Noc v muzeu (2006)

Klasická popcornová komedie s pár roztomilími scénami, ale jinak ničím objevným. Vytěžení relativně zajímavého námětu není stoprocentní, ale že by se to dalo zas o tolik lépe natočit, to ne. Owen Wilson je jako vždy roztomile suveréní, Robin Williams hraje s jistotou a Ben Stiller je stejný jako ve všech takto odlehčených komediích co hrál. Prostě lehounký nadprůměr.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Překvapivě povedený a nakonec i poučný film se semtam trapným Sandlerem, kterému ale dle slušného scénáře lze výjmečně fandit. Navíc ta představa je tak zajímavá, že to člověka připoutá k židli - rozhodně tedy žádná oddychovka.

Casino Royale (2006)

Překvapivě povedený Bond s novým hercem v hlavní roli, o kterém jsem byl přesvědčený, že se na tu roli nehodí. Ejhle, člověk se splete, Bond je v podání Craiga mnohem živější/lidštější, je dokonce zraněný, má city - prostě už nic proti. Navíc ty nádherný Vary:-)

Vratné lahve (2007)

Další z velmi podobně laděných filmů dvojice Svěrák-Svěrák. Tentokráte ještě o něco více sentimentální, ale rozhodně ne špatný, příběh stárnoucího učitele. První polovina filmu o poznání slabší než velmi dobrá druhá polovina. Herecké výkony jsou věrohodné a zábavné (Macháček především:-). Přes pár slabších chvil člověk z filmu odchází potěšen a s docela jasnou vyhlídkou, jak to ke stáru může vypadat.

Amos & Andrew (1993)

Nudná podívaná, která se lehce dotýká rasismu, nic objevného však nepřináší. Postavy jsou jaksi ploché a nedokáží v divákovi vzbudit pocity sympatií. Konec je navíc neskutečně naivní. Není důvod s tím ztrácet 96 minut.

Daleko do nebe (2002)

Výborné drama s úhrančivým výkonem všech tří postav (překvapivě i Julianne Moore). Atmosféra doby je velmi důvěryhodná a mrazivá, příběh pak nic nepřikrášluje ani nic nezveličuje. Prostě povedený film...

Princ a já (2004)

Americká popcornová komedie s absolutně nelogickým scénářem se zvraty, které asi těžko někdo pochopí. Komediálních prvků stojících alespoň za pousmátí je také poskrovnu. Jediné, co poté českého diváka může bavit je hledání českých scenérií a identifikování známých českých herců v totálních štěcích:-)

Chirurgové (2005) (seriál)

Je jen málo seriálů, u kterých si člověk nenechá ujít ani jeden díl a přitom jednotlivé díly na sebe přímo nenavazují. Toto je jeden z nich. Důvod? Dobře napsané scénáře dílů, sympatické postavy, humor v každém díle a celkový nadhled nad nelehkým začátkem produktivního života. Skvělý seriál!

Žena ve vodě (2006)

Po boku Znamení nejslabší film Shyamalana nesplnil očekávání, které vyvolal hodně povedený trailer. Příběh se víceméně plácá od jedné pointy k druhé, žádnou pak nedotáhne do konce. Lekací a mystické scény jsou jako vždy povedené a Giamatti (ač ho rád nemám) je v hlavní roli výborný. Proto průměr...

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Popcornová komedie o dvou ne zcela zanícených policistech. Ford je v hlavní roli hodně věrohodný, horší je to s Hartnettem, ale i přesto jako dvojka docela fungují. Scénář je slabý, ale děj není nudný, takže za 3* budiž...