Zkrocená hora (2005)

Čekal jsem, že tohle dostane Oscara za nejlepší film, protože po příběhové stránce, společně s režií (za kterou sošku nakonec dostal), je to dokonalé, ale pak jsem viděl Crash a musím uznat, že je aktuálnější a sošku si zasloužil. Ale zpět k Brokeback Mountain. Vynikající herecké výkony opravdu všech mě dostaly a ani se nedivím, že ho na všech festivalech tak chválili, protože je vše na svém místě a nic nepřebývá a nic neschází.

Poslední samuraj (2003)

Od té doby, co jsem si o tomhle filmu poprvé přečetl, se mé očekávání stupňovalo téměř exponenciálně. Jenže výsledek je ještě lepší, než jsem čekal. Možná by mé hodnocení nebylo tak vysoké, kdyby tahle doba nepatřila mezi mé nejoblíbenější(řadí se mezi středověk a antiku :-)). Jediná škoda, že je druhá půlka celkem urychlená, film mohl být aspoň o půl hodinky delší. Naštěstí jsem to překousl.

Legenda o vášni (1994)

Tak o tomhle filmu jsem si myslel, že to bude nějaká slaďárna, ale to co jsem dostal, teda spíše viděl, mě naprosto dostalo. Skvělá režie, herecké výkony, atmosféra a romantika, které není příliš a je použita v přesně rozvrženém měřítku, to nemá chybu.

Nabít a zabít (2006)

Pri sledovani jsem si rikal to Josh ma pekne blby den, ale jakmile jsem se dival dal a uz si prestal myslet ze je to nepovedena komedie tak me to chytlo a nakonec jsem byl totalne prekvapen protoze az takove vyvrcholeni jsem necekal a myslim ze si ty 4 hvezdicky naprosto zaslouzi

Spalující touha (1999)

Jen jsem uslyšel jméno Stanley Kubrick a musel jsem se na ten film vrhnout. Sice prvních 45 minut to byla celkem nuda ale pak to nabere úplně jiné obrátky a vtáhlo mě to naprosto do děje…Skvělý herecky výkon Toma Cruise kterého bezchybně doplňuje Nicol Kidman mě naprosto dostal… nevím co k tomu ještě dodat prostě si těch mých 5 hvězdiček naprosto zaslouží …..

Aeon Flux (2005)

Naprosto nezáživný, fádní a po logické strance příliš děravý film. Bojové scény působí velmi chaoticky a nepřehledně. Charlize Theron se mi do té role vůbec nehodila ale abych nepsal jen zápory tak jediný plus toho filmu bylo lehké pyžamo Charlie a za to davam bod navic. Jinak naprosto zbytečně ztracených 90 minut

Auta (2006)

Dávám 3 hvězdičky jen proto, že mám moc rád animované filmy a po grafické stránce je to téměř dokonalé, ale tento film není ničím jiným než pouhou kopií staršího a dobrého filmu s M.J. Foxem a to doktor Hollywood.

Post Coitum (2004) odpad!

Než jsem si ten film pustil viděl jsem trailer a ten mě dostal cekal jsem vynikající film ale dostal jsem fádni a nezáživný film jen a jen o sexu všech se všemi a o tom by podle mě tento film byt nemel spise se hodí do jiného žánru než je zařazen.

Ztracen v La Mancha (2002)

I když dokumenty moc v lásce nemám, tak tenhle mě dostal. Po shlédnutí jsem si přál, aby Terry Gilliam odkoupil od pojišťovny svůj scénář a opět se vrhl na natáčení. A to co ho potkalo na natáčení i na zkouškách bych nepřál nikomu. I když ze začátku to působí pěkně komicky ke konci mě to i dojalo.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Akčnější, svižnější a stylovější jak jednička. Naprosto mě to při sledováni připoutalo do sedačky a nemohl jsem odtrhnout zrak. Jediné co mě kazilo, jinak naprosto skvělý, zážitek, bylo děcko co sedělo za mnou, kterému jeho mamka musela číst titulky a ty jeho výkřiky typu: “ Kde je Jack? Jinak dobře investované peníze.