Hra o trůny (2011) (seriál)

Po štvrtej epizóde za seba zodpovedne prehlasujem, že televízia Vám momentálne nemá šancu ponúknuť niečo lepšie. Má to všetko, čo to mať má. Dúfam, že som to nezakríkol a nebudem musieť hodnotenie po konci prvej série meniť :)

Králova řeč (2010)

Áno, Colin si jednoznačne ide pre Oscara a doprial by som aj Geoffreymu. Veril som im každé jedno slovo, každú jednu emóciu. Krása.

Miluj mě, prosím (2004)

A ja dám 5*, lebo je to najlepšie natočený príbeh o tom, ako môže láska bolieť, kvôli režisérovi, ktorý na základe výborného scenára natočil jednoduchý príbeh, ale podal ho veľmi zaujímavo a kvôli Coldplay.

Fontána (2006)

Dokonalé od začiatku do konca. Audiovizuálny orgazmus s pekným posolstvom, ktoré je možno podané trochu komplikovane, ale ani to mi na zážitku nič nepokazilo.

Sociální síť (2010)

Remeselne dokonalé, v tej rýchlosti deja a dialógov nemáte šancu nudiť sa, ale je to chladné a bez emócií. Možno to tak malo byť, ale pri tomto filme mi to akosi vadilo.

Ve znamení raka (2010) (seriál)

Zatiaľ som nevidel žiadny seriál z produkcie Showtime, ktorý by bol priemerný alebo "iba" dobrý. O tomto to platí tiež. Perfektný čierny humor, ktorý by ste v klasických sit-comoch hľadali veľmi ťažko, sympaticky a uveriteľne napísané charaktery zasadené do reálnych životných situácií, do ktorých sa bez problémov dokáže vcítiť aj divák. Cathy je megasympatická a určite jej každý, kto dá seriálu šancu, bude fandiť od prvej do poslednej scény. [hodnotenie po zhliadnutí prvej série]

Východní přísliby (2007)

Po druhom pozretí musím zvýšiť na plné hodnotenie. Ako môj otec povedal: "Takto má vyzerať gangsterský film".

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Toto nie je obyčajné sci-fi. Svojou prepracovanosťou vesmíru a postáv, mytológiou a vlastne všetkým ostatným Battlestar Galactica prekročila hranice sub-žánru a každý, kto jej dá šancu, sa musí instantne zaľúbiť. Herecké výkony sú na vysokej úrovni, kvalita jednotlivých epizód, ako tu už bolo písané, nepatrne kolíše, ale vždy je to vysoký nadpriemer, ktorý si dokáže udržať vašu pozornosť. Geniálny soundtrack celý zážitok len umocňuje a spolu s hercami vás v určitých situáciách dokážu dohnať až k slzám (spomenie si niekto na 4. epizódu zo 3. série Exodus part II.? Kto v závere nemal ani jednu slzu v oku, asi nemá srdce :)). Celkovo sa nedá hodnotiť inak, ako za 5*.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Half-blood prince bola z polovice teenagerská komédia a z polovice Harry Potter. 1. diel siedmeho dielu ságy je temný, krásne natočený a diamatrálne odlišný od ktoréhokoľvek roku na čarodejníckej škole. Yates a jeho scénaristi odviedli vynikajúcu prácu s predlohou, ktorú mali k dispozícii, pretože predloha tiež nie je oveľa akčnejšia a popravde, nevedel som si to ako film veľmi predstaviť. Už teraz sa teším, čo si na nás pripravili v druhom diely, pretože to finále bude bombastické!

Ztraceni (2004) (seriál)

Po dopozeraní všetkých epizód od Pilotu až po The End, musím tento seriál označiť ako vynikajúci mix "mysteriózna" a spletitých ľudských drám. Nie je to však nič novátorské a svetoborné. Niektoré postavy boli spracované výborne a zaujali, ale nedá sa to povedať o všetkých. Čo mi vadilo asi najviac (možno som to len ja) je, že autori si podľa môjho názoru vymýšľali pravidlá tejto záhadnej hry, ktorú s nami počas celých šiestich sérií hrali, za pochodu, ako sa im to hodilo. Niektoré do celkovej skladačky pasovali, ale iné boli priam päsť na logiku diváka a snažili sa len posunúť príbeh do inej roviny, keď už očividne dochádzali nápady. Celkovo sa ale jedná o veľmi vydarený seriál. Nie je síce dokonalý, ale určite si zaslúžil pozornosť, ktorá mu bola venovaná.