !

  • 13.7.2012  19:18

  Taky si myslím,že by i v kinematografii měl obecně platit zákon 3x a dost! Vtipné repliky našich starých známých hrdinů sice stále fungují, ale nové hrdiny-piráty bych již nezaváděl.Prostě průměrné...

  • 13.7.2012  19:01
  Jack a Jill (2011)
  *

  Od dob Vodonoše mám slabost pro Sandlerovky.Nehraji si na klubového diváka,rád si vypnu mozek a slupnu i nějakou tu emerickou ptákovinu.Opravdu jsem se snažil bavit,ale kde nic není,ani zubatá nebére...vtipné jsou prakticky pouze úvodní retro titulky zachytávající dospívání oněch dvojčat a pak už jenom nuda,nuda,šeď,šeď...A k tomu navýsost trapná rolička velikána světové kinematografie Al Pacina.Ale stejně si příští Sandlerovku opět pustím,byť už jen ze zvědavosti,jestli bude stejně slabá,jako tento malinový koktejl...

  • 13.7.2012  18:40
  Líbej mě (2011)
  ****

  Miluji severskou kinematografii...Obvykle to bývají ponurá depresívní dílka, ale tohle je nádherný romantický příběh.Tima jsem sice litoval,ale více jsem fandil dvojici Frida + Mia.Chemie mezi hérečkami fungovala bezvadně.K tomu skvělá kamera jak v detailu tak v úžasně nasnímaných přírodních scenériích.A nesmím zapomenout výbornou hudbu.Doufám,že američtí devastátoři nehodlají natočit remake.

  • 13.7.2012  18:31

  Boj o oheň to není, pravda, ale taky to není žádná americká sračka. Konspirační teorie o tom,proč vlastně na naší matičce vyhynuli neandrtálci.Mám sice podezření,že jich pár přežilo,minimálně se jich pár vyskytuje na mém pracovišti...Pěkná kamera,sedící hudba,sympatický AO i jeho převážně neoděná nová známost-svobodná matka.Snímek určitě působivý,neboť jsme s kolegou ještě týden po shlédnutí na sebe hrdelně pokřikovali...

  • 27.6.2012  15:53
  Madagaskar 3 (2012)
  ***

  Na trojku dost dobrý! Od začátku slušné tempo, celkem vtipné hlášky, pak přijde nejlepší část z Monte Carla. Ovšem v druhé polovině jako by tvůrcům došly nápady. Staré postavičky se spojí s cirkusem a vymýšlí spolu neotřelé soutěžní cirkusové číslo. A v tomto okamžiku asi nechal režisér poslat štábu pro trávu. Kreslené postavičky si nasadí pestrobarevné afro paruky, plátno začne explodovat barvami, v každé scéně barevné balónky nebo spirály nebo něco jiného...tripová vizuální podívaná.

  • 27.6.2012  15:43

  Mistr Polanski opět uválel z malého hovna velkou kuličku. Ewan McGregor skvělý, Brosnana bych tam za ty prachy mít nemusel, nejvíce mě udělal radost cameo výstup stařičkého westernového hrdiny Eliho Wallacha. Třešnička na závěr velmi potěší.

  • 27.6.2012  15:35
  Lidice (2011)
  ****

  Hluboký lidský pravdivý příběh muže, který na pozadí tragédie našich dějin přijde úplně o vše. Dobře volený casting i hudební složka. Když jsem potkal Karla Rodena v roce 1998 na festivalu v Karlových Varech, nesázel bych na toho přiopilého frajírka s dlouhými vlasy ani jednu drachmu. Ovšem dnes je z něho MISTR herec. V roli Šímy si neumím představit nikoho jiného. Mahlerův námět též velmi zajímavý, významné dějinné okamžiky nahlíží z pozice úplně obyčejného člověka. Jen jednu výtku tvůrcům. Tento film může sloužit i jako učební pomůcka pro školy popisující významnou historickou událost našich dějin. Když už zařadit milostnou kopulační scénu, musí být zrovna jako první, co divák natěšený na film uvidí?

