Lorax (2012)

U tohoto dílka mám podezření, že producenti zkoušeli na animátorech účinky LSD. Hlavní hrdina lesní muž Lorax vypadá jako oranžový mrož, stromy mají pestrobarevné paruky a hlavní záporák je jako Jackie Chan. Nevtipné a místy i hloupé. Vhodné snad jen pro členy Strany zelených.

Vrásky z lásky (2012)

Baret dolů, pane režisére, uchvátil a pobavil jste mě, jen co je pravda! Co věta, to vtipná hláška, scénář duchaplný, na konci lehké sklouznutí do tragikomedie. Plejáda výborných českých herců i ve vedlejších rolích. Výtečný Brzobohatý. Bohdalka opět dokázala, když dostane roli na tělo, že jest hérečkou par exellence! Vzájemná chemie mezi nimi i po letech funguje skvěle. Nebožka Jirásková zcela naplnila pořekadlo, že není malých rolí. Krásně nasnímaná krajina česká. Prostě nenápadná lahůdka z českých luhů a hájů. Jen tak dál!

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem (2009)

Julie chodí a trpí, modlí se a pláče. Vykázána z kláštera pro fanatismus víry, neb nejí a nestrojí se. Útěchu hledá u kamaráda muslima. Po účasti na odpálení bombičky vrací se zpět do kláštera. Těžká depresárna. Sokolowski hraje jak o život, vystavuje své mínus jedničky a její utrpení ji skutečně věříme, neboť my trpíme těšíce se na konec filmu a nezbytnou závěrečnou katarzi. Někdy bych raději katar než katarzi...

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Tento seriál jsem miloval, miluji a budu milovat. Věrni zůstaneme!

Maturita duchů (2012)

Ani na bání, ani na smání aneb Šestý smysl 2. po španělsku. Sympatický hlavní hrdina konečně dozraje a zužitkuje schopnost "vidět mrtvé lidi" a vesele za bílého dne konverzuje s všudepřítomnými duchy. Nejhorší postava je asi duch otce teplého psychiatra, který se pohybuje pouze s oprátkou na krku, nejhorší zážitek vystrčené zarostlé hýždě hlavního záporáka.

Hitchcock (2012)

Hitchcock byl nechutný i zajímavý, přitažlivý i odporný-bravo mistře Hopkinsi! Ještě že jste tehdy nenaplnil hrozbu ukončení herecké kariéry, Alfréda by nikdo takhle nevystřihl!

Argo (2012)

Napínavé jako šle...i když-blbě to dopadnout nemohlo, to by to v prsa se neustále bijící Američani netočili.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Konečně pravá česká vánoční pohádka, která dokáže navodit štědrovečerní atmosféru.

Cigán (2011)

Nádherná hudba i dobrá kamera...a představitel Adama je nesporný herecký talent. I přes slabší příběh nechápu tak nízké hodnocení.

Probudím se včera (2012)

Vejdi a neuškoď...průplachová komedie jak stvořená pro Letní kino. Mádl v pohodě, až na ten příšerný účes (fakt jsme tohle tenkrát nosili?), jeden opravdu vynikající fór - licokniga a éterická Evička Josefíková - kdo by ji nechtěl do pelíšku...Do oka vedrala se slza nostalgie při vzpomínce na krásné osmdesátky...