Tady hlídám já (2012)

To už dnes neumí nikdo natočit dobrý film pro děti? Tvůrci měli trumfy v rukou-herecká esa - Stašová, Javorský, Vaculík, mluvícího psa, krásnou horskou krajinu a výsledek? Běda,ach třikrát běda! Škoda zmarněného materiálu.

Velká vánoční jízda (2011)

Mission Impossible : Christmas Edition. Santa Claus v zastoupení všech generací místo Tomáše Cruise. Pár opravdu vydařených gagů - nejvíce mě dostal ten s veverkou. Doporučuji ke konzumaci v čase adventním.

7 dní hříchů (2012)

Ano, ruka střihačova měla by zatančit na naroubovaném konci, poplatný snad jen vkusu amerického mozkuprostého diváka, kterýž jest zvyklý na šablonovité thrillery. Po dramatickém začátku malý sál multikina se zatajeným dechem sledoval lesníkovo napínavé pátrání po krásné manželce. Pak prudký zlom a vše šlo do kopru.Ale jinak musím chválit. Především výborně volený casting. Filmu bez pochyb vévodí výkon MISTRA Vetchého, ale i Vica plní úlohu femme fatale. Nejvíce na mě ovšem zapůsobil -byť v krátkých vstupech, však o to výrazněji - Fjodor Bondarčuk coby sovětský major Uvarov. Jako akční hrdina utáhnul by bez problémů celý film. A když k tomu přidáme nádherně nasnímané sudetské scenérie s dobře padnoucí hudbou, máme tu kvalitní filmový zážitek z české dílny.

Marie Besnardová: Příběh travičky (2006) (TV film)

Dvě hvězdy jen a pouze za vynikající výkon Muriel Robinové. Zbytek je jen obalový materiál. Odnáším si toliko poznání, že arzenik v 50-letech minulého století dávali ve Francii snad úplně do všeho.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Alice Nellis-pokaždé chci zpočátku její film vypnout, ježí se mě srst, ale vždy vydržím, dokoukám a nakonec se i pobavím. Oproti Výletu ovšem jen průměrné dílko. Ovšem českou raelitu života v něm nehledejte, to si pusťte raději Sluneční stát.

Bitevní loď (2012)

Přišel jsem, viděl jsem, zapomenul jsem... popcornové místy chutné menu na deštivé nedělní odpolko...

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Vzkaz zejména pro golfistu : slabší seriál? Absolutně nejhorší herecké výkony? Tak si pusť Gympl s.r.o. nebo Základku, výblitky svobodné tvorby dravého kapitalismu.

Lovec draků (2007)

Když jsem dočetl knižní předlohu, byl jsem nadšen. Afgánský autor z pro nás exotického prostředí umí mistrně vystřihnout dokonalé dílko. Ne vše se podařilo převést do filmové podoby. Běžný divák asi nechápe, proč je pro Amira nevhodné přátelství s Hassanem - vždyť je to "Hazár". Pro větší srozumitelnost je děj značně okleštěn, zůstala hlavní dějová linie. Ovšem jako plus zůstává výborná hudba a výborně zvolený dětský herec na roli Hassana-toho si budu navždy pamatovat. Na Američany slušná adaptace. Doufejme, že stejně nebo lépe dopadne i adaptace druhého Hosseinho románu Tisíce planoucích svící. V knižní podobě opět pecka.

Nedotknutelní (2011)

Tolik procent za komedii? You Crazy? Mě nedostanou!....Ale dostali! Omar Sy je vlastně černý Shrek a já se celý film báječně bavil. Výborný scénář, skvěle napsané scény (parkování v zákazu, oslava narozenin), k tomu nenásilně přilepené emoční scény. Takže k dnešnímu dni již 36.000.001 diváků.

Nový svět (2006)

Historie jedné pouti sicilských přistěhovalců za lepším životem do Ameriky s prvky magického realismu. Některé scény či záběry zůstanou dlouho v mé byť již chatrné paměti. Například scéna bouře na moři vyvolá změť pasažérů v podpalubí, nebo odražení lodě od mola sicilského přístavu přístavu, které sledujeme z nadhledu, dokud se jednolitý dav nerozdělí na odjíždějící a zůstávající. Vše probíhá v naprostém tichu, nikdo nepláče, nikdo nemává - jen jedna masa bezhlesně pozoruje druhou. Když vystěhovalci po nekonečném utrpení konečně dorazí ke břehům vysněné Ameriky , nespatří vůbec nic, neboť panuje hustá bílá mlha. Úchvatná vizuální stránka spolu s výborně volenou hudbou navozuje příslušné emoce a divák zcela ponořen v děj drží palce těmto dobrodruhům, kteří se bez koruny (centu) a znalosti jazyka (a někteří i negramotní) vydali do neznáma za slabou jiskřičkou naděje.