  • 23.6.2012  15:51
  Chuť lásky (2007)
  **

  Jsa nalákán níže publikujícími recenzenty z lidu na americkou verzi soft porna a hereckým ansáblem, šel jsem do toho. Lidičky, víc erotiky má i Anna proletářka! A můj oblíbenec Morgan Freeman? Trochu zde připomíná dědečka Hříbečka z Mrazíka.Vždycky se objeví mezi dějem,každého vyslechne,každému poradí,všechno mu je jasné...moudře kývá hlavinkou,pouze v závěru nakrátko procitne z tohoto katatonického stavu a jednou si bumsne do opilce s kudličkou. Konec dobrý-všechno špatné.

  • 23.6.2012  15:40

  To je jářku neuvěřitelná podívaná! Velmi ostrá černá komedie zcela bez zábran.Pokud nevydýcháte první polovinu, tak do druhé se ani nepouštějte, tvůrci výrazně přitvrdí.Ale co,proč jen stále sjíždět intošárny, i bavit se je třeba.Fanoušci filmu Klub sráčů si můžou k hodnocení přidat další hvězdu. Tak vypnout mozek, do jedné ruky plechovku s pivem, do druhé ovladač a jedéééém...

  • 23.6.2012  15:30

  Brej, vítejte ve Vidlákově-holínky sebou! Policista-smolař Robert je za trest přeložen do malého městečka uprostřed bažin,kam ukrutně "dobře zapadne" mezi místní obyvatele a vrší průser na průser pod heslem "Padouch nebo hrdina-vždyť jsme jedna rodina!" Dobře stravitelná severská tragikomedie.

  • 9.6.2012  18:49

  Už jsem měl obavu, že MISTR Lee po 25.hodině již nic tak dobrého nenatočí. A dožil jsem se nového majstrštyku.Další důkaz, že na dobré válečné drama netřeba velkých bitevních scén, ale silných lidských příběhů. No,pošmák jsem si...

  • 4.6.2012  15:40

  Jako horská dráha. Vlezete na to s nadšením, v půli chcete vystoupit-ale nejde to, pak vás to zase chytne a na konci jste rádi, že už můžete jít domů.V podstatě nová bondovka bez Bonda a bez úhlavního záporáka. Tři hvězdy, páč mám slabost (ani nevím proč) pro Tomáše Cruisovýho.

  • 3.6.2012  17:27

  Prý podle skutečné události...tak to asi scénarista nikdy nenavštívil východní Evropu za vlády impéria Brežněva Velikého.Vykreslení poměrů v NDR připomíná představy tvůrců komedie Velký flám o boji proti fašismu.Jen tu chybí nějaký komik-ještěže paní režisérku nenapadlo obsadit do role Franka Ratcliffa Rowana Atkinsona...

  • 3.6.2012  17:17

  Stokrát omleté téma "zabili jste mi strejčka,tak tady máte přes držku!" A malá kvízová otázka: jaký je rozdíl mezi mafiánem a normálním mužem?Normální muž má v těle 2 kulky, Charly Mattei (Jean Reno) jich má 22!!! (Tedy možná 24...)

  • 3.6.2012  11:09
  50/50 (2011)
  *****

  Dá se o léčbě zhoubného nádoru natočit komedie s kapkou romantiky? Dá a ještě velmi dobrá. Hvězda plus za scénu z první chemoterapie. Doporučují tři z pěti onkologů.

  • 30.5.2012  15:25

  Nikdy jsem nepátral, kdo vlastně vynalezl vibrouše. Ale byl to fešák, co holky? Děkuji paní režisérce za možnost nasát zásadní historická fakta, které v encyklopedii nenajdete a ještě se u toho dobře bavit. Inu, vynález je to stejně významný, jak ruchadlo bratří Veverků. Doporučuji hlavně divačkám trpícím na hysterii.

  • 30.5.2012  15:17

  Tomu říkám extra pomalý rozjezd. Prvních dvacet minut můžete klidně vynechat, postradájí jediný gag či vtipnou situaci. Konec dobrý, všechno dobré, včetně fotek v titulcích. Jako celek to na mě působí, jak ona známá nastavovaná vtipná kaše nebo-li co jsme nenarvali do scénáře v jedničce, prdneme do dvojky, však oni to slupnou, hajzlíci. Ale na emerické poměry stále slušný průměr.

