• Fantasy

Alita: Bojový Anděl (2019)

4* - jednu hvezdu musim ubrat za konec, který mi toho moc nevysvetlil (Celý film se všichni baví o Salemu, který nám nakonec ani na chvilku neukážou?) Jinak bych bez váhání dal 5* nenudil jsem se ani minutu - animace ality na jedničku.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Běžně nekomentuji, ale tady musím. Za mojí osobu se díl povedl. Každý měl určité představy kdo koho a jak zlikviduje. Ale takové zakončení nikdo nečekal. Tvůrci prokázali, že i na konci maji stále stejné “koule” jako u svatby. Proměna Daenerys byla pěkně podložená přiběhem kdy jí nezůstal během pár chvil vůbec nikdo blízký. Zkratkovitost neřeším, protože sami tvůrci potvrdili, že museli trochu improvizovat vzhledem k omezenému časovému prostoru. Často vytýkaná “nesmrtelnost” Drogona mi přišla více než rozumná. Poprvé to Daenerys necěkala, ale teď věděla do čeho jde. Vždyť si hráli s kamerou aby ukázali, že je s drakem přechytračí tím, že bude měnit výšku a pozici aby nebylo možné zasáhnout. Za mě 90% - smrt Cersei mě přišla nedůstojná a málo vynalézavá.

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Pro mě jeden z nejlepších dílu z celých GoT. Čekal jsem až na oficiální vydání na HBO GO a do shlédnutí jsem nepřečetl ani jeden komentář ani nepatřím mezi hnidopichy a proto jsem si chyb v tomto díle ani nevšiml. A upravte prosim někdo stopáž tohoto dílu je to 67minut

Doktor od jezera hrochů (2010)

Nenáročnej film , ktery nezklame ani nenadchne . Neni potřeba při něm moc přemejšlet taková komedie na všední večer. Nepřekvapující konec kterej se dal tušit skoro od začátku filmu. Nějaké vtipy na mě ale zapůsobily pro to za mě 50%

Go On (2012) (seriál)

Zatím docela dobrej začátek , jistá podobnost s Mr. Sunshine tam je ale to mi nevadí , vlastně ani nechápu proč Mr. Sunshine.zrušily.Docela dobrejch vtipů tam je dost , uvidíme po dálších pár dílech zatím 85%

Projekt X (2012)

Pěknej film pro mladší generaci , v první půlce teda člověk vubec neví o čem vlastně film je , jakou bude mít pointu. Ale v druhej půlce se vše začne vyjasňovat jak to vlastně dopadne i tim jak se párty rozjíždí. Dalo by se říct že to je pařba ve vegas jen na způsob zahradní párty. Hlavní trojice se mi zdála celkem pohodová nemam jí co vytknout na neznámý herce to celkem šlo. Pro mě 75%

Terminál (2004)

Muj jeden nejoblíbenějších filmů s Tomem hned po Catch me if you can a Forrestu Gumpovi. Je to film o prostém chlápkovy z vymyšlené země Krakozhia který uvízl mezi zeměmi z důvodu skončení platnosti jeho pasu po rozpadu jeho země. Shledává se tam s milou Amelií (Catherine Zeta-Jones) se kterou laškuje až do konce filmu jasný happy endák pro který by se dala v průběhu filmu i uronit slza. Pro mě 80%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Vynikající zážitek vracející zašlou slávu 80. a 90. letům. Po jedničce která mi přišla jako by se znova učily točit filmy na styl 90. let je dvojka jako vlna energie. Stále vtipná klišé na Chucka Norrise či Arnolda Schwarzeneggera mi vyčarovala úsměv na tváři. Konečný souboj kdy si Van Dam ale nesundal tričko (trochu zvláštní asi už pod ním nevypadá tak jako za mlada) byl hodně parádní : Stallone bojoval jako zuřivej Rocky v pouliční bitce van dam nám ukázal jeho zvlaštní schopnosti v karate které dosud nezapoměl. Byl sem rád že akci střídá i trocha volnější stopáže. Prvních 10minut bylo plný totální akce která mi brala dech ale i trochu unavovala bál sem se že nikdy neskončí a budou se bořit budovy a zabíjet až do konce filmu pak ale začala volnější část a ja si mohl oddychnout. Pro mě 90%

Přátelé (1994) (seriál)

Předem se omlouvám že budu sršit jen superlativy ale tento seriál mě pohltil od začátku do konce Už jako menší sem chodíval na pátou domu dívat se na Čt 1 od pul 5 na přátele.Rozhodně sem ale neviděl všechny díly . Ale někdy před 4-5 lety sem si řek že bych moh všechno shlídnout pěkně od začátku do konce. Tak sem začal první serií : prvních pár dílů takovejch zvláštních ale stále vtipnejch pak se to rozjelo díl bobule nebo hráči pokru byly nabity zábavou k prasknutí. Celkem bych řek že 2. , 3. a 4. série na tom byla velmi podobně ale pak bylo cítyt mírné zhoršení pátou a šestou sérií . Od 7. se to zas pomalu rozjíždelo až to dovršila parádní 10tá série která byla se 17díly (jeden dvoudíl) trochu krátká. Pro mě 95%