• Hudební

Cesta za smířením (2021)

Film zajímavě balancuje na hranici thrilleru a parodie. Občas mi některé scény připomínaly známého ještěrkáře Klause. Nevěděl jsem, jestli mám křičet hrůzou nebo se smát. A právě tento rozpor se nakonec podepsal na mém výsledném dojmu z celého filmu, který je spíše rozpačitý. Podruhé bych se už nekoukl.

Old Henry (2021)

Pozitivní hodnocení mě naladila, ale nakonec se žádný zázrak nekonal. Klasická domácí povídačka zakončená pořádnou zabíjačkou. Podruhé už bych to vynechal.

Creation Stories (2021)

Film na mě působil docela zmateně, ale možná to bylo záměrem. Neustálé přeskakování v čase i mezi postavami. Ani té hudby jsem si neužil tak, jak by bylo potřeba. Navíc prostřední část byla docela únavná. Takže jsem byl rád, že je konec.

Britney vs. Spears (2021)

Asi je to určené spíše pro fanoušky Britney, mezi něž se rozhodně nepočítám. A ti to asi ocení více. Nicméně i pro náhodného diváka to může být docela zajímavé, což potvrzuji.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Zábavná komedie, při které jsem se opravdu bavil. Možná chvílemi trochu ulítlé, až nepochopitelné, možná tomu chybělo trochu těch citečků navíc. Ale jinak velmi akční a barevné. To by se mohlo mládeži líbit.

Bábovky (2020)

Když tak pročítám recenze, tak jsem asi viděl jiný film, než ostatní. Vzhledem k hvězdnému obsazení jsem očekával i hvězdné výkony, atmosféru, zkrátka Něco. Ale dostal jsem jen 1,5 hodiny slušné nudy, která ovšem mohla být ještě horší. Ano, životy lidí jsou různé a většinou ne lehké, každý občas zažívá pěkné drama. Ale na film to není. Zvlášť když nemá žadné jasné poselství, co tím chtěl říct. 2-

Zátopek (2021)

Na české poměry výborný film. Však už dlouho nebylo nic pořádného tady natočeno. A tohle je opravdu příjemná podívaná. V hlavní roli exceluje Václav Neužil, na jehož výkonu je film postaven. M. Issová mu neméně zdatně sekunduje. Nicméně divák nemá šanci pohlédnout hlouběji pod pokličku jejich vztahu, který asi musel být zajímavý. Stejně tak nenajde pochopení pro jednání hlavního hrdiny, které je opravdu rozporuplné. Chybí vhled do jeho mysli, jakékoli souznění, sympatie či odpor k němu. Omezuje se to jen na pouhé popisné koukání. Kromě několika střípků ze života Emila Zátopka film ukazuje převážně jeho závodění v Helsinkách. Pohled na běžícího Neužila se brzy okouká a divák se začne nudit. Je pěkné, že zvítězí, ale jaksi jsem mu ani nedržel palce. Však to bylo jasné, že vyhraje, a autor se nesnažil děj nijak vygradovat či zpestřit alespoň minidramatem. Film tak uplyne a vlastně ani nevím, co měl říct. Je to škoda, když už to stálo tolik peněz a úsilí. 4-

Solncepjok (2021)

Hodně rozporuplný film. Nelze mu vytknout, že by nebyl dobře natočen. Ano, je to úchvatná válečná podívaná. Včetně hodně brutálních scén, zejména na začátku. Ukrajince si prostě divák musí zhnusit a získat k nim nenávist. A to je největší problém tohoto filmu - pohled na věc pouze z jedné strany, a to ruský pohled.

Major Grom: Morový doktor (2021)

Zbytečně dlouhý komiksový film, na kterém toho moc zajímavého a nevšedního nebylo. Užvaněné scény, které se zdály nekonečné. Rád na to zapomenu.

Voyeuři (2021)

Pěkně vygradovaný thriller, kterému nechybí zásadní dějový zvrat. Ačkoli na začátku jsem se trochu nudil, nabralo to pak šťávu a už jsem se nemohl odtrhnout. Atmosféra byla opravdu podmanivá. Stejně jako představitelka hlavní role. Jen ten závěr mohli autoři vynechat, to už bylo zbytečné a přehnané. A trochu to sráží celkový dojem.

Časové pásmo bylo změněno