Malý princ (1974)

Blížící se maturita mě přesvědčila, že bych se měl podívat na zfilmované díla, jako je Malý Princ od Exuperyho. Není to špatná verze, a na svou dobu bych řekl, že i nadprůměrná, ale když to porovnám s knihou, je tam toho hodně přidaného, ubraného, a dokonce ani děj nejde ve stejných šlépějích. Stručně a jasně bych nedoporučoval žádným maturantům, aby se řídili jen tímto filmem, ale pro ostatní to ztráta času určitě není. 75%

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Srovnávání vynechám, protože mně osobně to přišlo hodně originální. Trochu drsnější vysokoškolskej humor se ze začátku zdál, že omrzí, ale jak si zvyknete na postavy (hlavně mýho oblíbence Thada), tak chcete, aby to nikdy neskončilo. Takže pokud máte rádi drsnější humor a líbil se vám třeba South Park, tak tohle je přesně seriál pro vás. A ještě přes tu nálož parodovaných scén a hlášek se hodně povedlo finále, které bylo z trochu jinýho soudku. Musím se ale i vrátit na začátek, kdy jsem nevěděl, jestli půjdu do dalších dílů. Škoda je, že když se do toho pořádně začnete vžívat a začne se vám to líbit, tak zjistíte, že končí třetí série a žádné další díly už nebudou. Ale na druhou stranu bylo BMS zakončeno dost možná v tom nejlepším, tak jak se sluší a patří. 85%

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live (2011) (koncert)

Tímhle se pro mě otevírá úplně nová kategorie. Nikdy mě to ke koncertům moc netáhlo, ale tenhle jsem si opravdu užil. Sice už to tady bylo řečeno, ale znovu podotýkám, že Selena ani Justin se tam neobjevili, což mě osobně ani trochu netrápí, protože Taylor mám fakt rád, a že je to ona, tak i přidám hvězdu dokonalosti. P.S. Poslední písnička je fakt perfektně provedená. 90%

Tváří v tvář (1997)

I s touhle geniální zápletkou pětku dát nemůžu. Byly tam pořád dost klišovitý a skoro průměrný akční scény. Tam se konkrétně u zpomalování scén mohlo klidně ubrat, a dělat z toho western taky není nejlepší. Konec byl na mě zase moc jednoduchý. Možná jsem si zvykl na moc velkej luxus po zhlídnutí Mementa, ale pro mě jsou to momentálně 4. 85%

Memento (2000)

Geniální námět, scénář, režie. Víc takových filmů, který by sršely originalitou a dobrýma hláškama, a přestanu hltat seriály. Každopádně my všichni potřebujeme vzpomínky... Co jsem to říkal? :-) 95%

Seznamte se, Joe Black (1998)

Slabší Brad Pitt v roli smrti?... Ale je to první film, u kterýho mi nevadily natahovaný scény, s tou hudbou to bylo parádní. 3 hodiny, a ani chvilku mě nenapadlo, že se to už moc táhne. Anthony Hopkins, k tomu myslím nemusím nic dodávat. Pěkný. 85%

Race to World First (2011)

Celkem zajímavej dokument, kterej bych určitě víc uvítal pár let zpátky, kdy jsem wowko ještě hrával. :-) Pro ty, co tuhle, dříve nejhranější, MMORPG hru nehráli a nijak je nezaujala, to asi nebude úplně nejzáživnější podívaná, ale pro nás "zkušený playery" je to pěkný pohled do životů pro gamerů a jejich cesty za prvenstvím ve světě. 80%

Frekvence (2000)

To co přidá námět, ubere režie s hereckým obsazením. Žádný epic finále, ani jiná scéna. S logikou se scénář taky moc nezaobýval. Tak dobrá myšlenka, ale stejně nemůžu dát víc, než lepší 3. 70%

Bělásek (1995)

Už od začátku Bělásek ukazuje svoje "kouzla", za které by se nemusel stydět ani Harry Potter. To je prostě moje kafé. No a potom, když si odmyslíte ty slabší efekty, který by se asi daly omluvit dobou, přišel hodně silnej konec, s kterým se nedá řadit tento snímek do průměru. 85%

Resident Evil (2002)

Tím, že dávám stejně tak tomuhle prvnímu Resident Evilu za 3 jako Afterlifu, nemyslím, že je to na stejné úrovni, to ani zdaleka ne. Jak to bývá, rozjezd této řady je prostě nejlepší a tahle akční podívaná stála za to. Každopádně tohle píšu jen kvůli ospredlnění a říkám, že Afterlife má u mě prostě 3 z milosti, ale tenhle trhák sahá po čtyřech. 70%