Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Alternativní styl života k západnímu konzumu. Štěstí bez supermarketů, internetu , televize. Místy uchvacující. Zdařilá hudba a dechberoucí herecký výkon šestileté Hushpuppy. Doufám, že pohne ztučnělými srdci akademiků a postaví si strejdu OSCARa doma na peřiňák.

Jessie (2011) (seriál) odpad!

Oblíbený seriál mojí dcery. Totální americký recyklovatelný odpad.

Až vyjde měsíc (2012)

Pohled do světa khaki skautingu očima svérázného režiséra. Máte rádi normální filmy s normálním dějem? Tak to rychle vypněte!

Můj vysvlečenej deník (2012)

Nač mrhat časem, penězi a koneckonců i talentem Veroniky Kubařové na takové bezduché dílko?

Povodeň (2005) (TV film)

Dodatečně honotím, ač film jsem viděl 2x v TV před nějakou dobou, ale je pro mne srdeční záležitostí.

Válečný kůň (2011)

Nostalgický návrat do osmdesátek, plný spojeneckého patosu a národního hrdinství. Jediný slušný herecký výkon celého filmu nebyl vůbec nominován - toho koníka myslím. Nebo byl celý digitální?

Sezení (2012)

Tož pánové, kdo by nestál o takovou terapii, což? Helen Huntová po všech stránkách dokonale profesionální. Jen mě trochu vadil můj oblíbený William H. Macy coby farář v hipísácké paruce lemtající pívo z lahve.

Čtyři slunce (2012)

Z tohoto filmu plyne poučení, že pokud žereš na zahradě u Vladimíra Merty ovocný dort, jsi efektivně mrtvej člověk.

Báječný hotel Marigold (2011)

Chcete-li poznat pravou tvář Indie, tohle si rozhodně nepouštějte. Kterápak velká cestovka poskytla na film finanční hotovost? Britská pohádka o tom, jak to nakonec všechno dobře dopadlo.

Ženy sobě (2011)

To vloni nebyly adaptovány žádné kvalitní scénáře, že byl tento nominován na OSCARa? Kamarádky společně připravují svatbu, aby se pohádaly a nakonec usmířily a čekal nás obvyklý hepáč ve stylu "a už je ruka v nohavici". Proč jsou ti Američané tak posedlí pořádáním svateb a natáčením filmů o nich? Neuplyne rok, aby nějaká ta komedie ze svatebního prostředí nebyla natočena. Nebo máme máme hýkat nadšením nad tím, že autoři scénáře nechají nevěstu ve svatebních šatech posrat na silnici? Doufám, že produkce nenalezne peníze na natočení Bridesmaids II.