Terminál (2004)

Chudák Hanks, vždy sa mu ujde postava, ktorá to nemá všetko v hlave poriadku. Ale je dobré si sem-tam pozreť film, v ktorom nie je milión počítačových efektov. Jedine čo by som tomuto filmu mohol vyčítať je jeho minutáž ( +-2hodiny), lebo človek sa už začne po 1 aj pol malinko nudiť. Terminál si podľa mňa zaslúži 95%

Skála (1996)

Stará dobrá akčná klasika.

Vzpomínky (2006)

Perfektný thriller, ale musel som si to pozrieť dva rázy, aby sa mi to všetko usadilo v hlave. Niet čo tomuto filmu podotknúť. Vrelo odporúčam.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Najlepšia vec aká sa kedy vôbec objavila v telkách ! Ich svojský humor je nenahraditeľní. Len škoda, že tento seriál pomaly ale isto stagnuje, čoho je dôkazom 18. a 19. séria. Ale aj tak si to zaslúži 100%

Život je boj (2009)

Pripadá mi to ako lacná napodobenina filmu " Nikdy to nevzdávaj!". Režisér určite nemal zlé úmysly s týmto filmom, ale podľa môjho názoru to odflákol. Už po desiatich minútach som to hneď vypol.

Star Trek (2009)

Nevidel som žiadnu časť Star Treku a nemal som ani potuchy čo to je zač. Avšak po zhliadnutý tohto tu som zistil, že je to celkom prima film :D . Všetko v poriadku, perfektné scény a pod. , ale pár vecí mi tam vadilo. Ako napríklad polovica posádky USS Enterprise mi pripadala celá divná, hodili by sa tam jednoducho iný herci. John-a Cho a toho chlapíka s ruským prízvukom by som okamžite vymenil. Ďalšia vec, ktorá mi neustále vŕtalo hlavou bolo tzv. červená hmota, ktorá kvázi tvorila čierne diery. Mohol by mi niekto vysvetliť, prečo sa tá hmota volala červená a nie čierna čo by bolo logickejšie? A tá strojovňa lode taktiež nemala chybu. Človek mal pocit, že loď funguje na parný motor než na nejaký antihmotový reaktor. Napriek týmto drobnostiam si Star Trek zaslúži zaslúžených 5 hviezdičiek. Odporúčam každému pozrieť.

Bruno (2009)

Zasmiať sa na tom dalo, ale velmi ľutujem, že som si to nepozrel skôr ako som si to pozrel s rodičmi a mojou starou mamou :D . Po zhliadnutý tohto filmu na mňa divne pozerali a ani sa nečudujem. Chvalabohu že som neišiel na Bruna do kina, pretože predstava, že tam na mňa vyskočí penis na plátno s rozmermi 17,6 x 8 metra a začne sa tam točiť, krútiť a nakoniec aj kričať je fakt už moc aj na mňa. Už som videl všeličo a všelikoho, ale porovnávať s niekým Bruna by bol zločin. Po zvážení všetkých aspektov som sa nakoniec rozhodol dať priemer 50%

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

MIerne uchýlné až hraničiace s pornom. V pohode film hodní pre partičku nadržaných 16-ročných kamarátov. Slabším povahám by som to nedoporučoval nakoľko aj mna pri niektorých scénach napínalo. Ale inak vážne v pohode dalo sa zasmiať a tí šprti vážne nemali chybu. Spolek Beta si zaslúži aspoň štyri hviezdičky.

Andělé a démoni (2009)

Ďalší prípad toho ako sa treba nad filmom povzniesť. Jednoducho inscenácia knižiek nikdy nebude na takej úrovni ako kniha samotná čoho je dôkazom tento film. Všetko je to vytrhnuté z kontextu a človek, ktorý si prečítal knižnú verziu bude mať v hlave guláš a bude znechutený tím ako dokázal Ron Howard "zhowadiť" toto inak zaujímavé dielo. Vynechal všetko dôležité a všetko správne čo tento film potreboval t. j. postavy, hlavnú zápletku, prečo bol vôbec pápež zavraždený a popis postáv a ich charaktery tiež neboli celkom v poriadku. Ale aby som len nekritizoval, tak musím podotknúť, že to čo chýbalo knihe sa vykompenzovalo vo filme. Výbuch antihmoty bol celkom podarený kúsok a tá hudba od Zimmera bola skvelá, hodila sa a dokázala udržať diváka pri vedomí. Aby som to zhrnul jednotlivé pasáže filme boli nadpriemerne dobré, ale ako celok film nestál za veľa. Z prižmúrenými očami dávam 80 % a ak niekto hodlá zinscenovať Bod klamu alebo DIgitálnu pevnosť nech si najprv režisér prečíta knihu predtým ako začne natáčať. :)