Kokain (2001)

Prvá polovica filmu je veľmi motivujúca.V duchu som si povedal : "wauu, zoberiem nejakú partičku chuligánov, skočíme za nejakým Pablom Escobarom a rozbehneme kšeft.Budem sa tváriť ako Johnny Deep a váľať sa v šťastíčku.." Ale nabralo to potom nepríjemný spád, čo by človeka malo dohnať k úvahe, že skákať na trampolíne s rozbitým sklom vedľa nie je moc dobrý nápad. Kokain, cz dabing

David Bowie (2002) (TV film)

Maliar v poho...herec-vynikajúci ...textár-to je D.Bowie... hlas - profík... hudba - genius ... Jeho hudba krotí 20 storočie,vlastne nekrotí ale burcuje.Kde šliapne do umenia zanecháva stopu, ktorú umelci merajú a predtým než ju zmerajú je na svete jeho dalšia stopa.Každý jeho fanúšik by mal tento film pozrieť, žiadný podobný jemu nie je.... (10/10) David Bowie - Sound and Vision, anglicky..

Farinelli (1994)

Farinelli bol v detstve mimoriadný dobrý spevák s obrovským hlasovým rozsahom.Podľa tohoto filmu jeho starší bráško Riccardo zavolal guľo-zberateľa a Farinelli už navždy čúral tajne bez doprovodu..V dospelosti bol chýrny zlatý slávik a Riccardo zvábil na neho všetké krásne dievčatá.Za odmenu sa Farinelli mohol pozerať ako to chlapi vedia so ženami.. Zaujímavý film.Ináč údajne Farinelli dokázal na jedno nadýchnutie vydať zo seba okolo 150 tónov. Kastrát Farinelli, anglické titulky..

Mučedníci (2008)

Povinný štúdijný materiál pre každého úchyla, ktorý si chce predstaviť hrozné muky, ktoré je schopný človek vymyslieť. Pointa filmu spočíva v tom, že skupina zvedavcov je presvedčená, že človek v úkrutnom utrpení vidí niečo z iného špirituálneho sveta.Tak sa snažia vytvoriť tie najhoršie muká pokusným baránkom, a spýtať sa ich na to ,, čo tam vlastne je´´. Mučedníci..