• Hudební

A Futile and Stupid Gesture (2018)

Chevyho Chase znám z dětství, jeho prázdninové komedie jsou pro mě stále humorem číslo jedna. Ale další souvislosti už jdou mimo mě. Snad proto jsem si film neužil tak, jak bych asi měl. Připadal mi místy značně ujetý, místy zase jen popisně životopisný. Takže průměr.

Milada (2017)

Bohužel ve výsledku nepříliš povedený film, který nezanechá silný dojem v divákovi. První polovina je sice nutná k pochopení toho, jaká byla Milada Horáková za druhé světové války, ale vlastně pojednává pouze o politice. Nudné, nesouvislé, studené. Divák stejně nic nepochopí, na to stačí pozdější konstatování, že byla vězněna, a mohli jsme si ušetřit hodinu času. V druhé polovině už to nabere obrátky, ale hlavní hrdinku to stále nevykresluje tak, jak by se to dalo natočit. Nicméně i tak bych to ohodnotil na slušné čtyři hvězdičky, první polovinu na slabé dvě, možná jen jednu. Výsledek je průměr. Je to škoda, technicky se jedná o důstojnou poctu, jen chtělo zapracovat na scénáři a nepřistupovat k tomu tak chladně.

Zmenšování (2017)

Nápad na film to je rozhodně zajímavý. Alespoň začátek se tak jeví. Je to něco trochu jiného, neokoukaného. Ale pak se to najednou začne propadat do něčeho nezajímavého, co nelze uchopit. A v závěru přijde jen plané moralizování, které už divákovi nemá opravdu co říct. Promarněná šance, zahozený nápad, co k tomu jiného dodat?

The Florida Project (2017)

Abych pravdu řekl, tak mi děti celou dobu lezly pěkně na nervy. A vlastně i dospěláci. Bylo to ukřičené, uječené, barevné, zbytečně agresivní a přehnané. Tohle opravdu nemusím a byl to velký omyl.

Zahradnictví: Dezertér (2017)

Za první film z této trilogie jsem dal tři hvězdičky. Snad protože se mi to zdálo dobré. Ale toto pokračování je o dost slabší. Příběh nicneříkající, jen slouží k posunutí času v ději. Snad v posledním pokračování se dočkáme důstojného předchůdce Pelíšků, protože zatím kromě některých shodných postav se výsledek v ničem nepodobá slavnému filmu. A to je škoda, protože se jedná stále jen o mrhání drahocenného času trpělivého diváka. Nu což, počkám si ještě na poslední část trilogie.

Velká hra (2017)

Už od prvních záběrů zajímavý film, který je neustále v pohybu a stále přináší něco nového ze světa pro většinu diváků nepoznaného. V poslední třetině ale začne hodně ztrácet na energii, převládají dlouhé dialogy, filozování, jako kdyby autoři chtěli nabrat spoustu minut navíc. Nebylo to potřeba, zkrácení by celkovému výsledku dost prospělo. Ale navzdory všemu se jedná o film, na který je radost se dívat.

Jsem vrah (2016)

Zpočátku to vypadá jako běžná dobře natočená detektivka, ale na pozadí kriminálního příběhu se rozjíždí další události, které jdou mnohem hlouběji a dosahují mnohem dál, než může vidět soudní proces. Vynikající příběh, který nastavuje otázky o vině a nevině. Chvílemi až mrazí v zádech a ten konec je opravdu nesnesitelný. Opravud velmi povedené dílo.

Útěk z věznice Maze (2017)

Proč ne? Jen kdyby to nebylo na úrovni slušného televizního filmu. Ale podle tohoto měřítka také hodnotím. Jinak jako celovečerní film do kin to opravdu není. Spíše balancuje na hranici dokumentu. 3-

Vítejte u Hartmannů (2016)

Možná to pro někoho svoje kvality má, ale mě tahle sucharská komedie opravdu nechytila. Asi jsem byl absolutně mimo, ale nepřišlo mi to nijak nápadité, ani nijak zábavné. Podle mě Němci komedie neumí.

Borg/McEnroe (2017)

Je to tenis, není to takový adrenalin jako jezdci formule 1 v Rivalech. Ani se na kurtech a v jejich pozadí neodehrávají taková dramata jako v tom zmiňovaném filmu, který je náplní srovnatelný s tímto. Snad proto mi vadilo poněkud pomalejší tempo bez jakýchkoli zvratů či narušení. Až poslední půlhodina je napínavá samotným soubojem obou soupeřů. Ale to je na téměř dvouhodinový film hodně málo. Jako připomenutí dramatického soupeření ano, jako film, na kterých bych se měl podívat znovu, rozhodně ne.