• Hudební

Poslední dny Jesse Jamese (1986) (TV film)

Velmi slabé zpracování legendy o Jesse Jamesovi. Nudné scény, nemastné-neslané herecké výkony, velmi povrchní pohled na jednotlivé postavy. Příběh prošumí okolo vás a nezůstane vůbec nic.

Planeta 51 (2009)

Několik velmi dobrých narážek na jiné filmy, ale celkově průměrný film. Z kina jsem vyšel otupen nekonečným sledem i zcela nesmyslných akcí.

Purpurové řeky (2000)

Knizní předloha je mnohonásobně lepší...

Sarajevský atentát (1975)

Osudy atentátníků ve dnech předcházejících sarajevskému atentátu, jejich cesta do Sarajeva a detailní popis průběhu osudného dne. Vše sledováno jakoby z výšky, bez ponoření se do podstaty věci, nezúčastněnýma očima. Není to tak špatné, ale na dobrý tříhvězdičkový film to prostě nestačí. 2+

Caravaggio (2007) (TV film)

Výborný film, silný příběh, výborná kamera. I když je na televizní tvorbu nadprůměrný, stále jsou silně patrné mantinely, dané právě televizí. 3+

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Audrey půvabná jako vždy, bohužel však bez ksichtu. První polovina filmu je esencí nudy, v druhé polovině dostane příběh jakýsi náznak děje. Celkově je to však velmi přeceňovaný film.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Obrovská porce "divného" humoru, ale asi jsem na to měl náladu a tento druh nevšedního humoru mi prostě sedl. Ale bylo ho tolik, že v polovičce filmu jsem z toho únavou zcela otupen usnul. Závěr byl ale zase výborný a já zapomněl na tu nudu v půlce snímku. Nejlepší herecký výkon: totálně depresivní Marvin.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Perfektní, ba i bezchybné zpracování, které ale není originální. Humor a lehkost bohužel dost často zabíjí momenty, ve kterých se nic neděje a divák začíná zívat.

Bejvalek se nezbavíš (2009) odpad!

Silně nesympatická ústřední dvojice, téměř až odpudivá. A jejich "herecké" výkony rovněž. Další trapná zbytečnost o ničem.

Roming (2007)

Křečovitý humor ani vybrané herecké obsazení nezachrání. Opravdu trapná obrázková fraška.