• Hudební

Největší showman (2017)

Podobné filmy plné pozlátka, barev a muzikálových melodií opravdu nemusím. Tento jsem výjimečně dokoukal až do konce, i když jsem se po chytlavém začátku později docela hodně nudil. Těch barev, flitrů a sladkosti tam bylo na můj vkus opravdu až dost. Nicméně musím pochválit všestranného Jackmana, který se hlavní role zhostil s naprostou přirozeností. Možná bych se podíval na životopis P.T. Barnuma, který by byl trochu špinavější, méně vyumělkovaný a hlavně bez velkolepých písniček.

Sidney Hall (2017)

Rozhodně zajímavý film, který stojí za shlédnutí. Bohužel mi vadily dvě věci. Bylo to spíše jako číst román. Spousta slov. A pak jistá nepřehlednost v přeházeném časovém pořadí. Občas mi trvalo se v příběhu zorientovat, ačkoli jinak mám podobně stavěné filmy v oblibě. Na druhou stranu se mi moc líbila atmosféra, lehkce posmutněné až depresivní nálady mám rád. 3+

Lucie: Příběh jedný kapely (2016)

Ohlédnutí za historií jedné z nejslavnějších českých kapel. Čekal jsem od tohoto filmu trochu víc, hlubší pohled, nebo jen časové shrnutí, jak šel čas. Výsledek působí trochu zmateně a nedodělaně, klouže spíše po povrchu. Jen připomíná to, co bylo všeobecně známé, spoustu dalších věcí naopak vynechává. Ale je to nakonec příjemné ohlédnutí, i když se stále mluví o rozpadech a šťastné chvilky zůstávají zapomenuty.

Anihilace (2018)

Sci-fi filmy s takovouto tématikou mám moc rád. Bohužel v tomto případě se sázka na jistotu nevyplatila. S hvězdnou hlavní představitelkou vznikl béčkový nezáživný film, na který koukat se podobá spíše trestu. Nic nového nepřináší a kromě konstatování "nevím" se vlastně vůbec nic nedozvíte. Ztráta času.

Bajkeři (2017)

Trapně nicneříkající film. Snad pokus o letní komedii, ale to by se tam muselo nacházet více vtipů, než jen pár laciných srandiček, které zafungují pouze napoprvé. Jinak absence jakéhokoli příběhu i děje. Celkově prázdné, bez života. Jako bonus nesympatické herecké obsazení, tedy kromě Hanky Vagnerové, jejíž nejlepší chvíle ale přijde stejně až v závěrečných titulkách. 1+

Obludárium (2017)

Totální úlet pro puberťáky školou povinné. Tuhle zábavu fakt nechápu a snad ani chápat nechci. Žádná postava nezaujala, skutečné obludárium.

Hora (2017)

Úchvatné pohledy na přírodní horské scenérie střídají spíše děsivé záběry komerčního využití hor a hazardování s vlastním životem. Podkresleno bohužel mnohdy až nepříjemnou hudbou, navíc velmi výraznou a hlasitou. K tomu nicneříkající komentář, který tu skoro nemusel být, zejména v této podobě. Tak nevím, jestli z toho mám být nadšený, jsem spíše otrávený a zhnusený. Čekal jsem něco hlubšího.

Hrdinové ohně (2017)

Pořádnej chlapáckej film. Kdybych ale věděl, jak to skončí, tak bych se na to asi ani nedíval. Ten konec byl naprosto šílený, navíc díky režisérovi opravdu skvěle ztvárněný, bolest až hmatatelná. Žádný laciný útok na první signální a tuny amerického patosu, ale poctivé slzy. Skutečně důstojná pocta.

matka! (2017)

Film jsem poprvé viděl před časem, ale nebyl jsem schopen ihned po projekci hodnotit kladně či záporně. Jako bych měl na dosah smysl, cítil ho, ale nedovedl ho uchopit, pojmenovat. Jednotlivé obrazy mi dávaly smysl, některé jsou až moc čitelné, ale celek se mi ztrácel. Hodně jsem o něm přemýšlel. Dlouho mi trvalo, než jsem našel sílu k druhému shlédnutí. Tentokrát mi to začínalo dávat smysl. Však je to také nekonečný film, stejně jako život, který znázorňuje. Bohužel pro většinu diváků až moc abstraktně. Takže asi přitáhnou hvězdná jména, ale nedivil bych se, kdyby už v průběhu filmu většina obecenstva odešla zachvácena hnusem a odporem. Ono zejména v druhé polovině nejsou právě pohledné scény a celé se to podobá jednomu velkému šílenství. Ale má to svůj řád a svoje kouzlo, které mě uchvátilo už při prvním kouknutí. A je to tak úchvatné, že se už teď těším za čas na třetí projekci.

Kaabil (2017)

Dokonalý zločin ve světě, kde jsou všichni slepí. Možná trochu naivní, ale moc pěkná pohádka pro dospělé. V hlavní roli magicky přitažlivý Hrithik Roshan, na kterém celý film stojí a táhne ho na plný úvazek až do konce. Navíc nechybělo i jeho pověstné tancování. Co víc si přát, zkrátka zábava na celý večer.