Warholka (2006)

V Emerice světská sláva je polní tráva, ovšem s vysokým obsahem THC v listech. Chceš-li se proslavit, fetuj jako o život, chceš-li se státi nesmrtelnou ikonou, nejlépe je se předávkovat v produktivním věku, či raději ještě dříve. A ty bezmozkové blbky, co čtou Bravíčko, tě budou obdivovat, uctívat a následovat. Vždyť život je přece sex, drogy a Warhol.

Čest a sláva (1968)

Filmová lahůdka - pro mne objev filmu, o kterém jsem neměl tušení. Herecké výkony našich předních hereckých hvězd jsou in exclusive. Nejvíce mne ohromil geniální tah Bočanův obsadit typologicky nezvykle populárního komediálního herce Lubomíra Lipského do tragické role faráře ztrativšího svou víru - a ten podal NADživotní výkon v poměrně drobné vedlejší roli. A Zdeněk LIška dokreslil patřičně atmosféru temných dnů naší historie.

Pražská neděle (1963)

Retro nostalgická vzpomínka na trávení volné neděle bez PC a televize. Ach, to byly časy...idylické, tedy krom hojných záběrů na krutě zarostlá podpaží tehdejších dam.

Hostinec (1963)

Film natočený očima pijáka piva navštěvující hostince 4.cenové skupiny.

Nádraží (1964)

Odnáším si poznatek, že se pardubické nádraží prakticky nezměnilo. Jen ty levné bufety mi tolik chybí...

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Tento film se nedá jednoduše zašuplíčkovat. Je vtipný, ale není to komedie. Je o lásce, ale není prvoplánově romantický. Má katastrofickou zápletku - ale o přežití tu nejde. Nastoluje otázku - co je důležité v životě a co bych dělal, kdyby zbývaly do konce všeho 3 týdny. Pokojně plynoucí drama bez dramatických zvratů. Steve Carell velmi dobrý. Milovníci klasické hollywoodské produkce - pracky pryč!

Pravidla mlčení (2012)

Čestný terorista-senior prchá, aby očistil své jméno pro svou dceru. V patách má agenty FBI s tradičními rekvizitami-tasené pistolky, nažehlená saka s kravatou, černé brýle, zrcadlově naleštěná černá auta s kouřovými skly a nezbytná helikoptéra. Hlavní hrdina jako obvykle všechny agenty lehce přelstí za pomocí slávychtivého novináře. Robert Redford obsadil do hlavních rolí sám sebe a herce-současníky, kteří při rozhovorech blýskají oslnivě bílým porcelánovým chrupem a ve výborné kondici pobíhají po lese artrózy nemaje - což působí trochu jako celovečerní reklama na penzijní připojištění. Jediný, kdo poprávu působí patřičně sešle, je opakovaně recidivující alkoholik Nick Nolte - a co to bylo za persónu, když hrál hlavní roli v muzikálu Plevel a poskakoval obnažený na scéně! Suma sumárum-film Pravidla mlčení hodí se nejlépe do čekáren fakultních nemocnic na zabíjení zbytečně pročekaného času.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Je to stejné, jako když si koupíte zaškrtnuté kecky na tržnici ve stánku u dvou šikmookých. Vypadá to jako originál, ale je to jen nekvalitní napodobenina pro široké masy. Vše je přizpůsobeno americkému konzumentovi vnímajícímu pouze první signální soustavou. Tento remake stojí a padá s hereckým výkonem Rooney Mara. Na film jako celek vzpomínat nebudete, ale tohle šikovné děvče se vám zaryje pod nehtová lůžka jako tříska.