Sázka na nejistotu (2015)

Byť složitá ale jinak neskutečně zajímavá a zábavně natočená záložitos z naší nedávné historie. Pro lidi pracující ve finančním sektoru (jako já) je to snad až povinnost tu hrůzu co se stala vidět. Přidal bych kompliment Carrellovi, kterého osobně nemusím, ale tady hraje fantasticky. Bale je jako vždy famózní.

Špunti na vodě (2017)

Seriózně je to na **, ale za český film a navíc komedii, kteránení trapná o * víc. Herci jsou prima, svény hodně nedotažené a vtipů, kterým se dá smát hodně málo. Ale jinak vcelku laskavý film,

Chatrč (2017) odpad!

Po slibném napínavém začátku se hlavní hrdina spolu s ostatními nešťastníky dostává do doposavad nevídaného křesťanského propagačního průjmu, který je neopustí až do samého konce. Kdo doufá, že přežije-li tuto nechutně zapáchající propagandu, čeká ho na konci odměna v podobě nějakého příjemného rozuzlení, bude zklamán a možná stejně jako já bude třímat v ruce ovladač s představou, že tlačítko stop je tou tolik potřebnou spouští, která všechny debily, kteří mi sebrali 2 hodiny života, odstřelí do pekla. Budu-li používat slova z filmu, tak tento film vytvořilo samo zlo!

Já, padouch 3 (2017)

Vtipné osmdesátkové pokračování, které rozhodně nijak řadu nekazí. Ba možná v některých ohledech a scénách posouvá dál. Jen tak dál!

Skrytá čísla (2016)

Příjemný výlet do historie amrické NASA a černošského personálu. Film má spád a tolik potřebné sympatické herecké obsazení.

Zlaté Vánoce (2009) (TV film)

Aneb jak se dva tataři v hlavní roli dají na vánoce dohromady. Televizní pozitivní dílko, u kterého se dá pracovat a nenechat se tím moc vyrušit.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Pojďme na to, nechce se mi sepsout český film, ale nejde to jinak. Tady je od začátku všechno špatně. Katastrofální herecké obsazení, které se vůbec nehodí do svých rolí, pokračuje přes neskutečně nudný příběh bez jakékoli pointy, to vše lemované vysloveně trapnými scénami, kdy jsme zvažovali jestli tvůrci nejsou na drogách. Ne, film, který musíte přetáčet, protože jinak byste to nedali si více než * nezaslouží.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Tento rok konečně slušná pohádka s dobrými herci, vtipnými scénami a štědrým zpracováním. Škoda jen toho příběhu, ten malinko kulhá. Ve finále to ale moc nevadí.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Pro mne krásné vánoční překvapení v podobě inteligentního a vtipného animáku, který stojí za to vidět. Několikrát jsem se ze srdce zasmál a hlavně se celou dobu dobře bavil.

Malá mořská víla (1976)

Původně jsem chtěl pohádku přímo zdrtit, ale poté jsem pochopil, že to vlastně pohádka v pravém smyslu není. Tedy alespoň ne taková, na které jsme zvyklí. Žádná veselost, žádný optimismus, ale čirá deprese po celou dobu filmu. Závěr pak vše korunuje. Ale ono to tak skutečně bylo Andersenem napsáno a to si zaslouží minimálně průměrné hodnocení za držení se žánru.