  • 30.5.2012  15:08
  Nákaza (2011)
  ****

  Dal bych i pět hvězd za extra kvalitu,ale tak hodnotím filmy, které chci vidět ještě jednou a tohle rozhodně nemusím. Bylo to tak syrově uvěřitelné, že jsem měl dvě hodiny husinu. Nákaza měla dopad na můj private life. Když jedu sockou a vidím chrchlajícího člověka, okamžitě prchám a ani mě nenapadne natáčet si ho na mobil.

  • 21.5.2012  14:10
  Vyfič! (2009)
  ***

  Popcornová zábava za jednu hvězdu. Další za "takovou normální zabíječku" Juliettu Lewisovou -ta roštěnka na svůj věk neuvěřitelně dobře vypadá (ve filmu řekne skutečný věk)a neuvěřitelně mrštně lítá po dráze. Třetí hvězda za očekávaně výborný výkon Ellen Page (to ďouče to ještě požene vysoko). Film určen pro mládež od věkové hranice chápající nevěru s nákazou filckami spojenou.

  • 13.5.2012  21:34
  Avengers (2012)
  ***

  Komiksový nářez-začátek rozpačitý, prostředek nudný a závěrečné bombastické finále. Kdyby zasáhla šikovná ručka střihačova a ufikla bratru tak 20 minut, nebylo co řešit. Křehká Scarlett Johansson je jako akční hvězda k sežrání, malé vtipné cameo si střihnul i stařičký Harry Dean Stanton. Rozum však zůstává stát, proč tak dobrý herec, hvězda severské kinematografie Stellan Skarsgard bere takové čurdy v americkém filmu, jako je role profesora v tesilových kalhotách a kostkované košili s kravatou. Asi je třeba na penzi sobě naspořiti. Vivat Hulk!!!

  • 13.5.2012  15:21
  Piráti! (2012)
  ***

  Oproti očekávání jsem se tedy za pupek nepopadal, přesto jsem se docela dobře bavil. Opravdu povedených vtipných scén není mnoho, ale příběh filmu je celkem zajímavý. Zcela zaplněný sál multikina se dobře bavil. Když se v cameo roličce objevil Sloní muž, zasmál jsem se pouze já k nelibosti několika žroutů popcornu, kteří se vykláněli se svých polstrovaných sedaček ve snaze zjistit, čemu se ten blázen směje. Za to máte milí tvůrci jednu hvězdu navíc...

  • 12.5.2012  19:51

  Mám rád knižní předlohu a viděl jsem všechny filmové verze. Nerad musím konstatovat, že tato verze sahá té z roku 1962 někam těsně nad kotníky. I přes povedený dětský casting mi při odchodu z kina zněla v uších známá původní replika "kdybych to tak býval věděl, tak bysem sem nechodil".

  • 12.5.2012  19:43

  Sean Penn je prostě exelentní ! Chtělo by to jen zapracovat na scénáři, aby jednotlivé a veskrze dobře natočené scény držely pohromadě. V tomto skupenství to působí jak klipová kalba na MTV.

  • 12.5.2012  19:36

  Pane režisére, co jste mi to udělal...já se tak těšil...čekal jsem pecku jako Jerry Maguire nebo Na pokraji slávy. Americká národní hrdost tu teče jak rozteklý asfalt, Damon pronáší neuvěřitelné bláboly např.o americkém zázraku. Ovšem absolutně nejhorší je postava bratra hl.hrdiny. Zlatá malina za herecký výkon for Thomas Haden Church udělená doživotně. Režisér českého dabingu si velmi případně všimnul výrazné podoby s bývalým nehercem Arnoldem S. a nechal toho blba deklamovat repliky profláklým hlasem Terminátora. Ta jedna hvězda je za Scarlett Johansson -příště ji prosím oblékněte více jako ženu. Děkuji za pochopení.

1 8 15 22 25 26 27 28 29