• Hudební

Hrdinové ohně (2017)

Pořádnej chlapáckej film. Kdybych ale věděl, jak to skončí, tak bych se na to asi ani nedíval. Ten konec byl naprosto šílený, navíc díky režisérovi opravdu skvěle ztvárněný, bolest až hmatatelná. Žádný laciný útok na první signální a tuny amerického patosu, ale poctivé slzy. Skutečně důstojná pocta.

matka! (2017)

Film jsem poprvé viděl před časem, ale nebyl jsem schopen ihned po projekci hodnotit kladně či záporně. Jako bych měl na dosah smysl, cítil ho, ale nedovedl ho uchopit, pojmenovat. Jednotlivé obrazy mi dávaly smysl, některé jsou až moc čitelné, ale celek se mi ztrácel. Hodně jsem o něm přemýšlel. Dlouho mi trvalo, než jsem našel sílu k druhému shlédnutí. Tentokrát mi to začínalo dávat smysl. Však je to také nekonečný film, stejně jako život, který znázorňuje. Bohužel pro většinu diváků až moc abstraktně. Takže asi přitáhnou hvězdná jména, ale nedivil bych se, kdyby už v průběhu filmu většina obecenstva odešla zachvácena hnusem a odporem. Ono zejména v druhé polovině nejsou právě pohledné scény a celé se to podobá jednomu velkému šílenství. Ale má to svůj řád a svoje kouzlo, které mě uchvátilo už při prvním kouknutí. A je to tak úchvatné, že se už teď těším za čas na třetí projekci.

Kaabil (2017)

Dokonalý zločin ve světě, kde jsou všichni slepí. Možná trochu naivní, ale moc pěkná pohádka pro dospělé. V hlavní roli magicky přitažlivý Hrithik Roshan, na kterém celý film stojí a táhne ho na plný úvazek až do konce. Navíc nechybělo i jeho pověstné tancování. Co víc si přát, zkrátka zábava na celý večer.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nelze nepřirovnávat k legendárnímu ruskému hrdinovi Meresjevovi. Nicméně opravdu výborně natočeno. Zejména scény, ve kterých se něco děje, jsou hodně realisticky ztvárněné. Bohužel na druhou stranu je zase dost scén, kdy se neděje vůbec nic. V těchto chvílích lze pozorovat okolní krásnou přírodu, ale ne vždycky je to možné. Na můj vkus až moc dlouhé, ale výborné.

Za zrcadlem (2018)

Žádný velký návrat božského Nicolase se opět nekoná. Dívat se na to dá, není to nepříjemné, ale nejedná se o žádný zázrak. Děj i samotný závěr jsou celkem předvídatelné a kromě tohoto primitivního ztvárnění se nic dalšího nekoná.

Nová šance (2017)

Lehké a výchovné zároveň. Ale není třeba v tom hledat kdovíjaké moudrosti, je to určeno spíše pro dospívající publikum. Proletí to kolem a v hlavě nic nezůstane.

Muž v oranžové košili (2017) (TV film)

Slušný televizní film, zpracováním to na víc nemá. Ani scénář není takový, aby šokoval, či přinesl divákovi něco nového, nebo něco alespoň k zamyšlení. Propluje to kolem vás a v hlavě nezůstane nic.

When We First Met (2018)

50x zfilmovaný motiv v této nové variantě na notoricky známé téma vypadá obzvlášť nechutně a nudně. Nesympatické obsazení hlavních rolí, zmatený příběh s předem známým závěrem i průběhem. Opět se potvrzuje známá pravda, že mnohokrát vylouhovaný čaj přestává být čajem. V tomto případě ani čajíčkem. Proč jsem se na to vlastně znovu díval?

Ittefaq (2017)

Zajímavý nápad a scénář. Bohužel natočeno velmi neobratně, kostrbatě a nepřehledně. Pro diváka tedy nerozpoznatelné a nevděčné ke sledování. Inu, každý musí posoudit sám...

O těle a duši (2017)

Úchvatný filmový zážitek. Tělo si moc neužívalo, ale duše si lebedila. Byl to okouzlující a neodtrhnutelný pohled na oba hlavní představitele. Jako kdyby je vzájemně přitahovaly silné magnety. A tyto magnety mě táhly i za nima. Chvílemi mě mrazilo tolik, že jsem nemohl vydržet pohled na filmové dění, jak to bylo silné. A zároveň neskutečně křehké, jako kdyby se to mělo jedním mrknutím víčka všechno rozpadnout. Nerozpakuji se udělit plný počet, opravdu to za to stálo.