Spider-Man 2 (2004)

Najlepší komixový film vôbec a najlepší Spidey samozrejme. Krásny príbeh, skvelá akcia, parádny záporák, nie až tak hollywoodske finále (stačí pozrieť na výraz tváre MJ na konci filmu), ešte raz skvelý Molina so skvelým zvratom na konci a absolútne úchvatná, absolútne klasická hudba, ktorá ako keby vypadla z pera skladateľa prvého a druhého Batmana. Áno viem, samozrejme je to ten istý skladateľ. Aj z toho dôvodu má Spider-Man 2 nádherný 80tkový feeling. Na tom filme je dokonalé takmer všetko. Takmer. Mimochodom, Tobey Maguire bude vždy tým najlepším a pravým Spider-Manom.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Najlepší Harry Potter bez pochýb. Krásna, magická atmosféra, skvelo nasnímané scény (učenie študentov brániť sa proti čiernej mágii), uveriteľné emócie, vynikajúco vygradované, skvelí herci. Hudba nie je až taká výrazná ale je svojská a veľmi sa mi páčila.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Milujem tento diel. Jeho atmosféra je skutočne magická a predovšetkým hudba je ako z iného sveta! John Williams bol skvelý ale tradičný, to Patrick Doyle skomponoval pre Harryho Pottera tu najlepšiu hudbu vôbec. Môj najobľúbenejší motív je Entering the Great Hall. Oproti knihe je film dosť orezaný, no má tempo, pracuje vo viacerých rovinách a celkovo pôsobí veľmi sviežo.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nemasný, neslaný začiatok veľkolepej ságy o Harry Potterovi. Na film sa díva vlastne aj pekne, ale celé je to akési plytké, ako keby sa film len neustále hľadal. Neurazí, ale ani nenadchne.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Vynikajúci film so skvelými hercami, výbornými zvratmi, mnohými krásnymi scénami a úžasnou vizuálnou stránkou podporenou konečne odvážnejšou hudbou Johna Williamsa, než to bolo v predchádzajúcich dvoch dieloch. Oproti knihe samozrejme zosekanejšie ale kvalít má tento film na rozdávanie.

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl XXXII (2021) (epizoda) odpad!

Totálny odpad, ktorý len dokumentuje totálny úpadok Simpsonovcov. Pamätáte si na na gagy a vtipné situácie, na ktorých ste sa pred 20 rokmi nesmiali, pretože už boli stokrát použité? Tak tento diel stavia svoju "vtipnosť" na presne takýchto gagoch....

Halloween končí (2022) odpad!

Neuveriteľný nezmysel po scenáristickej stránke. Je až ťažko hovoriť niečo konkrétne bez toho, aby človek nespoiloval. Úbohosť prvej triedy, ktorá robí z diváka absolútneho idiota. Správanie postáv, situácie, ktoré zažívajú a konsekvencie, ktoré z nich plynú, sú tak neuveriteľne stupídne, že som si už aj radšej nechal dlaň na čele, aby som nemusel dookola zakaždým facepalmovať. Neexistuje nič, čím by sa táto autorská sterilita dala obhájiť. Táto séria mala skončiť po vynikajúcom druhom diele ešte v roku 1981.

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Aj keď priemer hodnotení častí mi vykazuje 4 hviezdy, predsa len ako celok seriál hodnotím na SLABÉ 3 hviezdy (čiže 3-, respektíve 2+). Predsa len je jedno hodnotiť jednotlivé časti a druhé celý seriál dohromady. Najväčší problém prvej série bola jej pomalosť, až telenovelosť. Mnohé situácie trvajú neúnosne dlho (Ako napríklad v časti Oko, v ktorej Galadriel šla celú epizódu cez kopec. Na začiatku epizódy sa vydáva ku kopcu, aby až na jej konci sa konečne cez ten kopec dostala. A takto je riešených mnoho mnoho scén v tomto seriáli.). Najlepšia príbehová linka prvej série bola určite linka Durin a Elrond. Výborní herci, veľmi dobrá réžia, skutočné emócie. Za najhoršiu postavu - neprekvapivo - platí Galadriel, ktorá pozná len tri výrazy tváre - naštvaný, ešte viac naštvaný a zúrivý. Nič proti herečke, ale táto postava jej vôbec nevyšla. Zvyšok patrí do priemeru - hobiti a elf čiernej pleti, ktorého meno som už aj zabudol a ktorý je frajer úplne nepodstatnej krčmárky, či koho. Prvá séria obsahuje kopec rozporuplných situácií, ktoré kontradiktujú s ostatnými, veľa nezmyslov, veľa hluchých miest a - narovinu - aj úplne zbytočných postáv. Aj keď sa prvá séria hlavne v prvých dvoch dieloch snaží, tak z celkového hľadiska nedosahuje ľahkosti spracovania a atmosférického pôvabu Jacksonovej trilógie. Ba čo viac, Jackson by ten plytký dej roztiahnutý na vyše 9 hodín, dokázal spracovať v dvoch dieloch. Nie je to vyslovená tragédia, to nie, ale je to sklamanie. To bez pochýb.

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Záverečná dlhá scéna kovania prsteňov, počas ktorej nikto nepovie ani slovo a celému tomu spektáklu velí nádherne majestátna hudba Beara McCrearyho, patrí k vrcholom celej prvej série, avšak to je jediné, čo je na tomto dieli skutočne výborné. Na začiatku vás ale najprv odkrágluje brutálny zvrat a vy si myslíte, že pôjde o najviac nadupadný diel, avšak chyba. Nič z toho sa nedeje. Bez spoilerov sa nedá kritizovať, ale ako je možné, že Eminem s prsiami dokáže kúzlami poraziť mocného čarodeja ale nedá si rady s malou hobitkou, ktorá po nej hádže kamene? Je tu kopec nezmyslov po stránke scenára, ale bez spoilerov by to nešlo, čiže nevymenúvavam. Scény s návratom do Numenoru nemali z hľadiska deja absolútne žiaden zmysel. Boli úplne prázdne, úplne účelové a úplne zbytočné. Prečo radšej nepotiahli linku s Durinom a Balrogom?? To najlepšie úplne vynechali. Scény s hobitmi boli otravné až hlúpe a až záverečné lúčenie malo svoje emócie. Celkovo ide len o priemerný diel. PS: Keď dáte ešte raz scénu pomaly cválajúcej Galadriel a detail jej tváre, asi sa zastrelím. :D :D :D

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda)

Rozhodne najlepší diel z doterajších siedmych. V tomto diele vidíme zrod Mordoru, a že je to zimomriavkový zážitok! Množstvo scén má doslova filmové kvality, vidíme zaujímavé obrazy, hrátky s kamerou, množstvo dojemných, až srdcervúcich scén, vynikajúce herecké výkony (Až na Galadriel), a taktiež zrod nového "Spoločenstva" pozostávajúci z niekoľkých neohrozených hobitov. Bol to fakt krásny diel s krásnou hudbou a pre mňa zatiaľ vrchol tohto seriálu. Samotný seriál ako taký je priemerný a má kopec nezmyslov, avšak diely samostatné sú nakrútené výborné a tento patrí medzi zatiaľ najlepší.